Ako zistím či mám genitálne bradavice?

princess007
1. feb 2008

Ahojte kocky. Ja len, ze fakt neviem koho sa mam spytat. Neviem ci tuto temu vobec dovolia, ale ved skusim. Ma z vas niektora skusenosti z genitalnymi bradavicami? Lebo ja tam dole nieco mam a neviem to identifikovat. vlastne si myslim, ze to je ono, ale gynekologicka mi povedala, ze to nic nie je. No mne sa nezda. Boli to a to podla mna normalne nie je. co mam podla vas robit? este mi pvoedala, ze ked chcem, tak nech idem za koznou, ze je to mozno herpes. tak dakujem pekne. som z toho zufala... ani neviem, ze kde by som to mohla chytit. dakujem za kazdu radu a skusenosti...

jenjanka
4. máj 2011

Ja jsem se nechala naočkovat a zatím teda beze změny ☹ ,taky si myslim že je mam i ve vnitř a dr mi stejně tvrdí že tam nic není

mipolka
7. máj 2011

@aduska147 Ahojky, aj ja som tehu a mam tie bradavicky. Dost som o tom citala aj som sa pytala na ne Dr., pretoze som sa dost zlakla ked sa mi pocas tehu objavili, bala som sa ze to moze nejak uskodit babatku. Genitalne bradavice su virusoveho povodu, sposobuje ich jeden z mnohych typov HPV, ktory ale rakovinu krcka maternice NESPOSOBUJE. Virus sa prenasa vacsinou pohlavnym stykom, aj pri oralnom sexe, kondom pred prenosom neochrani. Nakazit sa ale da aj na verejnej toalete, nema to nic spolocne s nedodrziavanim hygieny. Virus ako taky vplyv na plod pocas tehotenstva NEMA. Vacsinou ani clovek nezisti ze je nositelom virusu, pretoze imunitny system ho potlaci. Nakazenie virusom sa vyliecit NEDA. V tehotenstve je ale imunitny system oslabeny a preto sa u mnohych zien objavia uz spominane genitalne bradavicky. Pocas tehu sa vacsinou tieto bradavicky nijak neodstranuju, odstrani ich bud porodnik po porode chirurgicky alebo v mnohych pripadoch po porode same zmiznu. Jediny problem moze nastat, ked sa pri prechode porodnymi cestami babatku dostane virus k hlasivkam.

Ja som teraz v 37 tyzdni tehu a pred par dnami mi tie bradavicky Dr. zacal vypalovat nejakym dezinfekcnym pripravkom, takze dufam, ze to do porodu stihneme 🙂

jenjanka
8. máj 2011

Ahoj mipolka:a jakym připravkem ti to vypalujou?a pomaha ti to?a maš toho moc?

lienkocka
6. jún 2011

tak ja som si natierala tie hnusné bradavice Wartecom a po dvoch použitiach teda 2 x 3 dni zmyzli uplne všetky a uz je to asi tri týždne a nevrátili sa tak som sťastná ale rada by som vedela či sa mi tie bradavice môžu znova obraviť.

mattahary
6. aug 2011

Ahojte,chcela by som sa Vás opýtať ako riešiť problém genitálnych bradavíc vo vnútry pošvy, gynekologička mi na to predpísala Aldaru,ale,bohužiaľ mi nezabrala a ani sa nesmie používať in vitro. Už som zúfalá. Nepatrím do skupiny promiskuitných ľudí,ale bohužiaľ bývalý partner ma nakazil :( Môžu sa objaviť aj inde v tele? ústna dutina, na vnútorných orgánoch? ak áno aká je liečba? Nenašla som o tomto žiadne info :( Chcem sa toho zbaviť,je to dehonestujúce. Ak niekto má skúsenosť,alebo má info, moc by som bola vďačná za radu. Vopred ďakujem.

anitram18
7. aug 2011

@jenjanka "vypaluje se to" podophyllinem nebo klasicky tekutým dusíkem - tzv. kryalizací....ale je to určitě zdlouhavá léčba a musí se chodit opakovaně, aby se odstranily veškeré " zárodky", jinak to máš hned zpět 😕
@mattahary nikde jinde než na genitáliích jsem je neviděla...teoreticky v dutině ustní, určitě ne na vnitř. orgánech...ne nadarmo se tomu říká genitální bradavice...

nini1111
19. aug 2011

ahojte pripajam sa aj ja do tejto temy...aj mne sa presne toto iste vyskytlo pred vchodom a tiez som s toho bola na nervy...mala som depky ze to je nieco vazne..tak som isla k doktorovi a gynekologicka mi povedala ze tam mam kondylomaty dala mi vaginalne tableky a masticku kanesten tie som uzila a potom zas na kontolu nevyzeralo mi to vobec dobre tak mi urobila stery a cakala na vysledky nakoniec sa ukazalo ze mam genitalne bradavice tie kondylomaty a este dve infekcie...povedala ze to mam s pohlavneho styku ale aj tym s kupaliska a s mokrych plaviek ale aj tym ze som mohla brat anibiotika na ja som ziadne neuzivala...tak mi dala dajsie tableky ktore budem este len uzivat a povom na kontrolu a avidi sa co dalej...ked mi to nepomoze tak si budem musiet kupit masticku vartek...neviete kolko nahodou stoji?

bambula27
26. sep 2011

Ahojte. Pridavam sa k vam. Pred rokom sa aj mne objavili genitalne bradavice, mala som robene rozne vysetrenia, ale nastastie tie najhorsie typy HPV virusu, ktore sposobuju rakovinu krcka maternice boli negativne. Dostala som od koz.lekarky krem Aldara. Ta mi sice pomohla, ale po dlhom case, cize mi jedno balenie nestacilo. Po case sa bradavice objavili znovu a gynek.sa rozhodla vyskusat radsej Wartec. Aldara bola vtedy novinka, preto ju väcsina lekarov preferovala, no moja gynek.povedala, ze zeny liecene wartecom boli spokojne. A ja som takisto 🙂 Uz po prvych troch dnoch som badala zmeny, bradavice sa stracali. Takze mam radost.

Chcem sa vsak poradit, gynek. mi odpoucila ockovanie Silgardom, dlho som rozmyslala, nakoniec som sa rozhodla a recept na vakcinu mam v ruke. Ale prave som si citala tolko negativ, ze naozaj neviem, co mam robit. Vraj ockovat ma zmysel u zien pred prvym pohl.stykom, a tie ktore uz boli infikovane HPV, tak moze vakcina zvysit riziko rakoviny krcka maternice. A pisu sa rozne ine negativa, ktore radsej ani nepisem, nechcem nikoho strasit. A navyse, ked tu citam, ze tie, ktore boli ockovane a napriek tomu bradavice dostali......fakt nechapem. 😲

sisaha
26. sep 2011

@bambula27 Silgard som nedavno kupovala svojej 13 rocnej dcere tiez. Tiez som bola na vazkach z roznych neg. ucinkov a ci je to naozaj dobre. MOja gyn. je odbornik a pytala som sa jej na to ako matka, ci by si nechala zaockovat vlastne dieta. Vies co mi odpovedala? Ze za poslednych X rokov je tato vakcina to najlepsie co mohli vyvinut. A ze ona ma po 40-tke a dala sa zaockovat a dokonca nou zaockovala aj svojho 14 rocneho syna. Prave kvoli tymto gen.bradaviciam. Povedala, ze vychova dietata k tomu,aby neviedlo promiskuitny zivot je jedna vec, ale nikto neskuma zdravotny stav predchadzajucich partnerov nasho sucasneho partnera a z toho dovodu to ma vyznam. Takze dcera ma prvu davku v sebe. ja ockovanie u seba zvazujem a dam sa zaockovat ked si na to nasetrim.

bambula27
26. sep 2011

@sisaha Ale boli uz aj gynekologovia, ktori povedali, ci nemame kde davat peniaze...nie je to predsa len lacna zalezitost, aj ked v porovnani s nasim zdravim je 300 € velke nic. Pred prvym pohl.stykom by som asi nerozmyslala a dala sa zaockovat okmazite. Teraz vsak velmi vaham. Navyse vecer ma caka asi 20hodinova cesta autom, a dost sa bojim aj neziaducich ucinkov. Vratim sa az o 3 tyzdne, tak rozmyslam s tym pockat dovtedy. Ale sama neviem, ci mi ten cas postaci na spravne rozhodnutie ☹

sisaha
26. sep 2011

@bambula27 preco 300€? 180,- predsa za 3 davky. Mne povedala tak, ze ma to zmysel. U teba neviem, tym, ze si tie bradavice uz dostala..Asi by som sa o tom este s niekym poradila. a co sa tyka neziaducich ucinkov...mozu byt, ale aj nemusia..

bambula27
26. sep 2011

@sisaha Tak neviem, vraj jedna davka stoji 106 €, pred casom bola akcia, ze 60 € za jednu, ale to bolo do konca juna, alebo do vypredania zasob. Tak necham sa prekvapit. No a budem sa musiet naozaj este s niekym poradit, lebo mam z toho ockovania trosku strach a odvahu na to dnes naozaj nemam.

sisaha
26. sep 2011

@bambula27 cena isla dolu, pred tyzdnom som kupovala, takze jedna stala 60,-

lily25
29. okt 2011

ahojte aj ja mam tento problem, už pomaly rok sa nato liečim, striedam aldaru s wartecom a stale nic ☹ gynek.mi hovori že to chce trpezlivost tak neviem co robit, snažim sa posilnovat imunitu, všetkým možným, tiež beriem vitaminy indol 3c, ale už som fakt zufala 😖 chceli by sme babetko ale lekarka mi to vyslovene zakazala že si nevie predstavit aku sarapatu by to mohlo vyvolat , tak mam teraz dilemu, strasne by sme xceli babetko ale na druhej strane sa bojim že sa tých bradavic nezbavim do konca života 😢 mate niekto teraz taku skusenost, otehotneli ste aj napriek tomu že mate tie bradavice?dakujem

zuzikg
11. dec 2011

@vanila ahoj, ty si tu opisovala, že ti vyberali tie bradavice operačne!mna to čaká v januáry, to naozaj ťa dali do normálnej narkozy na 1O min? a potom to nebolí???mne sa to začalo objavovať a rozširovať po pôrode. a nezostali ti potom nejaké jazvičky...?a kde tento zákrok robia?normálne v nemocnici?na akom odd?dakujem za odpovede

zuzikg
11. dec 2011

@lily25 ja som mala bradavice aj pred tehotenstvom aj počas, žiadny problém s tým nebol ale po pôrode sa mi to začalo zväčšovať a rozširovať... tak teraz po roku od pôrodu idem na operačný zákrok

lily25
11. dec 2011

@zuzikg no prave toho sa bojim že tak ako tebe sa to potom ešte zhorši, ale zas už rok sa nato liečim a bohvie že dokedy este lebo mi to vobec neustupuje, a zas dokedy mam cakat na bábo? ☹ a zase moja gyn. mi operačný zakrok neodporuča, že je to velký zasah a že ma skusenosti že sa to potom znova vrati a je to horšie 😠 len zas kamoska bola na zakroku jej to nejakou lyžičkou vyškrabovali až do korienkov-bola normalne v narkoze , a už je rok potom a nevratilo sa to, tak teraz komu verit? 😢 a este jej to robili na jednodnovej chirurgii

zuzikg
12. dec 2011

@lily25 áno aj mne to majú robiť v narkoze - vraj nejakej 10 minútovej, tak uvidím že ako to bude ☹ dúfam že sa to už nebude vracať, mne na to nepomáhala tá mastička tak musím ísť na zákrok

timea0
28. dec 2011

prosim vas nema niekto skusenosti alebo neviete nieco o genitalnych bradaviciach?dnes pri kupani som si ich nasla velmi sa bojim.mam ich vo vnutry skoro jedna je velkateda neviem ci je to bradavica lebo to vyzera take vecsie a splasknute na dotyk neboli ani to necitim.

latvia
28. dec 2011

@timea0 genitalna bradavica zvykne boliet. ale jednoznacne ti to potvrdi jedine oko gynekologa,tak mu zavolaj alebo chod na vysetrenie. genitalne bradavice sa odstranuju v celkovej narkoze, je to velmi kratky vykon. je mozne ze ich vobec nemas, takze radsej tam zajdi nech ta gyn ukludni.

timea0
28. dec 2011

prosim vas nema niekto skusenosti alebo neviete nieco o genitalnych bradaviciach?dnes pri kupani som si ich nasla velmi sa bojim.mam ich skoro vo vnutry ale jedna nevyzera ako bradavica lebo je velka a taka splasknuta ani ju neni citit na dotyk neviem co to ma byt neboli ma to nesvrby vobec nic

timea0
28. dec 2011

n o urcite zajdem gynekologovy,mozno ozaj to neni ono lebo som aj citala ze bradavice su take spicate a ja to nemam take

kjurecka
7. feb 2012

@dzejn81 Ahojky a mužu se ueptat rodila jsi normálně přirozenou cestou a nebo císařem??Já jsem těhuv 18tt a řekla bychmže se mit o ted taky udělalo...Od začátku těhu mám neskutečně sníženou imunitu...Nikdy jsem neměla takové problémy(musím zaklepat),ale ted mám pořád neskutečnou rýmu a jakoby stále dokola procházím chřipkou...Bojím se,že ohrozím miminko:-/Vubec netuším jak ted reagovat...K dr jdu na poradnu na konci února29. asi mi praskne hlava pořád nad tím přemýšlím....Hlavně i kvůli partnerovi...Bojím se,že by to mohl chytit taky☹

dzejn81
8. feb 2012

@kjurecka já jsem nakonec rodila císařem, ale žádnou souvislost s bradavicema to nemělo. bylo to kvůli nepostupujícímu porodu a malá už byla přiškrcená na pupeční šňůře. jinak bych rodila normálně, neměla jsem jich zase tolik. pokud těch bradaviček není moc dá se rodit i přirozeně, vždycky to záleží na doktorovi aby posoudil jestli je to pro miminko riziko nebo ne. hlavně se nestresuj to nejvíc ubližuje miminku, v klidu odpočívej nad ničím nepřemýšlej nebo aspoň se snaž 🙂 vím že je to těžké, ale uvidíš že všechno dobře dopadne. můj partner to za celu dobu co jsem bradavice měla je ode mě nikdy nechytil a to jsme ne vždycky používali kondom. neboj všechno bude dobré , ať se ti daří 🙂

kjurecka
8. feb 2012

@dzejn81 moc děkuji za info...Tak porod mám ještě za docela dlouho...takže jeho vývoj je ve hvězdách...Až budu na KO tak se na vše doktora zeptám...Našla jsem asi 4-6,ale o čteřech vím 100%uvidím,co na to poví lékař...Je to šílené...Nikdy bych si neřekla,že by tělo mohlo být takhle moc náchylné...Brala bych to u lidí,keří bývali často nemocní,ale já třeba i rok nemarodila jen tnějaká rýma,ale to je normální,sportovala jsem ve velkém a ted,co jsem těhulka nemůžu skoro nic...Unaví mě nparosto vše a s tou imunitou je to vážně opravdu šílené....Rýma a horečky střídavě(jeden den dobrý a tři dny na umření),samej pupen,bolení kloubů a vizáž jako chodící mrtvola s hnědejma kruhama pod očima...No nebejt toho prcka,co mi tuká v bříšku neřekla bych,že je to pro mě zatím nějak krásné😀Samozdřejmě si dělám legraci,ale když je člověk zvyklej na nějakej standart a najednou zkrátka nejde vykonávat ani z jedné třetiny, jsem z toho uplně mimo a někdy až na odpis....

dzejn81
9. feb 2012

@kjurecka Naprosto tě chápu, ale za chvíli bude dobře uvidíš. Hlavně jak budeš toho prcka už držet v náručí. Já měla těhotenství naprosto v pohodě a to co přišlo potom ti tady radši popisovat nebudu, to kdyžtak až porodíš 🙂
Těhotenství je hold obrovská zátěž pro tělo i psychiku a každý se s tím vyrovnává jinak, ale neboj všechno bude fajn. Stojí to za to! Měj se hezky 🙂

gabikatn
24. feb 2012

Ahoj. Chcem sa spytat, ci sa genitalne bradavice prenasaju vylucne pohlavym stykom, alebo sa daju schytat aj nejako inac......dakujem

lorry
29. feb 2012

ahojte uz dlho mam bradavice neviem sa ich zbavit pouzivala som Aldara krem ale nepomaha a nerobil mi dobre....chcela som aby mi doktor predpisal Wartec povedal ze to nei ej dobre davat tam dole a nepredpisal mi ho.....chcel by mi to odstranit chirurgicky uspia ma na 10 min. bojim sa toho ci je to dobre pocula som ze sa to spravi etse vacsie, keby si to dam odstranit len s povrchu chirurgicky ze by ma neuspali mate s tym skusenosti a s kremom Wartec ? dakujem

lily25
1. mar 2012

@gabikatn daju sa schytat aj inak teda chytit to možes aj na ´werejnom wc(podotýkam aj ked si nesadnes na na to wc, kamoska to tak chytila)
@lorry ja tiež mam aldaru ale striedam ju po mesiaci s wartecom, akože viem že wartec nieje dobrý ale bohužial nic ine mi neostava, zatial co ja viem ina liečba nieje len posilnovat imunitu plus tieto masticky a plus chirur.odstranienie, mne ich takto odstranili a vratili sa spät ☹ tak držim palce aby si sa z toho dostala 😉

gabikatn
1. mar 2012

@lily25 ja som mala bradavice asi pred rokom, odstranili mi ich dusikom na 3 krat, odvtedy sa neobjavili. premyslam kde som k tomu mohla prist, bola som takmer rok v nemocke kde bola hygiena v kupelni a na wc priam strasna!! mala som oslabenu imunitu a za sebou hrozne obdobie i po psychyckej stranke(smrt dcerky) pred rokom a pol sme boli prvy krat v aquaparku, tak neviem ci sa to da aj takto chytit. Lebo ak sa to prenasa iba pohlavnym stykom to by znamenalo ze ma musel manzel podviest, kedze on je môj prvy a aj jediny sexualny partner a viem ze aj ja som bola jeho prva......