Ako ste prežili gastrofibroskopiu?

anka712
17. jún 2019

Ahojte, boli ste niekto na hadicu do žalúdku ? Ako ste to prežili ? A ako dlho to trvá približne ? Ďakujem za odpovede 🙂

anka712
autor
18. jún 2019

@caelley no neviem či majú tenkú hadičku😄ale vadí mi dosť keď mám niečo v hrdle hneď má napína preto sa aj bojím či to daj bez tej injekcie ja neviem 🙈

anka712
autor
18. jún 2019

@caelley ale to si chodíš ako často, to prečo ak sa smiem spýtať ?

maria1989
18. jún 2019

@h_petra prečo by sa mala vybodnúť na injekciu? Je snáď škodlivá?

h_petra
18. jún 2019

@maria1989 zbytocna

caelley
18. jún 2019

@anka712 recidivujuci helicobacter pylori, aj ine problemy so zaludkom, odmalicka, asi uz navzdy

mia_von_prag
18. jún 2019

bola som 2x, bez injekcie, trvá to asi 5 minút. Nepovedala by som, že to bolí, len to je nepríjemné.

anka712
autor
18. jún 2019

@caelley aha no aj ja mám problém s tým hnusom helikobakterskym

anka712
autor
18. jún 2019

@mia_von_prag áno viem že tam asi ani nemá čo bolieť len sa bojím aj toho že by mi to bolo nepríjemne

mia_von_prag
18. jún 2019

@anka712 chvíľku bude, ale zvládneš to. Počúvaj doktora a dýchaj nosom. Prinajhoršom budeš vracať trochu šťavy, ale oni sú na to zvyknutí

anka712
autor
19. jún 2019

@mia_von_prag no veď ja mám najväčší strach z toho, nenavidim keď má napína a nie to keď vraciam 🙈ja sa tam asi zbláznim ak tam pôjdem 😄

caelley
19. jún 2019

@anka712 Nerob z toho taku tragediu, su omnoho neprijemnejsie vysetrenia, 5 minut neprijemnosti vydrzis, to nie je ze ta nonstop natahuje a grcas, nastriekaju Ti znecitlivujuci sprej do hrdla, mna naplo asi dvakrat za cele vysetrenie. Akoze ak si vazne padavka daj si injekciu, ale to sa vacsinou dava len detom, ked nespolupracuju. Aj moj syn 5r. bol na tomto vysetreni, dali mu len tabletku - oblbovak a v pohode zvladol.

viera1107
19. jún 2019

@anka712 ahoj, ak máš ozaj obrovský strach tak sa to dá spraviť aj v krátkodobej anesteze. Robia to v Abawi v Ba, ak máš všeobecnú poisťovňu tak tá u nich prepláca aj uspatie. Inak stojí vyšetrenie v anestézii 150 až 300 €. Tiež budeš potrebovať predoperačné vyšetrenie keby si chcela ísť tak.

michaella94
19. jún 2019

@anka712 pozri ak mas trach a cces injekciu tak si daj...ja by som na toto vysetrenie nesla ani za svet...ale teraz ked viem ze uz sa da pichnut taka injekcia ze o tom.meviem tak by ma mooozno prehovorili...ja sa toho bojim asi najviac zo vsetkeho co ti mozu dr robit..radsejnu zubarky by som sedela cely den v kresle ako toto....nebudes predsa zbytocne v strese uz teraz len preto ze zeny na kk povrdali ze to zvladnes...ano zvladne to kazdy ale naco sa trapit ked nemusis... Ja idem zajtra so synom dostane tiez nejaky oblbovak lebo nema este ani 3 roky takze musi ale poviem ti ze ja som zntoho uplne v p.deli.....drzim.palce 🙂

h_petra
19. jún 2019

@mia_von_prag este sa mi nestalo, ze by som vracala z toho. Nestras ju zbytocne

anka712
autor
19. jún 2019

Baby ďakujem ak tam pôjdem nejako to musím zvládnuť to či si dám injekciu alebo nie uvidím až tam, ale možno to skúsim bez. Miška ďakujem aj ja držím palce synovi on je maličký zvládne to rýchlo deti to až tak nevnímajú ako dospelý ja mám z toho strach dlho ale teraz keď viem že už veľa ľudí to zvládlo v pohode a aj bez injekcie tak má to tak povzbudzuje že keď tam budem musieť ísť tak to skúsim a uvidím či s injekciou alebo bez to už sa potom rozhodnem. 🙂

luciaone
23. jún 2019

@caelley a kam chodiš? kde maju tenku hadicu prosim ťa? 🙂

caelley
23. jún 2019

@luciaone Uz na viacerych pracoviskach 🙂 Prvykrat som bola s tenkou hadicou v KE na Poliklinike nad Jazerom u MUDr. Kucinskej, to bolo v 2015, teraz som bola pred troma tyzdnami u MUDr. Fendovej v KE na Tomasikovej, ta ma tenku hadicu este len par tyzdnov, predtym som u nej bola este s hrubou.

luciaone
23. jún 2019

@caelley jaaaj a o niekom zo zapadneho slovenska nevieš? :D

caelley
24. jún 2019

@luciaone Ahoj, to vobec :(

jarmilkas
26. júl 2023

PMS, trávenie alebo psychika ?
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohladom môjho problému…. Nafukovanim a zápchou trpím dlhodobo …. Ale už minulý mesiac som mala problém, ktorý som veľmi ťažko zvládla aj keď podľa niekoho ide o banalitu …. Stravujem sa stále rovnako, a nikdy v živote som netrpela takým problémom, ide o to, že večer keď si ľahnem do postele, cítim také zblnkanie a skvrkanie v črevách, nie v žalúdku, ale v črevách, väčšinou ma tento pocit draždi pri vetroch, ale bohužiaľ mám ich zastavené, vôbec nedokážem uvoľniť ten tlak…. Ani počas dňa, obmedzuje ma to natoľko, že nemôžem zaspat a len sa prevalujem v posteli, dosť mi to ťahá na psychiku pretože už kvôli tomu aj plačem v noci, strašne ma to ovplyvňuje …. Pred mesiacom mi doktorka dala meteospasmyl a biopron, čo mi uľavilo od nafúknutého brucha, ale vetry a zblnkanie to nijak neovplyvnilo … tento mesiac som dostala gaspan, a výmenný listok na gastro… s tým že zatiaľ som si tieto ťažkosti všimla v rámci PMS, pred menštruáciou … za všetky odpovede vopred ďakujem