Ako utíšiť bolesť zubov?

macka1555
22. jan 2013

ahojte. chcela som vás poprosiť o radu. už mi mrcha mešká vyše týždňa. robila som si aj test a jeden mi vyšiel veľmi slabučko pozitívny a ďalšie tri negatívne. tak neviem na čom som ale myslím si že asi tehotná nie som. ale nechcem nič riskovať. tak by som vás chcela poprosit o nejake dobre tipy ako uisit bolest zubou. som totiz velmi háklivá na prievan a velmi lahko ma zacnu boliet zuby. a aj pre moje zdravie by bolo lepsie keby som brala nejake ucinne ale nie moc tazke lieky.
dakujem vam za vsetky tipy a rady.

surviver
22. jan 2013

@macka1555 ak Vas boli zub,tak najučinnejšie bude, ak pôjdete k stomatologovi a budete mat problem vyriešeny 😉 skore uzdravenie prajem...

sissy27
22. jan 2013

@macka1555 zubár... a informovať ho o možnom tehotenstve...

macka1555
autor
22. jan 2013

no lenze to mam prievan. to ma boli ucho a od ucha ma boli zub a aj cela hlava.

zabka88
22. jan 2013

@macka1555 do ucha si daj také tie octové kvapky, nemusíš mať recept , normálne si popýtaj kvapky proti prievanu čo páchnu po octe... na utmenie bolesti si myslím že paralen môžu aj tehotné

macka1555
autor
22. jan 2013

dobre dakujem za radu tak paralen by som teda mohla aj ak by som bola tehotna?.... ja mam nurofen ale ten nechcem si moc davat

slava76
22. jan 2013

ano paralen v pohode..ja tiež mavam asi co ty, a ktomu este aj migreny takže v tehotenstve som bravala len paralen a nic nebolo..

kristiii
22. jan 2013

@macka1555 ak chceš doporučiť tabletky tak jedine paralen ak myslíš že by si mohla byť tehotná. ja som bola v 3. mes.tehu v nemocnici po autonehode a paralen bol jediný liek čo mi ako tehotnej doktori dovolili, ten možeš v pohode, samozrejme nepreháňať, len v nutných prípadoch, čo bolesť zubov /uší/ určite je

1ivanka1
22. jan 2013

vyplachovat vodou corsodyl, mozu to aj tehotne, dokonca je to tam aj napisane

macka1555
autor
23. jan 2013

kujem za rady mojenky
@kristiii a dufam ze si v poriadku po nehode a babenko je tiez v poriadku

kristiii
23. jan 2013

@macka1555 áno ďakujem, my sme našťastie dopadli dobre, a z toho drobca je už veliký skoro 3ročný chlap 🙂

macka1555
autor
23. jan 2013

@kristiii este ze tak. tak zelam aby bol zdravy a sily chlap z neho.

zuzann222
4. jún 2013

Chcela som sa spýtať mám 2 týždňové dieťa, ktoré keď nakŕmim nechce spať. Niekedy zaspí na 10 min. a potom sa zobudí s plačom.Z prsníka nechce piť musím si mlieko odstrekovať. A keď mám málo dokrmujem ho Bebou. Koľko má zhruba vypiť 2 týždňové dieťa? Moje vypije cca do 100ml nie je to málo a preto nechce spať?. Dala som mu párkrát Espumisan no neviem či ho môže pri každom dojčení.Ďakujem za radu Zuzana.

marcelatje
4. jún 2013

@zuzann222 skús inú tému v tejto je tvoj problém trošku od veci. Ale nepoteším ťa, my sme prvých pár mesiacov preplakali, párminutové spánky boli normálne aha a aby som nezabudla iba na rukách......... Zabudni na krásne voňavučké bábätko ktoré prespí celé dni a noci je to skôr výnimka ako pravidlo, popracuj na technike dojčenia a pokús sa zvýšiť laktáciu aby ti popri starostlivosti o uplakané bábätko odpadli starosti okolo UM. 🙂

nikolka2
4. jún 2013

Moju mamu len 2 krat v zivote boleli zuby a to vtedy cakala mna a potom sestru 😉 Hned vedela , ze je tehotná 😀

petula8
7. júl 2013

treba ísť k zubárovi oznám že si tehotná, určite ti urobí prehliadku , počas tehu môžeš užívať len niektoré lieky utišujúce bolesť,myslím že panadol áno ale pre istotu sa to opýtaj zubára

perlaa
8. júl 2013

klinčeky mú veľmi účinné pri bolesti zubov a hlavne to nieje chémia , takže bezpečné aj pre nastávajúce maminy 😉