Ako vám prišiel menzes po laparoskopii?

lavovka
30. sep 2009

Prosím o radu. 25.8. som bola na laparoskopii.Mala som mimomaternicové tehotenstvo a vybrali mi pravý vajcovod.Pritom mi aj čistili maternicu,lebo som tam mala pseudogestačný vačok,ktorý sa vytvorí pri mimomaternicovom tehu.Menzes po laparke som dostala 26.9.,no je to skôr len také slabé špinenie raz za deň. Podľa mňa to ani menzes nie je. Napíšte mi prosím,ktorá ste mali laparoskopiu,ako Vám potom prišiel menzes. Dúfam,že nebudem mať teraz všetko dlho rozhodené,rada by som ešte raz skúsila normálne otehotnieť. Ďakujem 😉

luvi01
29. mar 2010

monchichi, tak uz som si minuly tyzden robila test a vysiel pozitivny. Velmi som sa potesila, ale mala som aj obavy, tak som isla k lekarovi a ten mi potvrdil, ze som tehotna. Ale este mam pocit ako keby som tomu neverila. Na buduci tyzden by som mala ist na prvy ultrazvuk, tak asi az potom ked zistim, ze je vsetko v poriadku, budem tomu na 100% verit. Este sa bojim, aby som nehodou nepotratila. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku a babatko bude zdrave.
Drzim palce aj tebe.
🙂

deb
29. mar 2010

Ahojte, aj ja prispejem vlastnými skúsenosťami. Ja som bola na LPSK kvoli PCO a zistili mi aj endometriozu I. st. Všetko mi dali do poriadku a čakala som na normálne krámy bez vyvolávačky. Nedorazili, myslela som, že som tehu, menzes meškal 3 týždne, teraz uvidíme čo bude ďalej. Písala som do jednej poradne, odkiaľ mi gynekologička odpísala, že akýkoľvek zásah do vaječníkov môže spôsobiť meškanie mnezesu. Takže tak...

adka_pajerska
2. mar 2012

Ahojte zienky,

otvaram tuto temu,pretoze sa chcem opytat, prisla Vam ms normalne po laparke?

johanna20
21. mar 2012

ahojte chcela bysom vediet ze je tu taka babenka ktora nemala poriadku menstruaciu pred laparaku a po laparaku ked sa jej menstruacia napravila tak otehotnela ? dakujem

johanna20
21. mar 2012

@adka_pajerska ahojj jati odpoviem mne prislla normalne ale velmi silno kruvacam a to neviem ze je normalne po laparke alebo nieee

lufinka83
26. mar 2012

ahojte, mňa čaká laparka v stredu ( 28.3) ...chcem sa spýtať čo všetko si mám zobrať so sebou do nemocnice?

nanuskal
26. mar 2012

@lufinka83 Ahoj, ja som bola na jednodňovej ch. v Sliači a tam netrebalo nič. Maximálne nočnú košieľku, nie pyžamo. Veľa šťastia, nech ti to dobre dopadne 😉

lufinka83
26. mar 2012

@nanuskal jednodňovej ch? pekne...to len ja musím ísť už zajtra pritom lapar. mi budú robiť v stredu a to ešte neviem ako si umieni ma môj doktor pustiť domov... a to som si myslela,že jednodňová čaká aj mňa...

nanuskal
26. mar 2012

@lufinka83 Normálne v nemocnici je to na 3 dni. Prvý deň príchod a na druhý ťa operujú a tretí ideš domov. Ja som bola veľmi spokojná a zdá sa, že to aj pomohloooooo aj keď mi tam nič nenašli 😀

majushkab
26. mar 2012

@adka_pajerska ahojte mne prišla ms o 3dni skôr ako mala ale intenzita a dlžka tak ako bežne mavam 🙂
@lufinka83 ja som v pondelok prišla v utorok mi robili laparku no domov ma pustili až štvrtok a veci som so brala n.košelu župan hyg.potreby a vložky ,papuče nič ine 🙂

lufinka83
26. mar 2012

@nanuskal to mi povedal aj doktor,že to božne býva 3 dni... a pomohlo??žeby bolo malé dítko na ceste? 🙂
@majushkab až vo štvrtok? môj manžel už vymýšla,že čo tam budem robiť..už mi tam aj notebook ťahá 🙂 ale som povedala,že netreba...tak ja dúfam,že ma vo štvrtok pustia domov...no uvidím ako to dopadne..

majushkab
26. mar 2012

@lufinka83 ano povedali mi sice že jeden deň pridem druhy urobia laparku a na ďalši deň ma pustia no nepustili 😒 ale mam pocit že si ma tam nechali lebo mali miesto a tak im to asi vyhovovalo lebo oni to robili rano potom do18 som bola na tych pristrojoch čo kontroluju či je všetko ok a na infuzke a o tej šiestej čo ma odpojili som už normalne chodila ani bolesti som nemala 😀 len som mala take brucho nafuknute lebo oni ho nafukuju s takym plynom 😝 aby bolo lepšie vidno a pritom som mala všetko ok nič nezistili 😉

diablito01
29. mar 2012

Ahojte, aj ja by som sa chcela s Vami podeliť o zážitky z laparky. Včera som sa vrátila domov a som šťastná že to mám za sebou. Podľa mňa to nebolo nič príjemné. Deň pred som musela vypiť liter šaratice - zajačice. Väčší kentus som nepila 😝 potom som chodila v kuse až do večera na WC, už som ani nevládala, ráno to čakanie a potom si už veľa nepamätám. Po zobudení a ešte aj dnes ma strašne bolelo pravé rameno. Lekár mi potvrdil endometriózu, vybral mi cystu z ľavého vaječníka, hlavne že sa mu ho podarilo zachrániť. Mám ich oba funkčné, takže sa môžeme pokúšať o baby :D ale chcela by som vedieť ako to tam vo vnútri vlastne je - to je tam zašité alebo ako? Nemôže to sex nejako poškodiť? Lekár mi po otázke, kedy môžem mať pohlavný styk povedal, že: "Ešte vydržíte hodinku - dve, nie?" 😀 - srandista

zujka2
29. mar 2012

ahojte dievčatá. ja mám iný problém. budúci týždeň mám ísť ale ešte mi neprišla menštruácia po vyvolávačke. ☹

lufinka83
30. mar 2012

@majushkab ahojky, dnes som konečne prišla domov...no ja som prišla prvý deň a celý som ho prenudila 🙂 samozrejme hneď mi dali diétu, mohla som piť len vodu...ráno o ôsmej ma už viezli na operačku..ani neviem kedy skončila..bola som tak oťapená..do kopy som sa dala tak cca. okolo 15:00 to už prišiel za mnou manželík...dostala som 4 infúzky..na druhý deň mi vytiahli hadičky a mohla som začať chodiť...nie je to nič hrozné..bolesti som mala len po operácií ( to mi dala liek proti bolesti) a potom ešte večer..a hneď ako mi vytiahli hadičky všetko bolo fajn..pekne som sa tam poprechádzala a teraz som konečne osprchovaná a doma 🙂

lufinka83
30. mar 2012

@majushkab zabudla som dodať ,že je všetko v poriadku a môžme sa začať snažiť o baby 🙂

majushkab
30. mar 2012

@lufinka83 to je to super že si už doma 🙂 a som rada že je všetko ok 😉 aj ja som sa prvy den strašne nudila a roboli mi len kde jake vyšetrenia ale mne dali ešte večeru a potom už nejesť a od polnoci ani nepiť brali ma okolo desiatej na salu a večer mi dali dole hadičky a mohla som chodiť a tiež tie 4 infuzky mi dali 🙂 a ja som už od pol jednej bola v pohode ani som nespala a velmi ma z toho ležania bolel chrbat 😒

@diablito01 a ty si bola iba na laparke lebo ak ti nič ine nerobili tak stehy maš len pod pupkom a potom ma niekto dva niekto len jeden steh na boku....a tam dole nič nerobili môžte sa pokušať aj hned aspoň mne to tak povedali v nemocnici lebo som mala prave ovulku....a mne nič take nedavali myslim piť...no a ja som nemala ani bolesti len to brucho som mala nafuknute a potom neskor ma začali bolieť kríže....hlavne nech že to už je ok tak šup sa do snažilkovania 😉

A inak baby prajem nam nech sme čo najskôr tehúúú 😉 😀

lufinka83
3. apr 2012

@majushkab no vidíš to..mne jesť dať nechceli :-/ až deň po operácií...a to som mala taký malý žalúdok,že som toho fakt moc nepojedla 🙂 vo štvrtok idem na štichy a v piatok ma dojsť mrcha..tak nech už je po nej a nech sa môžme "realizovať " 🙂 doktorka povedala,že sú tak prefúknuté,že by sa to do pol roka pomohlo podariť...ale ja neviem...pokiaľ sa nestane neuverím 🙂

majushkab
3. apr 2012

@lufinka83 tak ja neviem no ja som už tretí mesiac po laparke a zatial nič ale kamoške čo mala zrasty sa do 3 mesiacov po laparke zadarilo 😉 aj nas to čaka 🙂

lufinka83
3. apr 2012

@majushkab no veď to...pokiaľ sa "to" nestane ( nepodarí) tak neuverím... teraz len dúfam,že čoskoro sa nám zadarí 🙂

diablito01
4. apr 2012

@majushkab Ahoj, ja som bola na laparke a vyberali mi cystu z laveho vajecnika, asi pojde o endometriozu, este to nie je potvrdene, ale o babatko sa mozeme pokusat po prvej menstruacii, tak dufam, ze to bude ok a osud nam dopraje 🙂 vela stastia vsetkym 😀

ika23
15. apr 2012

Ahojte, v piatok ma tiež čaká laparoskopia a pomaly z toho chytám depku☹ ale keď to pomôže k bábu tak to vydržím! Chcem sa spýtať: to je normálny postup v každej nemocnici s tým klistírom? ja myslela, že to je len klasika laparoskopia (nafúknu brucho a tak) a nie ešte aj vykladanie nôh, veď to ako by som šla už rodiť🙂

lufinka83
16. apr 2012

@ika23 neboj,všetko dobre dopadne...klistír mi dávali preto aby som mala prázdne črevá, pretože som mohla chodiť až na druhý deň po operácií ...inak som stále ležala...a aké myslíš vykladanie nôh? ja som si nohy nevykladala....

johanna20
22. apr 2012

ahojte baby chcela bysom pomoc odvaz mala som lapara 24.2.2012 a mala som jeden vajecnik veci a tomi napravili ale pred laparaskopio som nemala normalne ani menzes meskalmi 4-az5 mesiacov a teraz som mala menzes marci ale uz v tomto mesiaci som nemala moze sa tak rihlo otehotniet alebo niekto mi moze pomoct niakimi skusenostani dakuejm

eri28
22. apr 2012

@ika23 ja mam po laparke bola aktna, neplanovana, ale mala som bolesti, zize som nic poriadne nejedla, cize klistir nerobili, to neviem to sa asi nerobi, mozno nebudes jest pred ci ako je to presne a neboj nie je to take zle, mna by asi tiez chytila trosku depka, ale nestihla, lebo mne to povedali na pohotovosti stihla som sa akurat rozplakat od strachu a za par hodin ma uspali, a ked ma obudili uz bol pri mne priatel v noci, pustili ho aj na prebudzacku, dokonca pomahal sestrickou z postelou na odd. a na druhy den na obed ma pustili domov 😝 , sice robili laparku v holansku, ale na SR je podobny postup, asi si len o par dni dlhsie...
najneprijemnesie boli tie bolesti, ramien, ked ten plyn odchadzal z tela, alebo ako mi to vysvetlili, ale tlmia tabletkami a rychlo som to rozchodila, chytila som si ranu a dalo sa to, len smialo sa mi tazsie, no a potom ten sexik, nie kazdemu sa hned to toho chce, ale mne sa chcelo dost rychlo, len polovicka bola opatrnejsia 😉
vela stastia ti prajem, tusim po tyzdny, dvoch sa da vratit do prace ja mam fyzicku, ale vratila som sa pomerne rychlo, drz sa nic hrozne to nebolo 🙂

eri28
22. apr 2012

@ika23 inac citam az teraz vyssie baby pisu dost dobre zazitky aj co sa tyka stravy a tak tak mrkni, ak si este nemrkla 😉

lufinka83
26. apr 2012

@ika23 no čoooo?ako si dopadla? dúfam,že je všetko ok.... 😵

angelika_2
6. máj 2012

@ika23
napis potom ako si dopadla, mna tiez caka laparka okolo 14.maja 😖

majushkab
17. máj 2012

@lufinka83 jej ahojky pozerám že aj tebe sa zadarilo tak veľa šťastia 😉

lufinka83
17. máj 2012

@majushkab ááááno, zadarilo sa 🙂)) po laparke 🙂 a ďakujeme 😉