Ako skoncovať s prežieraním sa ako spôsobom ukľudnenia v materstve ?

drsmolinka
9. nov 2019

Ahojte, mam 2 male deti ktore mi davaju poriadne zabrat. Nestiham sa ani v klude najest vzdy rychlo chlcem a uz letim k detom. Som aj dost vycerpana, unavena a vsetko si to kompenzujem s jedlom. Vecer ked deti zaspia otvaram chladnicku a jem doslova zeriem do prasknutia a tak sa ukludnujem. Niekedy sa zavriem do spajze pocas dna ak uz psychicky mam vsetkeho dost a zozeriem v rychlosti vsetko co sa da opat ako sposob ukludnenia. Chcem s tym prestat, ak sa aj nadalej budem takto ukludnovat budem mat 200 kg. No vzdy rano si poviem ok uz to robit nebudem no opat poobede som uz taka znicena ze si musim dat svoju "drogu". Viete mi poradit nieco mozno aj nejaky pripravok ucinny na znizenie chuti do jedla. Pekne dakujem.

lenicka2609
9. nov 2019

Ahoj,tak ja mam 3 deticky (4,5/2,5/3mes.) Stredny je hrozny vymyselnik a ked su so starsou spolu spolu tak sa len hadaju a biju. Rano vstaneme urobim deckam papat,kym papaju ja prezleciem maleho a nakojim,potom po nich upracem a idu sa umyt. Ked mimco zaspi ja ranajkujem bud v kuchyni ak je starsia v skolke mladsi pozera bud telku alebo daco stvara( jasne ze ho chodim kontrolovat) ak su obaja spolu tak jem s nimi v obyvacke a dohliadam nech sa nepozabijaju 🤣 obedujem bud s nimi ak mimco spi alebo jem az ked vserci spia. Vecer je to uz trosku horsie tak papam az ked decka uz zaspia. Mam 2,5 rocneho ktory dokaze aj starsiu dat do laty a poriadne ju ubit ale papat stiham. Ked uz neviem ako nanho dam mu robotu bud sa hra v umyvadle s trochou vody alebo mu dam krajat ( s priborovym nozikom) banan.

lenicka2609
9. nov 2019

@drsmolinka inak prepac ale preco po nom upratujes ty? Ako moj tiez povie nie ma teraz take obdobie ale to mna nezaujima mam 3 deti a nie som sluzka..ak vyleje vodu dostane handru a utieraa ver ze musi a to ma 2,5 ak povie nie dotiahnem ho tam a proste utiera a starsia tiez tak.treba ho zamestnat nejako preto vyvadza lebo sa nudi. Dsm mu strihat,malovat s vodovkami,lepit obrazky 3rocny uz take veci dokaze. Ja sa bezne chodim sprchovat ak som sama doma aj cez den starsia je v skolke najmladsi spi a strednemi dam noznice papier vezmem ho k sebe do kupelne a striha.

eliska13
9. nov 2019

@drsmolinka kricis ty, krici syn.A potom nevie kde sa ventilovat, tak robi neplechu a provokuje.Ale verim, ze su take deti rozbehane moje krstniatko je take na to nic len doslednost, zakazy, pravidla
Lebo ty mas toho dost, tak to spravis zanho, upraces, prizmuris oci....a o par rokov sa Ti bude smiat do tvare a mrvit kekse na gauci naschval.

dskjhfdlkdjhl
9. nov 2019

@drsmolinka maly s tebou toci tak, ako sa mu chce a este ma z toho asi aj srandu. Ty pobehujes, kricis-potom si nervozna a komponzujes to jedenim. Nekric, lebo potom bude kricat aj on, navyse to zjavne nezabera. Ak s jedlom odide na gauc, zober mu jedlo a povedz, ze mu to vratis, ked sa vrati k stolu. Bude kricat, ale nesmies povolit, lebo inak bude vediet, ze si moze vsetko vykricat. A takto skus par dni nekompromisne fungovat-mozno to bude narocnejsie nejaku dobu, ale ak si s nim teraz neporadis, tak v puberte sa zblaznis.

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka velmi zly postoj!!! Naozaj velmi zly. Ved ty ho ucis, ze si moze robit, co chce. Ze ty si sluzka. Vies, 3 rocne dieta si uz musi jasne uvedomovat, ake na heho spravanie dosledky. A ze neuprace poriadne? No moje deti to museli urobit znova. Samozrejme, ja by som to spravila lepsie, ake tu ide aj o ine ako o upratovanie. Ide o princip. Urobim bordel - musim upratat. Nemozem sa hrat. A pripravujes ich aj na domace prace, pomoc v domacnosti neskor.
Vies, deti su aj mrchy. Naschval to urobia zle, aby si im to nabuduce uz nedala robit. Ak to bolo odflaknute, museli to urobit znovu. Ak to bolo ako tak dobre, pochvalila som ich. Ano, ja by som to urobila lepsie. Ale To by som zo seba urobila otroka.

spokojna_mamina
9. nov 2019

@drsmolinka ahoj, podla toho, co tu citam, mas vazny problem s vychovou a nevies si so synom poradit. Nevadi, nikto uceny z neba nespadol, niekomu to ide intuitivne lepsie, ma viac odkukane z rodiny, niekto sa zas viav vytrapi. Spravanie, co popisujes, je pre mna u 3r dietata sbsolutne nepredstavitelne. Mam ich doma troch do 5r. Vobec sa tvojmu vyzieraniu necudujem. Ani trosku. Na tvojom mieste by som zacala riesit prioritne tu vychovu. Ale nie v diskusii na MK, ale nejakym odbornym poradenstvom s vychovou. Kde si ta vypocuju, uvidia tvojho syna, prip vas v interakcii. Verim, ze ti dokazu dat par ucinnych rad, ktore ked budes dodrziavat, vyrazne sa to zlepsi. A nebude ta stat kazdy den tak vela energie.
Co sa tyka poradensyva - neviem, ci sa to tu moze pisat, ale registrujem napriklad tieto dve zeny, ktore by ti mohli poradit Katarina Winterova (Mame deti) a Nika Macinska (Dennik mamy - mama 8 deti). Ale urcite je takychto sikovnych, skusenych a vzdelanych mam ci poradkyn ovela viac.
Drzim palce!

aniele
9. nov 2019

A trochu pribrzdiť muža. Ak hovoríš, že ho malý napodobňuje. Nech po ňom na gauči a v izbe uprace on. Potom bude aj otec vedieť, že má byť synovi DOBRÝM vzorom.

luuubik
9. nov 2019

Fuha, naozaj, v prvom rade musis "skrotit" syna. Takto za niekym cely den behat, zehlit jeho nezbedy a popritom este mat mensie dieta, to je ozaj na nervy. Ano, musi po sebe upratat, bez debaty. Treba mu ukazat ako na to, a samozrejme bude potrebovat mnoho treningu, aby to upratal ako-tak dobre, ale ide o princip. Je mi jasne, ze jednoduche to nebude - pretoze upratovat s nezbednikom ti zaberie ovela viac casu, ako keby si to robila sama - a musis dozerat este na mladsie dietatko. Par dni bude teda pre teba este viac "o hubu" nez doteraz, ale ver mi, ze to bude dobre investovane usilie. Nie vzdy sa vsetko da aj pri najlepsom umysle, moze sa stat, ze fakt ho budes musiet nechat s bordelom sameho a riesit nieco urgentne - ale aj tak sa da byt dosledny - proste pridem o chvilu a ked to neupraces zakazem ti rozpravku, ihrisko, oblubenu pochutku - dosad si, co chces. Takyto trest moze byt narocny aj pre teba, lebo mozno prave ked pozera tu rozpravku, je to jedna z mala chvil, ked mozes trosku vypnut a "nadychnut sa" do dalsej prace a takto o tu chvilu prides. Preto opakujem, ze plne rozumiem, ze to nie je lahke ani pre teba, byt dosledna, ale je to jedina moznost do buducna, ako sa nezblaznit a ozaj zo seba neurobit otroka. Fakt sa zamysli, vies ako sa hovori, ohybaj ma mamko... Ked nebudes stale v strese, co zasa syn vyparati, aj psychika sa zlepsi a budes mat sil sa popasovat aj problemom ohladom prejedania, uvidis, ze sa ukludnis a chut na vyjedacky spajze sa ak nie strati, tak aspon vyrazne zmierni. Drzim palce!

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. nov 2019

@drsmolinka No a tu to mame-nema ziadne pravidla, "super vzor" a este aj povolenie rozlievat a robiť bordel-proste zacne rozhadzovať, odchadzat od stola-bude hladný. Toto vela šťastia ked ho das do skolky-asi najvyssi cas-tam mu to nikto tolerovať nebude.
A blacat? To je nastavenie pravidiel? Ma ta evidentne "na haku" a bude horšie ak to nezmenis....
A suhlas s
@simsalabim
Mas len same "ale,ale,ale.." ako to nejde. No co uz. Ako si zariadis tak mas.😉

evittam
10. nov 2019

@drsmolinka Najskôr treba pochopiť ako to myslim.😉 A potom sa tu oduvat. Nie nenecham a ani som nikdy deti revat nenechala ako oni mna nenechali hladnu. Mladsie ak je najedene,prebalene ma byt spokojne. A staršie-rozleje, rozsype?! Nici veci,...Kde k tomu prišlo? Tiez sa uz musi vediet zabavit minimálne 15min ak mu nic nechýba. Ako si si vychovala tak mas. To je vsetko.
Btw.a pan otec robí co ak nie je v práci?

juliet86
10. nov 2019

zijes vo velkom strese preto to jedenie. syn bol takyto odvzdy ? naozaj ti radim ist k psychologicke aj ty sama aj vy dvaja spolu. priznat si s muzom spolocne ze aha tu su nasledky nasej vychovy asi sme nevedeli uplne spravne ako na to. podme to spolocne zmenit aby bolo jemu aj nam lepsie. podme sa naucit byt lepsimi rodicmi. napr. kurz respektovat abyt respektovan. ty si skus uvedomit ze ani tvojho syna nerobi stastnym tento sposob zivota. deti tuzia byt napomocne. vid montessori. trojrocny by mal s tebou skladat ponozky. umyvat riad. krajat zeleninu a podobne. zo srdca ti drzim palce. mozno sa skus pozriet kao vychovavali tvoji rodicia a ci niekde nerobis ich chyby alebo naopak snazis sa robit presny opak a to tiez nie je dobre

lavender273
10. nov 2019

@drsmolinka poslala som ti IP

kotulicek
10. nov 2019

@drsmolinka ojojoooj celé zle tak skús kojit a jest keď si nič nestihnes nachystať aj suchý rožok je dobrý hlavne aby nebol hlad ...no a.proste starsieho usmerní nejako nemôže taky bordel robyt.... (Unas zaberá varecha, krik koľko krát nezabera ) uvidíš sýta matka stastna matka. Fakt čítam tu že.tvoj malý katastrofa dúfam že sa ti podarí ho skrotiť ... Jaj a nevyjedaj špajzu prosím ta kúp menej potravín to čo potrebuješ na 1-2dni a keď nebudeš.mat.co nebude ťa.to lákať ..ja som tak držala.dietu keď nič nebolo nič som nejedla myslím cukrovinky večer 🙃

lucyluv
10. nov 2019

Pri tvojom 3r by som zabezpečila celý byt tak, aby sa k ničomu nedostal, musis si to nejak zjednodušiť aspon v tejto vyhrotenej situácii, ked to uz nezvladas. Na vsetky šuflíky, skrinky poistky. Nic nenechavat na stole, linke. A nechat mu nejake dostupne veci, mozno 1 šuflík, kde das veci, s ktorými hádam nic hrozne nevyparati 🙂 a za chvilu sa ti to bude hodiť, ked zacne lozit druhe dieťa, tiez budes potrebovať bezpečne prostredie pre jeho voľný pohyb.

drsmolinka
autor
10. nov 2019

@evittam otec je v praci a po praci chodi na zahradu do vecera denno denne aj vikendy, cez leto tam braval aj syna ale uz chodim iba sam nakolko je vonku zima tma a blato, cize som doma s detmi v kuse sama, nemam ani niekoho kto by mi deti zobral aspon na chvylku vonku

drsmolinka
autor
10. nov 2019

@kotulicek ja nekupujem nic sladke VAZNE ! sladkosti co mame su od rodiny co nosia a muz kupuje PRE SEBA sladkosti ze to su pre neho a nemam ich jest ze on ma nenuti, no ale jasne ked uz su tak ich zeriem

evittam
10. nov 2019

@drsmolinka Tak otec nech sa zacne tiez starat a obmedzí záhradu. Co robí celu zimu po tme na zahrade?

dskjhfdlkdjhl
10. nov 2019

@drsmolinka potrebujes si urobit nejaky rezim. Ja som pocas materskej bola tiez vacsinou sama, stihala som aj pracovat, stihla som byt s detmi 2-krat denne von, aj navarit, aj upratat. A deti mi neskakali po hlave. Keby sa ten starsi doobeda vybehal, tak by bol potom doma vacsi klud a stihla by si vsetko. Muz, ked pride z prace, tak pekne jedno dieta za ruku, druhe do kocika a bez debaty moze byt dve hodiny na cerstvom vzduchu tiez. Na zahrade teraz uz robota nie je. Zahrada uz by v takomto case mala byt zazimovana, mame tiez zahradu a veru uz o nej ani neviem.

eliska13
10. nov 2019

@drsmolinka A ty chodíš s nimi von?podľa mňa prepáč za úprimnosť ty nemáš zorganizované nič.ved malý môže s tebou robiť raňajky urob ho dôležitým deti sú radi, keď môžu pomáhať.Tvoj syn vyvádza, lebo nevie čo so sebou čím skôr si daj poradiť, prečítaj knižky, zmeň niečo, lebo, keď Ti začne mala chodiť zbláznila sa tá bude opakovať po nom

kotulicek
10. nov 2019

@drsmolinka ojoj tak nach nekupuje ani sebe !!! Alebo len toľko koľko zje v ten deň aby si pokušenie nemala 😬

yanni
10. nov 2019

Fuha, precitala som len prvu stranu. Ale prepa, troje starsie nie je ziel, to je rozmaznane a nevychovane dieta. A este rozmaznanejsie a nevychovanejsie je to najstarsie dieta, menom otec. S nim by si si mala pohovorit. Je sa v kuchyni/jedalni pro stole. U nas neexistuje aby mi detoi behali s taniermi atd. po dome. Od prvych prikrmov boli deti s nami pri stole. Ja mam tiez, okrem ineho, 4 rocnu a 10 mesacnu. Starsia ma tiez vrtulu v zadku, ale vsetci vedia, ze je sa len pri stole. A ja sa tien pourri nich najem. Sice nie tak vydatne, ako by bolo treba, ale nemusim potom vymetat chladnicku a spajzu. Veceriame o 6 vecer a ja nemam potrebu npotom este nieco jest.

yanni
10. nov 2019

Inak, moja starsia decir od ca. 2-2,5 roka pripravuje ranajky. Povyklada vsetko müsli, misticky, pribor, jednoducho vsetko to, na co dosiahne. V lete mala 4, od septembra chodi do skoly (ano do SKOLY) a rano tiez pripravi na ranajky. Nie sice kazdy den ale snazi sa. A ja za ten cas aspon babo prebalim a urobim kavu. A potom uz len sedime pri stole. Deti treba zapajat od uplneho malicka do chodu domacnosti. potom nemaju cas vyvadzat.

drsmolinka
autor
10. nov 2019

@evittam v dielnicke si robi svoje veci, uz som x ktrat vravela nech to neprehana ale on to vraj robi pre nas aby sme mali na jar pekne a vsetko dokonale ........................

drsmolinka
autor
10. nov 2019

@yanni ano ja ho zapajam : odnes pohar na stol / otocim sa po par sekundeach a uz po par sekundach s tym poharom nieco vyvadza/ odnes servitky na stol / odbehne na wc a tam ich postrka v umyvadle/ on sa na dobrom nezabavi....... ked varim chcem aby mi pomahal miesal sypal ale jeho nebavi mna pocuvat jemu sa paci robim to co nemoze a nervovat ma na maximum

drsmolinka
autor
10. nov 2019

@eliska13 uz teraz nechodime, chodili sme na zahradu vzdy poobede ale teraz ako sa ochladilo sme iba doma aj na skrz toho ze deti su chore uz 3 tyzdne kasel kasel kasel a nie a nie sa dat dokopy aj preto som uz uplne na nervy lebo som s nimi den co den doma zavreta,

tinapa
10. nov 2019

@drsmolinka To je asi problém.. Bľačať.. Bodaj by ťa neignoroval. Tak najskôr nastav pravidlá ocovi dieťaťa- a rozumne mu vysvetli, že toto nie je dobrý spôsob výchovy.. Do starostlivosti zapoj aj muža.. Keď ti už s domácnosťou nepomôže, tak aspoň s deťmi.. To ako prvé.. Keď bude dieťa vidieť, že ocko to nerobí, naučí sa to tiež postupne. Presne to je to- pravidlá a hranice. Ja by som teda bľačanie obrátila na muža..😨 (myslené ironicky)... Mne zasa lezie na nervy, že je muž vkuse na mobile a syn to odkukáva a už len čo oči ráno otvorí- maminka, idem sa hrať s tabletom.. To ale nedovolím, ideme najprv raňajkovať, hygiena a až potom tablet, keď je čas na to.

evittam
10. nov 2019

@drsmolinka Cele dni aj vikendy?! A co také pekne budete mat? Otecko sa skor zasiva a ty ho necháš....

eliska13
10. nov 2019

@drsmolinka Tak to chápem tvoju frustráciu byť doma s chorými deťmi a nemoct ísť von je na nervy

monvitka
10. nov 2019

sorry, 3 ročné dieťa patrí do škôlky, evidentne sa už doma s tebou nudí a nevie, čo od dobroty...ak je to tak s tvojim stravovaním, ako píšeš tak si na dobrej ceste k poruchám príjmu potravy, prejedanie... atď.baby ti tu napísali, ako to zorganizovať, aby si normálne jedla a nič z toho si neprijala, tak nechápem, čo chceš počuť