Ako zistím či mám genitálne bradavice?

princess007
1. feb 2008

Ahojte kocky. Ja len, ze fakt neviem koho sa mam spytat. Neviem ci tuto temu vobec dovolia, ale ved skusim. Ma z vas niektora skusenosti z genitalnymi bradavicami? Lebo ja tam dole nieco mam a neviem to identifikovat. vlastne si myslim, ze to je ono, ale gynekologicka mi povedala, ze to nic nie je. No mne sa nezda. Boli to a to podla mna normalne nie je. co mam podla vas robit? este mi pvoedala, ze ked chcem, tak nech idem za koznou, ze je to mozno herpes. tak dakujem pekne. som z toho zufala... ani neviem, ze kde by som to mohla chytit. dakujem za kazdu radu a skusenosti...

lily25
1. mar 2012

@gabikatn tak to ma mrzi tie tvoje problemy ☹ ale v dobrom ti zavidim že už mas s tým pokoj 🙂 a naozaj sa neboj manžel ta nepodviedol, prosto mohla si to schytat aj v tej nemocke aj na kupalisku, prosto kamoska co este nikdy nemala pohl.styk a ani nic podobne a tiež to dostala, doktorka jej rovno povedala že to mohla napriklad na verejnom wc dostat(a podotýkam nesadla si na dosku wc)

lorry
2. mar 2012

dakujem vam baby....nemate ani jedna skusenost s odstranovanim laserom ?

gabikatn
6. mar 2012

Skusenosti s laserom nemam, mne bradavice gynekolog zmrazoval dusikom, na prvy krat 3, pri dalsej kontrole 2 a potom pri kontrole este 1. Odvtedy mam pokoj, obcas sa skontrolujem ci tam nieco nemam. Mam dlhodobo nizke zelezo a teraz pri poslednej kontrole krvneho obrazu mi zistila doktorka aj nizke leukocyty. Tak sa stale dopujem vitaminmi, nerada by som aby sa to opakovalo....

imita
23. mar 2012

Ahojte, pred 3 dňami som si našla pri umývaní genitálií takú malú hrčku akoby vyrážku, teraz je to už aj na dotyk bolestivé, neviete poradiť čo to môže byť? Pred týždňom som dobrala dvoje antibiotiká (mala som problémy s dutinami a lekárka ma až na 2 x preliečovala). To bolestivé miesto je cca v oblasti ako je klitoris a troška nižšie pri pošvovom vchode. Je to len nejaká vyrážka ktorá zmizne sama alebo niečo vážnejšie? Ďakujem moc za rady...

kikinkamaminka
17. júl 2012

@vanila ahojte no citam si blog a chcem napisat ze aj ja to mam a gyn povedal ze si to mam dat koznou lekarkou odstranit,,,ale pred porodom mi povedali ze to je normalne ze sa to da chytit vsade,v saune,kupalisku,a takychto strediskach,,,,,no a ja to mam aj na jednej aj na druhej strane,,,,,,no poradte co stim

perlitass
30. júl 2012

@marse ahoj ,ja mam taky problem ..ked mame s partnerom styk tak mi par krat povedal ze ako by ho nieco vo mne omynalo o nieco sa otiera tvrdi ze o nejaky vyrastok chcela som sa opytat ci nahodou neviete co by to mohli bit genit.bradavice a ci je na to nejaky krem ..prosim poradte mi dakujem 🙂

usacek79
30. júl 2012

@lorry ja sice nastastie nemam ziadne bradavice, ale znamienka a kozne vyrastky mi uz odstnovali vsetkymi dostupnymi metodami 🙂 takze tekuty dusik, vypalovanie, skalpel aj laser mam za sebou..

laser je v pohode, je to rychlovka a minimalna bolestivost, netreba sa bat 😉

petra159
20. sep 2012

Ahojte, ja mam genitalne bradavice uz vyše roka a nejdem sa toho zbavit. Ženská mi dala na to krem ten nepomohol tak ma poslala na kozne. Tam mi to vypalovala aj taky vodicku davala a nakonieco som bola aj na ten laser, ale aj tak sa mi to po 3 mesiacoch vratilo. Nejdem sa toho vobec zbavit uz neviem co mam robit. Mala som to uz raz asi pred 8 rokmi, ale vtedy to zmizlo same od seba. Teraz ked si to necham tak mi to rastie. ☹

kuriatko91
24. sep 2012

ked to mas vyse roka tak iba operacnen a masa pokoj ale nerucim ze sa to vrati. je to jednodnova chirurgia tak sa neboj
ja som to mala min. rok som bola operacne odstranit genitalne bradavice, teraz sa mi zas vratilo bo mam oslabenu imunitu asi zato... ochranu mame bo ja neznesiem antikoncepciu aj tak sa mi to vratilo ale teraz tam nemam vyrastky este alebo iba zacinaju rast bo sediet neviem boli ma to uz asi tak dlhsie. tak idem na vysetrenie co najskor

pavlazabka
15. nov 2012

Ahoj holky, mám stejný problém, včera mi je gynekoložka taky potvrdila a přiznám se, že jsem od té doby zralá na prášky. Mám je celkem tři, přitom ale jednu z nich už mám určitě víc jak rok. Jen by mě nenapadlo, že to může být něco takového, myslela jsem, že je to obyčejný kožní výrustek. Před 3 měsíci se mi udělala další v třísle, to jsem myslela, že je obyčejná bradavice, ale bohužel není. Dostala jsem mastičku, budu tedy leptat. Mám ale hlavně obavy, co to mohlo způsobit s děložním čípkem. Preventivku mi dělala v lednu tohoto roku, tam bylo zaklepat vše ok, ale bojím se, co to mohlo udělat za těch 10 měsíců, když jsem s tím vesele a nevědomky pořák chodila. Mám strach, že HPV zatím mohl udělat na čípku nepěknosti, ale stěry mi chce doktorka udělat až zase v lednu. To se asi zblázním. Nemáte s tím prosím zkušenost? Díky!

miminkova
23. nov 2012

ahojte, ja som si pred casom tiez nahmatala hrcku, hned som stresovala,objednala som sa ku gyndosovi, pozrel a povedal, ze sa nemam bat,ze to mam malinke, predpisal mi Wartec ,doplacala som len 4 eura a zacinam pouzivat , hadam vsetko zmizne, vraj to vobec nie je tak ako kedysi, je to z oslabenej imunity

kukiatko
16. apr 2013

Dobry den chcela by som sa spitat ci mozem mat gen.bradavice ,priatel totizto ma nieake vyrastky na penise ale niesu bolestive ani nesvrbia. Ja som ale ziadne vyrastky nenasla . Tiez po phlavnom styku priatela niekedy pali penis.Neviete niekto s coho to moze byt ?
Dakujem za vase prispevky ktore ma posunu trochu dalej

kukiatko
16. apr 2013

Mam este jednu otazku , a to ako mozem dostat gen. bradvicami okrem pohlavneho styku ?Dakujem za odpovede

katja77
16. apr 2013

@kukiatko Nejčastěji: sauna, bazén, jakékoliv veřejné umývárny....

kukiatko
16. apr 2013

katja77:
a moze ich mat priatel ak ja ich nemam ? jemu sa objavili tak asi pred 2 tyzdnami ale ja som na sebe nic nespozorovala

bakajka
22. apr 2013

@kukiatko môže a tiež je otázka či ich nemohol dostať niekde inde keď ich ty nemáš....ale vraj ich je možné dostať aj z prádla (najlepšie kupovať bavlnené) . Mne dnes odstránil nejakú cievku či ako to nazval lebo vraj bradavica to nebola, no poviem vám zážitok, ktorý budem šťastná keď sa nebude opakovať, samotné odstránenie som necítila, ale nehorázne ma bolelo a som cítila podviazanie niťou ...že auuuuuuuuuu 😕 skoro som od bolesti odpadla ! Takže som si na "koze" poležala kým som sa nevzpamätala. Nitku mi tam nechali vraj odpadne sama ale počas dňa ma to aj bolelo..no je super pocit keď si to dáte odstrániť. Teraz si dám nejakú tabletku od bolesti a pôjdem spať. Mám to za sebou a hádam posledný krát ! 🙂

zemruska
5. máj 2013

baby ako sa toho zbavim asi mam bradavicu vdaka bohu len jednu raz som si ju odskrabla ja a druhykrat partner mi ju nacal trosku to zakrvacalo no asi to dostal odomna on ich mal dve a po holeni si ich rozsiril tym ze si jednu zaholil a uz ich ma 4-5 co na to mam dat ako postupovat ako sa toho zbavit ? v zivote sme ani jeden nic podobne nemali a ja to mam asi z oslabenej imunity chora som uz takmer 4 mesiace ☹((

nufko123
19. máj 2013

GENITALNE BRADAVICE.....pohroma...mala som ich uz naozaj vela,gynekologicka nepomohla,drahe veci z lekarne=ZBYTOCNE....cesnak+ocot+hliva ustricova....najlepsi liek 🙂 po dvoch tyzdnov bradavice zmizli 🙂

eda92
22. júl 2013

Dobry den. ja mam tiez genitalne bradavice a mam ich strasne vela...mam ich na posve, okolo a pri konecniku ich mam velke. Mam oslabenu imunitu, lebo a liecim na creva, tym padom beriem immunosupressiva z coho som uplne oslabena. partnera nemam uz dlho, takze nechapem ako som sa k tomu mohla dostat. Gynekolok tvrdi, ze jediene pohlavny stykom, ja tomu ale neverim. posiela ma na chirurgicky zakrok, kedze pri konecniku ich mam velke a hovori, ze jedine to pomoze pri konecniku ma to aj boli inde nie.Chcem sa opytat, ci mal niekto s tymto skusenosti? s chirurgickym zakrokom? ja toho mam naozaj vela urobia mi to hned vsetko naraz,? Dakujem.

nufko123
31. júl 2013

@eda92 ,vyskusajte ten cesnak s octom,mozno vam to pride banalne..ale naozaj to pomaha

lea36912
28. sep 2013

Ahojte dámy !! Mám rovnaký problém a hanbím sa o tom rozprávať z ostatnými !! Dole sa mi spravili malé výrastky (bradavice) teda aspoň to tak vyzerá. Bola som u svojej Gin. a potierala mi to kyselinou alebo niečim takým. sú od toho 3 dni ale mne sa nezdá že by to mizlo,, Práve naopak začali ma bolieť na dotyk!! je to dosť nepríjemné a najračej by som si aj ja kúpila krém a mazala si to doma,, ale vzhľadom k tomu že som v dosť ťažkej finančnej situácii si to nemôžem dovoliť !! Potrebovala by som vedieť či za vypaľovanie bradavíc u kožného lekára sa niečo platí!! a či to hneť aj odpadne ??? Vopred DAKUJEM!!!

lea36912
28. sep 2013

@nufko123 Ahoj,, a to mám ako spraviť ten cesnak a ocot?? Dakujem

nufko123
4. okt 2013

cesnak popucit do nejakej nadobky a zaliat octom,nechat odstat a prikladat...

zita19
4. okt 2013

Na bradavice jedine tekuty dusik alebo kyselina mliecna lokalne na kazdu jednu zvlast.. Genitalne som nemala ale doniesla som si jednu z kupelov na chodidle. Zmarzovanie dusikom sice nebola ziadna rozkos a kedze bola v tej rohovinovej kozi tak nesla, svina jedna, na prvy krat ale odisla. Vypytaj si listok ku koznej. Nemali by za to pytat ziadne doplatky, je to standardny ukon hradeny poistovnou. Keby chceli peniaze chod inde.
Bradavice su virusove ochorenie a asi sa nedaju liecit medikamentozne. Treba kazdu jednu zlikvidovat zvlast, aby sa to dalej nesirilo.
@nufko123 inac si neviem predstavit co spravi ocot na sliznici. To musi stipat ako das.
@lea36912 boli to, lebo ta kyselina rozleptava tkanivo a asi uz presla aj do ziveho. Vydrz. Az odumru odlupnu sa.

lea36912
4. okt 2013

@zita19 Máš pravdu!! Bolelo to ale už sú preč!! Som rada že to už nemám a dúfam že sa to už nikdy nevráti!! 😅 A to prajem každej z vás!! Dakujem!!

javja
21. jan 2014

@nufko123 ahoj...som z tých potvor na nervy...mohla by som sa opýtať? prikladala si aj ten cesnak, alebo len namočím tampón do tej šťavy a tak prikladať? hlivu ustricovú si užívala v tabletkách? ďakujem ☹

luslus
21. jan 2014

nam pomohol wartec a podofilin. mali sme ich asi 3krat obaja...a potom zmizli a uz sa par mesiacov neobjavili 🙂 snad to nezarieknem... a hlavne co nam doktorka povedala - neholit sa! inak sa to roznesie a nezbavite sa toho

nufko123
21. jan 2014

aj cesnak prilozit na ten tampon a ano hliva v tabletkach..doteraz mam od toho svaty pokoj!!!!

javja
22. jan 2014

@luslus
@nufko123 ďakujem za odpoveď, kočky...žiaľ, mne wartec nepomohol, mala som ich prvýkrát v tehotenstve, potom ich kožná vypaľovala dusíkom, ale to boli len dva...teraz sú vo väčšom množstve a aj väčšie, tak dúfam, že ten cesnak na ne nejak zaberie, inak ich dám asi odstrániť na chirurgii, lebo na ne nemám nervy...držím palce, nech už máte od nich na vždy svätý pokoj!

luslus
22. jan 2014

@javja a ten podofilin ti na to nedala? to je taka hneda vodicka. mne z nej aj domov odliala (inak mi povedala, ze to takto nedavaju lebo ze to je drahe). ale toto mi fakt pomohlo. teda na tie vonkajsie. lebo sa mi zda, ze mam aj vo vnutri a na to nic nepomaha. ale neroznasa sa to, ani ma to neboli, netlaci..tak asi to je v poho. teda ani neviem ci tam este su