Ako zabrániť nadmernému poteniu?

vanessa12
3. apr 2012

Dobry den..uz asi rok ma trapi nadmerne potenie...ci v zime ci v lete sa stale potim...a uz ma nebavi nosit len cierne alebo biele tricka, kedze na farebnych veciach spotenie pod rukou vidiet.... :/ pouzivam hocijake deodoranty...asi uz vsetky som vyskusala.....aj z lekarne som si kupila Excipial DeoForte....no vobec mi to nepomohlo....mam pocit ze este viac sa potim....staci ze len skocim do obchodu a spat a uz som spotena....neviete mi s tym pomoct, poradit? dakujem 🙂

sisaha
3. apr 2012

mozes mat aj hormonalnu poruchu, urcite zajdi za lekarom. Ak sa nic nepotvrdi, moznost je aj aplikacie botulotoxinu do podpazusia. viac tu: http://lesk.cas.sk/clanok/7693/s-potenim-je-kon...

smiesko
3. apr 2012

Ahoj Vanessa12, skúšala si už DRICLOR proti poteniu? Kúpiš to v lekárni. Ja na to nedám dopustiť, používam to od minulého roka a som maximálne spokojná 😀 . Prišiel s tým môj manžel, lebo sa tiež nadmerne potí a na košeliach, mu ostávali nepríjemné kruhy. Tak sme to skúsili a mne to zabralo perfektne.
Skús vyskúšať a uvidíš. 😒

grettka
3. apr 2012

treba zbehnut k lekarovi, mozu to byt aj tazkosti so stitnou zlazou
driclor je ucinny, ale pozor, niektore osoby nan reaguju velmi citlivo
tu je par skusenosti s driclorom http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/aky-antiper...

rabiva
4. apr 2012

Driclor 😉

alami
4. apr 2012

Driclor, ale daj si ho strašne máličko, len jediný raz prejdi slabo podpazuším, nie tesne po sprche a nie na čerstvo oholené (po oholení počkaj aspoň 2 dni) inak som myslela, že mám prudkú alergickú reakciu, akoby ma pichali 1000 ihlami naraz 😅 Ale zabral na 1.x, hneď na druhý deň sucho ako nikdy 😀 😀 😀 😀 😀 a to som bola zrovna na túre 😉

m.a.r.t.i.n.a
8. máj 2012

Ahoj, tiež mám problém s nadmerným potením v podpazuší. Pred 2 týždňami som si kúpila spomínaný Driclor, pretože som si o ňom prečítala v knižke od jednej slovenskej autorky a tá ho vychválila, tak som chcela vyskúšať, aj keď som tomu moc neverila 😒 😨 😵
Aplikuje sa to na noc, prvý týždeň každý deň,potom podľa potreby...Prvé dva dni som žiadnu zmenu nevidel, na tretí večer ma to svrbelo, nemohla som zaspať, ale cez deň bolo výsledok už vidieť. Potila som sa minimálne a to boli zrovna tie vysoké teploty. Svrbenie ma sprevádza každý večer cca hodinku po nanesení, aj včera to bolo až neznesiteľné, neviem čím to je,ale stále ten výsledok stojí za to utrpenie 😀 Teraz si to dávam už len každý tretí deň,presne za týždeň letím do krajiny,kde je okolo 40C, takže som zvedavá, ako si to poradí tam 😅 Ale zatiaľ som naozaj veľmi spokojná, neverila som, že niečo a kupodivu ani nie tak drahé, by mohlo zabrať. Iba kočky ak by ste vedeli poradiť, či aj pri používaní Dricloru si treba ráno/po umytí prípravku/ dávať aj nejaký antiperspirant alebo deodorant. Chodím aj cvičiť a nezbadala som, že by sa ten pot rozkladal, teda že by ho bolo cítiť, takže teraz neviem či mám, či nemusím ...Vďaka za radu

red_kika
29. jún 2012

baby, tiez trpim totou vecou, aplikujem Dricol. Chcela som sa ale spytat ci to mozem stale uzivat ked som tehu? kedze to obsahuje alcohol? vie mi prosim niekto napisat do IP?

dakujem

martulamarta
8. jan 2013

Jediné, čo mne pomohlo s mojím dlhoročným problémom – neskutočným potením rúk a pazúch, pričom som už vyskúšala všetko možné, bola operácia s názvom sympatektómia. Operovali ma v Martine, je tam nová chirurgická klinika, perfektné priestory a personál, mňa operoval Dr. Dzian, ktorý sa tomu venuje, najskôr som ho kontaktovala mailom, veľmi ústretový a solídny, všetko mi vysvetlil, bola som veľmi spokojná. Neverila som , ale ihneď po operácii boli ruky suché...úžasné. Ak by ste chceli na neho kontakt....buď ho priamo vyhľadajte v Martine, alebo tak ako ja cez email, snáď sa nenahnevá, keď to tu napíšem: anton.dzian@gmail.com . Marta S.

januschka10
8. jan 2013

eucerin - anti transpirant intensiv...je to taky maly sprej, kupis v lekarni. nepouzivat kazdy den, velmi vysusuje,ale vydrzi potom aj niekolko dni. mam odskusane, velmi dobry. skusila som aj driclor, po porode som sa potila strasne. ale tieklo to z tej flasticky, vysusoval velmi...

vanesa112
24. mar 2013

Ahoj, veľmi by som potrebovala poradiť.... Veľmi sa podím len keď sedím je to hrozné,nebaví ma nosiť len tmavé oblečenie. Liečim sa aj na štítnu žľazu.... Prosím pomoooc 😒 😒 😒 😒 😒

olifcek
24. mar 2013

ahoj, urcite by som nekupovala dricol... kupila som si ho, precitala zlozenie a zaniesla spat do lekarne, peniazky mi vratili.

inak nie je prirodzene pre organizmus, ze sa chce zbavit vody potom, a Ty mu v tom zabranis... ten dricolor navyse obsahuje uzasne mnozstvo hlinika.. fakt, ze ,,super".

i ja sa potim viac... riesim to tym, ze si davam v kancli tamponiky proti poteniu a je to lepsie 😉 navyse chodim v tricku, ked kazdy este vo svetri... bola som i u dr., stitku mam ok, iny problem vyluceny... mozno, az schudnem na svoju vahu, tak sa to zlepsi... drim palce...

@red_kika ved si precitaj navod... v tehu by som ale toto hlinikove one urcite nepouzivala... a ani ked dojcit budes

mima86
24. mar 2013

trosku pomaha aj pitie salvioveho caju. musis ho vsak pit dlhodobo a ucinok nie az taky vyrazny ako pri kozmetickych pripravkoch, ale nieco do seba to ma. ale pozor - tehotne salviu nemozu .

stanislavao
24. mar 2013

ja tiez pouzivam driclor a je super. staci ho pouzit 1-2x tyzdenne a ziadne neprijemne flaky od potu a ziadny smrad.

ssisska
24. mar 2013

Ja som zase citala ,ze pomaha ak sa budes kazdy den sprchovat antibakterialnym mydlom alebo antibakterialnym tekutym mydlom na ruky.

wewe131984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slaavka
15. jan 2014

ja odporucam toto:
http://modaskk.blogspot.sk/2013/05/dove-maximum...
mne to celkom pomaha,najlepsie aplikovat kazdy vecer po sprchovani a rano po zobudeni..myslim ze lepsie ako driclor..

slaskou
15. jan 2014

pri nadmernom poteni treba dat skontrolovat aj lymfaticke uzliny 😉

veruth
17. jún 2014

To nemusí byť len štítna žlaza. Mne doktorka diagnostikovala hyperhidrózu a teraz používám ten electro antiperspirant. http://www.electroantiperspirant.sk/ a zatiaľ drží a už som zopár mesiacou v suchu. 😀

blue99
26. feb 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
tina1510
20. máj 2015

treba sa pred užívaním dricloru poradiť aj s lekárom?

patkaza
17. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

Proti nadmernému poteniu pomáha kúpeľ v dubovej kôre alebo niečo n azlepšenie celkového stavu metabolizmu http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

evulik858
17. nov 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

driclor sa moze pouzivat aj dlhodobo?

macicka8966
31. mar 2016
Používateľ macicka8966 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od macicka8966.

Neviem ci by som pouzival driclor pretoze pocul som od znamych vela negativneho, zas co mozem odporucit z vlastnej skusenosti je perspi guard skus pozriet http://perspi-guard.sk/

jozefpresov
24. dec 2019

@martulamarta tiez chcem podstupit operaciu ale mam strach

ferko10742
22. jún 2020

@jozefpresov ahoj chcem sa opýtať podstipila si operaciju a pomohlo pretože ten problém mám a ja ? Dakujem

riciii2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz