Ako ste rsa liečili z hraničnej boreliózy?

lola1308
14. júl 2019

Ahojte, zistili mi hranicnu boreliozu, v Decembri to bolo 1,3 v Maji 1,10 teraz uz 1,54 mam aj priznaky ako opuch klbu na ruke, bolesti klbov kosti, zvysene teploty, unava bolesti hlavy, reumaticky problem vyluceny,AVSAK nedali mi ziadne anitbiotika ze vraj to neni na antb liecbu. Prosim vas , stretli ste sa niekto s tymto problemom? ak ano, ako ste dalej postupovali Dakujem za kazdu odpoved

luliu
14. júl 2019

Aj dcéra má hranicnu boreliozu, hodnoty vyššie od teba a tiež nedali atb

mikavo
14. júl 2019

Viem, že v BA je Dr. Ďurkovska, ktorá lieči boreliozu. Liečba je nákladná, nakoľko si to treba hradiť. Skúste si nájsť na fb skupinu borelioza, tam Vám poradia, ale čo som počula, je to beh na dlhé trate. Treba vraj liečiť aj hraničné hodnoty. Obvodný alebo infektolog by Vám mali predpísať lieky

luliu
14. júl 2019

@mikavo hraničné hodnoty sa neliecia. Mam to odkonzultovane s viacerými dr

lola1308
autor
14. júl 2019

@luliu ja tomu nechapem az som z toho zufala ako sa to nemoze liecit a preco? Ved ked ma clovek priznaky a je mu zle ma cakat az kym nebude mat vysledky uz v horsom stave? je to hrozne fakt na zaplakanie, neviem uz kde mam s tym ist aby to lepsie konzultovali

natuska87
15. júl 2019

@luliu U nás , bežne, ak príde človek s kliešťom, obvodní lekári predpisujú preventívne antb.
Ja, napr., som mala okolo kliešťa maliý červený fĺak, dali mi antb. Muž detto...Tak neviem...

luliu
15. júl 2019

@natuska87 áno, ale dali ti ATB na týždeň predpokladám a borelioza sa rieši atb mesiac a potom sa opakujú. Tak vám nedali, však?

luliu
15. júl 2019

@lola1308 ak máš príznaky a problémy, mali by to určite nejako riešiť. Tak otravuj dokola dr a keď uvidí, že to je zle, tak snáď pomoze

natuska87
15. júl 2019

@luliu Áno, dostali sme na desať dní...Ale máme bobky.mama má borelku, ktorú nepodchytili včas...Dnes má obrovské problémy, bolesti, nevl´dze chodiť...Chodí na infektológiu na preliečenie, ale nič moc.Raz lepšie, potom horšie...

luliu
15. júl 2019

@natuska87 je to svinstvo. Moja dcéra ani nemala kliešťa, stipla ju taka mala muška a bum borelioza.

natuska87
15. júl 2019

@luliu Áno, borelku roznáša každý bodavý hmyz...A ktovie, čo ešte...

tamara321
15. júl 2019

Moja mamina sa lieci u tej sukromnej dr v bratislave. Liecba je draha a trva rok...teda rok uziva antibiotika, lieky na imunitu a pod... bezny lekari daju antib na 3 tyzdne max a koniec...takze ak ta odpinkavaju a mas financie skus bratislavu

pasikavamacka
15. júl 2019

liecila som sa z boreliozy 2 roky u Mudr. Durovskej- sukromna lekarka, liecbu som si hradila sama. lekari sa na mna vykaslali. Bola to tazka liecba, ale zvladla som to uz som zdrava. Nebyt Durovskej zrejme som uz na ID v 36rokoch. pokial su testy hranicne a su pritomne jasne priznaky, tak to liecit treba. Je este druha moznost - samoliecba bylinami podla Buhnera. Mozes si kupit jeho knihy a nastudovat si sama protokol a kupit byliny. Taka liecba moze byt tiez ucinna, ale je to tiez na viac rokov a drahsie ako ATB liecba.

reny73
18. júl 2019

@tamara321 ahoj.
A pomáha to tvojej mamine?
Čo hovorí?
Je to lepšie?
Oplatí sa investovať do toho?

reny73
18. júl 2019

@pasikavamacka ahoj.
Prosím podpises mi ako sa prejavovala tvoja choroba a ako sa máš teraz?

tamara321
18. júl 2019

@reny73 je to tazko povedat nema ziadne priznaky ako na zaciatku ked ju v noci boleli klby a trnuli ruky...a pod...ale ta liecba nie je lahka stale jest antibiotika a lieky...schudla lebo pravidelne jedava kvoli liekom...su tazke na zaludok...a ked ma najsilnejsie tak jej z nich byva dost zle...ale uz na jesen konci...tak uvidime ...ta pani dr v ba sama prekonala boreliozu preto sa tomu venuje...

pasikavamacka
19. júl 2019

@reny73 keby som popisala vsetky priznaky, bolo by ta na celu A4. Napisala som o tom blog, tak mozes kuk ak ta zaujima priebeh https://nikaflan.blogspot.com/?m=1&fbclid=IwAR2...
mala som neurologicku formu, postihnute nervy a traviacu sustavu hlavne. U kazdeho sa to prejavuje inak, kazdemu to sadnem inde. Teraz som uplne bezpriznakova a testy negativne

reny73
20. júl 2019

@tamara321

Tamarka si super, že si mi odpovedala.
Moc ďakujem.
Takže sa lieči mamina u tej istej lekárky ako píše =pasikavamacka=?

Mala mamina aj mozgovú hmlu?
Na jeseň končí s liečbou.
Čiže už to užíva trištvrte roka. Ako to zaberá?
Už sa cíti aspoň trošku lepšie? Má pocit že sa to zlepšuje?

pasikavamacka
20. júl 2019

@reny73 nechcem odpovedat za inu osobu, ale Mudr. Durovska vysadzuje liecbu az ked je uz clovek bezpriznakovy. Tak ked uz na jesen konci liecbu, musi sa mat dobre, inak by sa ani neuvazovalo a ukonceni liecby. to je ten velky rozdiel medzi doktorkou a "expertmi" na infekcnom, ktori daju atb na par tyzdnov a dovidenia. Nezaujima ich, ci pomohlo, ci stacilo, ci je uz clovek bezpriznakovy. a ked stale ma priznaky, poslu ho na psychiatriu ;) mozgovu hmlu som mala aj ja

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamara321
20. júl 2019

Bcb clinik dr durovska

Ano mamina je uz bezpriznakova...ona mala liecbu na 1 rok...ale jej to zabralo skoro lebo to hned podchytila...urobil sa jej flak na ruke..tiez nemala kliesta nieco ju stiplo...obvodna dala antibiotika na 3 tyzdne potom bola na infekcnom tusim ...a ona hned googlila a nasla si tuto dr a isla tam...neviem to uplne dopodrobna co jej vsetko bolo ...viem ze tam chodila tusim kazde 3 mesiace ...vzdy tam nechala cca 400-700 eur za lieky...masaker :/

pasikavamacka
20. júl 2019

@peter952 nepoznam ziadneho boreliotika, ktoreho vyliecil vitamin C. bodaj by to bolo takeho jednoduche

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pasikavamacka
20. júl 2019

@peter952 zo SR a CR ich poznam tisice skrz jednu spolocnu skupinu na FB. vela ludi z nasej skupiny skusalo infuzky C ako aj ine infuzky, par ludom na chvilu trosku pomohlo, vacsine vobec nie. Aj Durovska poskytuje take infkuzky, da sa to skusit. Borelie su bakterie spiraloviteho tvaru- spirochety, ktore sa zaryju do tkaniva ako svaly, klby, kosti, mozog, oci. Vyhnat ich odtial je velmi tazke. Vitamin C je na to naozaj slaby.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamara321
20. júl 2019

@pasikavamacka moja mama tiez ked jej zistili boreliozu tak chodila na tieto c-ckove infuzie...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamara321
21. júl 2019

@peter952 neviem ci pomohlo lebo ona hned ako jej diagnostikovali boreliozu necakala a hned sa dala liecit ... chodila na tieto c-cka v infuzii asi mesiac lebo aj mne o tom vravela ze by som mohla ist ze je to super lebo som byvala casto chora...a zaroven chodila uz aj do ba tej pani dr...ona nemala az take zle a tazke priznaky...len take naznaky v noci ju pobolievali klby obcas ju tak trhalo a kozne prejavy flaky ale hned sa to podchytilo a je v podstate v poriadku...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reny73
21. júl 2019

@pasikavamacka ďakujem moc.

Takže ty si sa liečila ako dlho u Dr. Ďurovskej?

Už si úplne fit?

A vieš aj zrátať koľko ťa to stálo?

Mozgová hmla úplne zmizla?

pasikavamacka
21. júl 2019

@peter952 borelioza nie je virus

@reny73 ratat som to radsej neratala, ale bolo to vela penazi. urcite dokopy v tisicoch, lebo popri atb liecbe som brala aj neskutocne vela doplnkov, vitaminov, bylin, enzymov, probiotika a to vsetko islo do penazi. ale stalo to za to. mozgova hmla uplne zmizla, vsetky priznaky zmizli, keby nie, tak neukoncime liecbu ale stale sa liecim. liecila som sa u Dur. 2 roky