Ako zistím či mám genitálne bradavice?

princess007
1. feb 2008

Ahojte kocky. Ja len, ze fakt neviem koho sa mam spytat. Neviem ci tuto temu vobec dovolia, ale ved skusim. Ma z vas niektora skusenosti z genitalnymi bradavicami? Lebo ja tam dole nieco mam a neviem to identifikovat. vlastne si myslim, ze to je ono, ale gynekologicka mi povedala, ze to nic nie je. No mne sa nezda. Boli to a to podla mna normalne nie je. co mam podla vas robit? este mi pvoedala, ze ked chcem, tak nech idem za koznou, ze je to mozno herpes. tak dakujem pekne. som z toho zufala... ani neviem, ze kde by som to mohla chytit. dakujem za kazdu radu a skusenosti...

aleachim
25. jan 2010

jakoby nestačilo, že je nepříjemné ukazovat genitálie a ještě s takovým problémem, tak to ještě vyfotí. No to bych tu mastičku raději nechtěla.

wensday123
9. mar 2010

ahoj slečny pred nedávno som navštívila gynegologičku a tyým ze mam neprijemný vytok a nakoniec mi zistila ze mam kodylomi strasne ma strasila ze to je vazne urobila mi testy na pohlavné choroby a vsetko vyslo negativne(chvalabohu!!)strasne som sa bala ze mam HPV ale tiez negativne!!no chodim teraz k nej na kontroly a dava mi tam nejaku nejaky roztok na jej znicenie...dala mi aj krem ktroy by som mala teraz vecer aplikovat ale zrovna som dostala kramy a ten sa nesmie davat...vo stvrtok mam ist zase ale neviem co maam robit...a ona mi povedala ze mala by som prist aby sa to znovu neobjavilo takze vobec neviem co a jako pojdem tam a uvidim dufam ze sa toho zbavim...jednu otazku som chcela maam stale partnera a pouziva stale kondom nemalo by sa to prenasat ze??
a k tomu mi zakala mat sex minimalne 3 mesiace....
ako mate vy s tym skusenisti bol vas partner aj na nejako vysetreni alebo nie???
ak mate etse nejake skunenosti s tym povecte budem velmi rada!! 😉

sindy2402
22. mar 2010

Ahojte , chcela by som sa opýtať ako sa dá liečiť bradavica pri konečnku ? hanbím sa ísť k lekárke ..mám len 15 a trápi ma to už asi 2-3 roky =( ĎAKUJEM

denisa11
28. mar 2010

Ahojte...pred nedávnom som si našla malé výrastky okolo vagíny. Prečítala som už asi všetky fora čo sú o tom na internete... Neviem ani ako mám zistiť že či sú to tie genitálne bradavice alebo nie, pretože také isté výrastky som mala aj inde na tele...jeden na očnom viečku a jeden na ruke...kožná povedala že to sú len obyčajné bradavičky a vypálila mi to. Otec má takú istú bradavičku na očnom viečku myslím že toto som zdedila. Má to vľkosť špendlíkovej hlavičky.A preto neviem či sa mi to nejakým spôsobom dostalo aj tam dole alebo je to spoôsobené tým HPv írusom...mala som ale len jedného sexuálneho partnera ktorý mal takisto len mňa...poraďťe prosím ak máte niekto skúsenosť pretože môj gynekoloj by sa na mňa určite díval ako na blázna (ako vždy) ---ďakujem

mrslaylla
31. máj 2010

Vsade pisu,ze ak sa to nelieci moze z toho byt az rakovina....Skusala som gynekologovi vysvetlit ze su to bradavice ale ten mi na to odvotil ,ze to mozu byt len vyrazky po holeni- nic vazne.Skusala som sa dostat na testy no marne vraj je to drahe a musela by som dlho cakat. Kedze som v tu dobu zila v zahranici ,nedalo sa nic robit len to znova oddialit .A tak to vdaka svojmu skvelemu gynekologovi na slovensku odialujem uz 4ty rok!!!CHcela so sa obejdnat ku druhemu ale ti ma nechceli ,vraj takych co ziju prechodne v zahranici neberu,ani s EU kartickov.Takze sanca zistit co to vlasne v sebe mam je u nas na SVK nulova.Cakam kym mi pride potvrdenie o poisteni v druhej kraijine a pojdem na to.Dostal to aj priatel.Raz sa to objavi potom dlho nie .Velke male ,hnisave ci zaliate krvou, 😒 Je to hnus a najvacsi strach mam z toho co to sposobuje v mojom vnutri.Z vonka su stym spojene viacere hygienicke problemy...

jarja
1. sep 2010

ahojte, pripajam sa do debaty - aj mne sa nieco take objavilo este pocas tehotenstva - najprv to vyzeralo ako cierny uhrak, len take bodky a teraz sa mi to akosi zvecsilo, je to take vypukle a tiez to trochu boli na dotyk...na gynde mi povedal (este pocas tehu) ze je len obycajna vyrazka, ale teraz (uz po porode) ked sa to zvecsilo tak neviem. Bud. tyzden sa chystam na gyndu, teraz ma dovcu tak som zvedava co mi povie...

enulienocka
1. okt 2010

Cawte baby.Asi mam aj ja tie genitalne bradavice.A citala som si tu vase prispevky tak ma napadlo ze sa vas opytam.. z com ste to natierali alebo keby mi niekto napisal nazov toho roztoku alebo maste.Pretoze mna gynekolog poslal za koznou a ona mi predpisala jeden lak ale ten pouzivat nemozem pretoze je to na principe vypalovania a strasne to stipe.Neda sa to vydrzat.V lekarni mi pomoct newedeli.Tak by som sa vas chcela opytat co vam predpisala kozna alebo gynekologicka.Dakujem

sharon69
14. nov 2010

Ahojte, ja mam 20 rokov a zistili mi hpv 16 a mam aj genitalne bradavice, kt. ma dost bolia a nepomahaju na ne ziadne pripravky. Onedlho by som mala ist na odstranenie bradavic s laserom. Dufam, ze to vyjde a uz to tam nebudem mat.. Okrem toho ma trapia aj chlamydie, dufam, ze sa to tiez prelieci.. Trapi ma to vsetko a dost to udiera na psychiku cloveka.. Chcela by som mat babo, dufam, ze sa mi podari otehotniet. Bojim sa ze nie prave kvoli tym chlamydiam, kt. sposobuju sterilitu.. :( Napiste mi niektora, kt. mate skusenosti prave s tymto hpv virusom typu 16 a mate genitalne bradavice.. ďakujem

Veronika

sharon69
14. nov 2010

@enulienocka

ahoj mne predpisala wartec krem

klaraoo
30. nov 2010

Slysela jsem, ze kamaradce pomohl Wobenzym. A dale se potirala ruznymi desinfekcnimi kremy.

zuzana0409
6. dec 2010

ahojte aj ja som mala pocas prveho tehu brydavice...bola som s tym na kozne a tam mi to vypalovali s dusikom... 😅 skoro vobec to nebolelo...a pri porode mi to vsetko poodstrihovala a pekne zasil a mam ju akoo novu 😀 😀 to mi povedal po porode gynekolog

nenka83
1. jan 2011

Dobý deň .Prosím aj ja o radu. Som presvedčená, že aj ja mám genitálne bradavice, Už 3 týždne. Bola som u svojho gynekologa a ten mi zobral stery, lebo vraj mam bud mykozu...ale bradavice to nie su, lebo som zaockovana Silgardom. Strery boli negativne. Tak mi dal Gynoflor. Samozrejme vyrastky tam mam, boli, ali, svrbiiii. Uz som na odstrel. Tak som sla k druhej gynekologicke, ta tiez ze to by nemalo byt. Vzala stery, 10. teho maju byt vysledky. Ale dala mi krem Aldara, vraj pre istotu. A ten je na gen. bradavice... No mna to uz tak bolí a svrbí, že sa idem zbláznit. Poradte mi co mám robit? :((( Zajst za koznou v pondelok? Ci by mi to dusikom nevypalila? Lebo moja gynekologicka ma tyzden dovolenku a to ja uz nevydrzím:( Dakujem, za kazdu radu a skusenost. ☹

jenjanka
2. jan 2011

ahoj,ja je mam taky,na kožní jsem byla a ta mi to nevypalili a poslala mě zpatky na gyndu,tak mi dali wartek ten nepomaha.tak jsem si koupila duofilm v lekarně a ten je super pomáha.co jsem četla každy duofilm chváli a myslím že je pravda že je dobrý

nenka83
3. jan 2011

Ahojte. Tak hlásim. Dnes som bola u nového gynekológa. Prvé čo mi povedal, keď to videl kondylómy zasahujúce aý do močovej rúry. čiže vrelá vďaka patrí môjmu gynekológovi, ktorého som 3 krat prosila nech sa dobre pozrie, že ma to neprechádza. Pritom ten gynekolog je nas znamy, tak nerozumiem tmu lahostajnemu pristupu!!! Len preto ze som zaockovana Silgardom. Aj ked tento gynekolog bol prekvapeny, ze som to dostala. No tak som ho poprosila, ze ziadne maste uz nechcem, ale chirurgicky PREC!! Za toht stavu to vsak nie je mozne, lebo Aldara, pravdepodobne, mi sposobila rozozratie sliznice, az krvacajuce ranky! :( Tak aby som sa ukazala o tyzden po inom kreme, len ci sa sliznica upokoji. Citim sa hrozne!!! Psychicky, o fyzyckej bolesti ani nevravim! Nie som spindura, tieto veci su pre mna tak dolezite, vzdy dbam o hygienu, cistou v domacnosti! Mam 3,5 rocnu dceru. Neviem si predstavit zeby nieco dostala ona.. uterak svoj hned davam do pracy, na 60 tku. Ale stkrátka ten strach. Tak som si kupila C, zinok, selen, Imunoglikan, objednala Aloe veru - ceize otrepala som so som mala odlozené pre pripad - no neverila som že takýto!! A ešte rozmýšlam nad tym Indonalom. Posilniť imunitu, lebo tie svine sa vracaju!!!

Inak mrzi ma velmi neochota niektorých doktorov, pretože si myslim, že tie masticky su len male zlo! Pretoze my zrkadielkom vidime len tie naozaj viditelne okom, len tie male nie.. čiže to je nekonečný kolotoč! Prečo neodporučia chirurgické odstránenie a doplnujucu liecbu??? Tak ja sa vydávam na boj, aj ked mi je do revu pri pomysleni, že som takú pliagu, ja chytila!!!

jenjanka
7. jan 2011

Ahoj,chtěla jsem se vás zeptat,brala vám dr stěry pokud vám zjistili bradavičky?děkuji

hecta
12. jan 2011

Ahojte kocky, mam taky problem. 🙂 Vyskytli sa mi genitalne bradavice, doktorka mi povedala, aby som si v lekarni kupila sprej Epigen, tak sa aj tak stalo, neviem ci s nim niektora mate skusenost? Tiez mi odporucila, aby som porozmyslala nad zaockovanim Silgardom co je na prevenciu rakoviny a tymto bradaviciam. no podla mna, je teraz to ockovanie viac menej zbytocne, ked tie bradavice uz mam nie??? co si o tom myslite, alebo ake mate skusenosti???? Dakujem, som z toho zufala.. ☹

jenjanka
13. jan 2011

Ahoj,to jsem už slyšela že to někdo používa ten epigen ale nevím jestli je dobrý nebo ne.Kolik máš těch bradaviček?zvláštní že ti nedala nic víc.Taky jsem nad tím očkovaním přemýšlela a fakt nevím jestli má smysl,ale doktor by měl poradit ne?

nenka83
13. jan 2011

ja som sa dala očkovat pred rokom, predtym som nikdy bradavice gen. nemala a teraz som ich dostala. mojdoktor bol prekvapený a po vedalmi že to budekonzultovat s inými doktormi! tak tolko k ockovaniku.

Jejanka ako dlho ich uz mas? a mas ich moc?

jenjanka
13. jan 2011

nenka83:ja je mam asi měsic,měla jsem dvě a vypalila jsem je duofilmem.Ale zase se mi začina jedna dělat.zitra jdu na gyndu,přešla jsem k jinemu dr,protože tam kde jsem chodila nejsem spokojená.akorat ma u konečniku nějake dva male vyrustky ktere už mám déle a doktorka mi nebylla schopná říct jestli jsou to ty bradavičky,sama taky nevím.Tak snad mi to zítra někdo řekne.A ty jich máš kolik?

jenjanka
14. jan 2011

Tak jsem byla u noveho dr a ten mi doporučuje očkovani silgard

nenka83
14. jan 2011

A co ti dal na bradavice?

JA ich mám dost a najhorsie ze pri mocovej rure :(

jenjanka
14. jan 2011

A kdy to budete řešit?Ja jsem na to měla wartek ale ten vubec nezabral tak ten duofilm použivam

nenka83
14. jan 2011

No moj gynekolog mi pride toho nazoru, ze telo sa s tym ma vyporiadat samo, ked som zaockovana Silgardom co podla mna je blbost.pondelokidem k nemu a mala by som ist na odstranenie aj chirurgicky.len ma od toho odhovaral,az na moje naliehanie. tak dufam,ze mi to uz v pondelok spravi :((( aj ked SI NIE VSETKO. a potom skusim uz len na doplnenie ten wartec a epigen sprej.aldara mi neurobila dobre.a tebe dal teraz co?

jenjanka
14. jan 2011

a proč jsi nešla dříve k dr?mě wartek nepomohl vubec.tedka mi nedal nic.ja to mam miniaturni a málo,ale jsem ztoho neštastná,dneska mi bral stěry a za 3tydny mam volat na vysledky a hrozně se bojím rakoviny.

chiki111
3. feb 2011

Ahojte... nooo po dlhom prekovánaní samej seba som išla aj ja ku gynekologičke. strašne som sa bála čo to je, mám ako keby bradavice ale už to mám dosť velké, v podstate mi nič nepovedala len že mám ísť do nemocnice na operaciu a zaočkovať sa... pýtala som sa že čo to je a odpoved bola len vírusoveho povodu... neurobila mi ani žiadne vyšetrenia, bojím sa a nechápem prečo mi v podstate neodpovedala ani na otázku že ako sa ma liečiť partner, ako tomu možem zabrániť... len papierik a dovidenia... :(

nicky_nicks
5. feb 2011

prosim pomožte :( nedávno som si nasla pri vchode do posvy male vyrastky su vv jednej ciare a dalsie na vchode do pošvy.Nikdy predtym som tieto vyrastky nemala. Nebolia len obcas svrbia.
Pohlavny styk som nemala 2 mesiace a vždy som ho mala len s kondomom. Na gynde som s tym este nebola.
Domáca liecba by nepomohla ako biolampa, canesten?

jenjanka
5. feb 2011

Taky mam něco na vchodě ale myslím že to nejsou bradavice,prohledli mě 3gynekologove a nikdo neříkal že by to byly bradavice.tak snad by to doktor měl poznat

nenka83
12. feb 2011

Ahojte. Tak ja som bola 17.01. na odstraneni v lok. anesteze.Myslela som ze to mam len zvonku. Potom za denného svetla som vzala zrkadielko a pozrela som sa a prstom skusila dne v posve a mala som ta vyratkov moc!!! Prepacte za opis 😅 Tak som hned volala svojmu gyn. ze hlavne to mám vo vnutri, tak ze mam prist.... Potom na naliehanie ma poslal na chirurgicke odstránenie v uplne anesteze. Bola som včera! Doktor čo mi to robil, povedal čo videl dal preč. Dnes som vzala zrkadielko a vidím to tam. Neporušené! Z bokov pravdepodobne mi to dal preč, tam mám krvavé chrasty. Ešte som sa pred mesiacom objednala na laser, skusim. Ja neviem či uz som ja paranoidná, ale za tu bolest a vsetko, ako sa to neda odstrániť vsetko a dosledne??? Prešla som si aldarou, wartekom, epignom a nič mi nepomohlo. A som zaočkovana už rok Silgardom! Predtým som to NIKDY nemala, ani len mykozu, zapal nic! Dva mesiace som teraz brala Wobenzyn.. vitamíny a nič :( Teraz som si skusila kupt Indonal. Aspon na podporu imunity. Snazim sa stravovat zdravo. Musim povedat ze toho som mala moc!!! A ostalo to. Hlavne na vchode do posvy a dnu! :( Tak držim palce, podla mna v nelahkom boji!!!

nenka83
15. feb 2011

Prosím Vas poradte mi, ja už som zúfala. Mám kondylomy.. som už aj po chirurgickom odstránení, no neodstránili mi všetko. Som aj zaočkovaná Silgardom, už rok. Teraz 2mesiace dozadu som to dostala. Prešla som už kadečím. Len moja obava je v tom, či nemôžem nejak nakaziť 3 ročnú dcérku. Spoločná toaleta alebo tak? Uteráčiky má svoje, vaňu zakaždým umývam, záchod tiež. Prádlo periem na 60 tke. A dávam aj do sušičky. Ale predsa s malou sme v osobnom kontakte, stísakam ju, bozkávam, ako každá mamina. Ale bojím sa už :((( Prosím vyjadrite sa mi niekto. Už neviem ani akú liečbu zvoliť.

jenjanka
15. feb 2011

a proč ti to neodstranili všechno?