Ako správne liečiť tetaniu?

pakes
9. nov 2013

Ahojte kocky 😉 Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc! Uz skoro rok som sa trapim bolesťami hlavy, trpnutim rúk....tocenim hlavy, bolestami svalov...uzkostou
Bola som na rôznych vyšetreniach, od neurologa až po psychiatra. Ale az teraz ma poslali na emg vysetrenie a stanovili mi diagnózuTetania ☹ Čo to som o tetanii citala a nadadila som si Mg,Ca, vit.D.Beriem aj seroxat už 3 mesiac, ale zatial velmi mala zmena k lepšiemu 😒 Uz neviem co robit, som zúfalá 😖 Budem vdacna za akúkoľvek radu 🙂

andreota
13. nov 2013

@pakes ahoj pakes, mam podobne problemy a ktomu brnenie na lavej strane tela. Asi mesiac beriem vytazok masozravej rastliny mucholapky, v anglictine meno Venus Flytrap, malo by to v tele " pozierat parazity a ine patogeny" Dodalo mi to silu lepsie odolavat tuto situaciu a trochu ma to ukludnilo. Pocula som ze olej z kvetov konope maju zazracny silu. Ja viem ze to znie trochu hyrivo ale nejedna sa o fajcenie, a nesposobuje to "ohulenie". Ak vies trochu po anglicky, najdes v tejto oblasti vela informacii na internete. Sama som to vsak neskusila a neviem ako je to na Slovensku po legalnej stranke a do akej miery je priprava tohoto oleja mozna. Dychaj do brucha a do podbruska. Skus svojou intuiciou zistit preco sa to deje a co asi bolo spustacom. Nech sa citis lepsie.

pakes
autor
13. nov 2013

@andreota Ďakujem za radu🙂 Ja viem co bolo spustacom...pôrod. Neviem ci je rozdiel v tom aku tetaniu mas? Ja mam hypetventilacnu!

petruskasa
19. feb 2014

Tetania je len jedna, má veľa spúšťačov. Stres v akejkoľvek podobe nedostatok spánku, veľa kávy a alkoholu, čokoľvek co rozhadze hladiny magnezia v tele. Dotovať sa Mg s B6 a nejaký režim mat. Veľmi pomáhajú dychové cvičenia a spracovanie problému už v začiatku , nenechať rozbehnúť záchvat. Hlavne kľudnu myseľ, v podstate to nie choroba ako taká, skôr zvýšená citlivosť nervovej sústavy na podnety.

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0laracroft0
7. okt 2023

Tiež to teraz riešim. Odkedy som zmenila stravu, postupne pomalicky sa to zlepšuje. Je to na dlhé lakte, ale napríklad zachvat som už dlho nemala, niekedy sa viac dni po sebe cítim úplne zdravá a pod. Len teda nie každý je schopný a ochotný úplne zmeniť jedalnicek a čakať mesiace, kým zafunguje…
Biely jazyk/candidu nemáš?