Ako zistím či mám genitálne bradavice?

princess007
1. feb 2008

Ahojte kocky. Ja len, ze fakt neviem koho sa mam spytat. Neviem ci tuto temu vobec dovolia, ale ved skusim. Ma z vas niektora skusenosti z genitalnymi bradavicami? Lebo ja tam dole nieco mam a neviem to identifikovat. vlastne si myslim, ze to je ono, ale gynekologicka mi povedala, ze to nic nie je. No mne sa nezda. Boli to a to podla mna normalne nie je. co mam podla vas robit? este mi pvoedala, ze ked chcem, tak nech idem za koznou, ze je to mozno herpes. tak dakujem pekne. som z toho zufala... ani neviem, ze kde by som to mohla chytit. dakujem za kazdu radu a skusenosti...

maca_p
22. jan 2014

neviem ci pomozem, mala som bradavice na rukach, fakt plne ruky, uz som sa chystala k dokine. zhodou okolnosti sme sa isli kupat do termalneho pramena v slovenskom grobe, ci ako sa to vola. po okipani na druhy den ma zacali vsetky tie bradavice svrbiet, ocerveneli mi, opuchli a pomaly mizli. nepamätam si, ci sa odlupili, alebo vstrebali, ale do 2 tyzdnov tam nebola ani jedna a nikdy sa nevratili. je to viac ako 15 rokov.

mozno vyskusate, bolo to zadarmo, rychlo a relativne bezbolestne bez ziadnych recidiv. 😉

javja
22. jan 2014

@luslus nie, podofilin som nemala, ani ona mi to nedávala, len vypaľovala...už teraz skúsim tento cesnak + ocot + hliva, aby som to veľmi neprekombinovala a potom uvidím...snáď mi to pomôže, lebo štípe to riadne, keď si to natieram ☹

erikaajuro
18. feb 2014

Ahojte bola som na preventivnej prehliadke u gynekologa a zistili mi ze mam zle vysledky ale nevedia co mi je takze na buduci tyzden idem znovu na ster...zacala som lustrovat po nete a zistila som ze to bude mozno bradavicami....bradavice nemam a ani ziadny problem ale moj partner ma bradavice okolo ochlpenia bude musiet ist ku koznej alebo urologovi alebo si mozem masticku pre neho vypytat aj u mojho gynekologa? ako ste to riesili vy so svojim partnerom? dakujem za akukolvek odpoved

ibaty
4. jún 2014

Mozem vam vsetkym poradit prikladat si bananovu supku ja som ich sice nemala ale znama derma. tak ta dala svojej dcere na to vananovu supku a zmizlo to davala jej to tam asi tyzden ale odstranila ich. Dava supku z vnutornej strany a po dvoch hodinach menila na noc nedala nic aby si to oddychlo 🙂

ika15
21. júl 2014

@jenjanka Ahoj chcela by som sa opýtať ako ti to zmizlo a čo si používala za lieky . Ja som zistila až teraz že mám genitálne bradavica .Prosím ťa mohla by si mi poradiť ďakujem

jenjanka
21. júl 2014

ika15,pouzivala jsem jen verumal a duofilm vypalila jsem to tim.a hlavne si toho prestala vsimat protoze to jde na mozek

mizu89
9. aug 2014

Ahojte baby potrebovala by som poradit.Prvy krat som si nasla na genitaliach tiez nejaku bradavicu ked som bola na preventivnej prehliadke tak gynekologicka mi to potvrdila a dala mi lapisovu tycinku.potierala som si tym zosivelo to a potom zmyzlo.Potom som mala na asi 2 roky pokoj a potom zase ale 2 mi zhnedli ze to vyzera ako znamenko moze sa to stat z bradavice alebo moze sa znamienko z nicoho nic vytvorit???A teraz som si zase nasla taku malu vyrazocku.Pohlavny styk som mala len s jednym partnerom s ktorym cakam teraz dieta a pohlavny styk sme nemali poriadne 2 - 3 mesiace lebo mi gynekolog zakazal koli tehotenstvu.Poradte co s tym mam robit.Mam pockat a potom po porode ist za koznou nech mi to odstrani????Prosim o pomoc ☹

nikki531
20. okt 2014

Ahojte baby,ja som ich mala len raz a to v tehotenstve, vtedy mi nemohol robiť nič,ale po pôrode mi ich po narkozou vyrezal a už 4,5 mam pokoj. Modlim sa len aby v ďalšom tehu sa znova neobjavili,lebo ja som mala z vonku jednu vedla druhej a vnutri tiež. Potom mi ešte zistili že mam HPV vo vysokom štadiu,tak mi museli obrezať časť krčku a mam pokoj...vysledky z cytologie mam super 🙂 a je to vďaka môjmu šikovnemu p.doktorovi Schillerovi z Malaciek 🙂

maribell
7. jan 2015

@nufko123 ahoj 🙂 chcela by som sa opytat na ten tvoj recept cesnak s octom 🙂 .. treba potierat? alebo prilozit a prilepit? 😀 alebo ako 🙂 ... a za aky cas to zmizne? 🙂 ..

nufko123
7. jan 2015

Zmizlo to behom tyzdna...najlepsie prilozit 🙂 🙂

ludmilka2013
8. jan 2015

ahojte , som uz zufala neviete mi niekto poradit :( mam genitalne bradavice ale okolo konecnika :( nie uplne pri nom ale po stenach zadku :( uz som mala robenu aj konizaciu v plnej narkoze aj kremy som uz pouzivala co mi predpisal moj gynekolog a nic:( znova sa mi to vratilo :( uz neviem co na to :(

ludmilka2013
8. jan 2015

@eda92 ahoj ja som bola na zakroku lebo som to mala dost roztrusene okolo konecnika , zakrok mi robili na gynekologii a v plnej anesteze , no ale nepomohlo mi to po case su znova spat :( odstranili vsetko naraz no len mne sa to vratilo :(

ludmilka2013
8. jan 2015

@nufko123 ahoj ja ich mam okolo konecnika myslite , ze by som to mohla tiez vyskusat ja uz by som vydrzala hocijaku bolest len nech su prec :(

mariamay
8. jan 2015

@ludmilka2013 pricinou genitalnych bradavic je ako mozno vies striedanie, resp. väcsi pocet sexualnych partnerov, alebo aj partner, s ktorym intimne zijes a on to chytil od niektorej z predoslych...Takze jediny sposob ako ich nedostat je mat jedneho staleho sexualneho partnera ....Ak je problem v imunite, tak ist na alergologiu a podmorit imunitu nejakymi imunosupresivami ...teda ak mas staleho partnera a vracia sa to ...

ludmilka2013
8. jan 2015

@mariamay toto vsetko viem , len ja sa asi toho nemozem zbavit koli znizenej imunite , a neviem ci k znizenej imunite neprispieva aj kojenie

mariamay
8. jan 2015

@ludmilka2013 Myslim, ze kojenie nie..praveze som kdesi pocula ci citala, ze zena ked koji, mozno je to paradox, ale je tiez chranena...ma lepsiu imunitu...samozrejme, ak nevstava v noci pricasto k babatku, ci nema ine problemy..

simca06022011
8. jan 2015

@mariamay keby len to.. hlavne nech to ten partner nema :P to je dolezitejsie ako mat len jedneho za zivot. A ak uz sa potvrdia u zeny, treba dat vysetrit a do poriadku aj partnera

mariamay
8. jan 2015

@simca06022011
@ludmilka2013 no to je svata pravda, lebo hcoi by sa u zeny poliecli, vzapäti to moze dostat zasa od partnera ...takze veru tak, aj partnera dat doporiadku...ta imunita sa tyka aj jeho

blondmama
8. jan 2015

Ahoj ja som tiez mala tento problem.Partnera mam toho isteho uz 6 rokov a stalo sa....je to problem velmi oslabenej imunity. Ja som brala po sebe 6 antibiotik zapal v nose, hrdle, mocovy mechur, zenske...a potom toto skoro ma dr...o. Tiez som bola u mojho gyn. este to len zacalo a on ze to nic nie je ze sa to casom strati ale po asi 2-3 mesiacoch sa to zvetsilo a on ze nooo to mate kondylomy a ja ze cooo? to ste nevedeli skor???Treba navstivit koznu. Mne predpisala krem a tiez isoprinosine tabl. a ked sa to stiahlo to co zostalo vypalila dusikom. je to dlhodoba liecba aj na roky.... 😒 tiez som brala imunoglukan, kys.listovu a odstavovala 2x denne aby som si hlavne dala dokopy imunitu a potom to vraj zmizne same ale moze sa to kedykolvek vratit ked nastane problem s imunitou....povacsinou to neboli ale moze sa stat ze ano. Treba davat pozor pri holeni pri porezani sa to moze rozsirit a aj stykom sa to moze podrazdit . Neodkladala by som to. Vela stastia

blondmama
8. jan 2015

A najst partnera kt. to nema bude asi dost tazke lebo 80% sexualne aktivnych ludi je infikovanych len nema ziadne symptomi lebo imunitny system to automaticky potlaca ak je dost silny....smolu mame my co sme chorlavy....

blondmama
8. jan 2015

@mizu89 treba zajst ku koznej hned pri porode sa to moze preniest na babatko a sposobit aj zadusenie miminka musia to vysetrit pripadne indikovat CS

marikakvocerova
2. mar 2015

ahojte zeny prave dnes som zistila od ginekologa ze mam vag.brad. teda jednu dal mi mast a jedvorazovi jiek do pošvi.mam manzela a ani jeden sme nikdy ineho partnera nemali je mi raz len divne odkial to prislo .mozno to bolo tym ze sme nedavno obaja dobrali antibiotika a bolo to ak mate nejake babske rady pište prosim.

olivkaa1
22. mar 2015

ahojte.. mozem sa opytat.. tiez mam genitalnu bradavicu ale len jednu .. som v 36 tt cize moj gynekolog mi povedal ze s tym teraz nic nespravi.. nikdy predtym som nic take nemala .. takze si myslim ze je to oslabenou imunitou.. mam ju asi 2 mesiace no problem je v tom ze som si vsimla ze sa za posledny cas dost zvacsila ☹ a zavadzia mi a obcasne aj svrbi.. neviete ci to nemoze samo odpadnut? mam pocit ze keby ju potiahnem tak ju aj otrhnem .. som z toho naozaj nestastna ☹

silvia2013
14. júl 2016

@bibinka je to starý príspevok, ale iste si to pečítaš. Genitaálne bradavice vznikaju z HPV vírusu, a ten sa prenáša jedine pohl. stykom!Takže solarko a sprchy to nebudu, ak ti to chlap uveril, tak je sprosty.

nattus
2. aug 2016

Ahojte ja by som sa chcela opýtať ja mam tiež výražky v oblasti genitalii sú červene a svrbia su take vypuklé mam počkať kým zmyznu same alebo vyhladat gynekologa?

ludmilastaf
1. feb 2017

Dobry den,

rada by som vas touto cestou poprosila o pomoc s vyskumom k mojej diplomovej praci, ktora sa zaobera psychosiacialnymia aspektmi ludskeho papilomavirusu HPV a jeho vplyvom na sexualny zivot. Dotaznik uvedeny nizsie je vhodny pre vsetkych ludi, ktori boli alebo su diagnostikovani na HPV. Vopred dakujem za vas cas a pomoc. http://vyskum.prosurvey.sk/index.php/294817/lan...

Ludmila S.

katkagdov
13. aug 2017

Dobry vecer chcem sa opytat ako vlastne vyzeraju tie bradavice ako dive maso no meviem to opisat a z coho sa tvoria to by ma tiez zaujimalo

1rado123
12. sep 2017

Ahojte ja mam genitalne bradavice v okoli konecniku uz druhy den si ich natieram sušenym cesnakom a octom(kašička) nehorazne to pali ale do 5 minut to prestane uz po prvom pouziti su bradavice blede a vysusuju sa (zmensuju) budem to robit dovtedy po kym sa ich nezbavim skuste to aj vy

6maybe6
27. okt 2019

@lienkocka ahoj.. síce si tu písala už dávnejšie, ale hádam tu ešte nakukneš.. Ja mám tiež wartec krém a tiež to bolí celkom statočne.. Presne pri pohybe a sadanie ani nehovorim.. Chcem sa opýtať.. Ako vyzerali u teba bradavice počas liečby? Ja mám dve, z toho jedna úplne malilinká a tá druhá väčšia, ktorá je bolestivá.. No a tá väčšia sa po užití krému sfarbila na bielo a ako keby stvrdla.. Má to tak byť? Ďakujem za odpoveď..

lujzen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz