Ako vyhrať nad rakovinou?

e640
11. jún 2013

Chcem poprosiť Vás ženy, ktoré poznáte chlapa / nad 70 rokov vyššie/, ktorý prežil rakovinu prostaty a chce sa podeliť o skúsenosti-* čo mu zachránilo život. Máme za sebou prvé dávky chemoterapie, ale ja to chcem ukončiť čo vidím, koľkí pri tom zomierajú a potom ten prístup lekárov.

monikaparson
8. feb 2016

Ach jaj, rakovina je sviňa a ono tí starší ľudia to nezvládajú, tak "dobre" ako tí mladí. Je to však o tom, že každý sa musí rozhodnúť sám za seba, ako sa on cíti, či chce bojovať, lebo áno tých 70 už je vysoký vek, ale ... S touto chorobou nemám skúsenosti, ale tiež som sa liečila v národnom onkologickom a myslím si, že tam je prístup super, aj keď samozrejme píšem len a len za seba a bola som skutočne mladá vtedy. Písal tu niekto o Trenčianskej nemocnici, odtiaľ som utekala ako smrad, lebo tam sa chovali skutočne príšerne. Ono ak je možnosť, skúsiť ísť niekam inam. Ja som bola pred tým aj v Hágoch a teda tam bola tiež starostlivosť parádna, aj keď jasné, tam sa rakovina nelieči. To ja len na margo toho, že nie všade je to také isté a nie všade je ten prístup takýto. Ono možno aj tí doktori to berú tak ako veľa ľudí, už má 70 rokov. Či sa to niekomu páči alebo nie, s tým jedlom je to veľká pravda, treba si dávať pozor, čo sa je a hlavne pri takomto zdravotnom stave. Stačí si len prečítať aké sajrajty sú v bežne dostupných potravinách a je to grc. Doteraz si pamätám ako som pijávala kade aké šťavy a ako mi z toho bývalo zle (nechutilo mi to) a nie raz som div nerevala, že zasa to musím piť. No hej, mladá baba, čo bola zvyknutá na iné, ale tak všetko sa dá naučiť, ak je vôľa.

barborakarin
13. nov 2017

@ewca mohla by som poprosit kontakt na tu pani? dakujem