• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako zistím, či mám na prsníku hrčku?

4. marca 2010 
ahojte,
mozete mi poradit....pri "hmatani" prsnika som v jednej casti nahmatala nieco take tvrdsie....co to moze byt?diky
20. nov 2008 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A pred mesiacom to tam nebolo?
20. nov 2008 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved to,ze som to nejako neregistrovala... :frowning2:
20. nov 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale myslim,ze nie
CERTISKO19: Může to být tuková bulka, sama jsem si ji taky (tedy já ne, ale můj manžel - by mě to ani nenapadlo) - byla o rozměru 5x4 cm a hned jsem šla na operaci a nyní jsem pod dohledem na onkologií. :frowning2: Ale zatím je vše v pořádku od tý operace, která byla v roce 2002.
certisko, nejlepší bude, pokud zajdeš k dr.a ten tě nejspíš pošle na sono. Většinou to není nic vážného, já jsem si jednou taky nahmatala bulku v prsu a bylo to jen zbytnění vazivové tkáně, které se po čase ztratilo. Ale pro jistotu se objednej, tady ti asi těžko někdo určí diagnózu.
20. nov 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
diky beatrice....dufam,ze to nie je nic vazne
20. nov 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
johanda...ja viem...len by som sa rada inf...ale dakujem
20. nov 2008 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certisko dojcis?
20. nov 2008 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzana76:nieeeeeee... :slight_smile:
20. nov 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moze to byt fibroadenom, ten sa operacnme odstrani, nie je to nic vazne, alebo ja som mala tieztaku hrcku, objavila sa mi zo dna na den a bol to absces, ale u mna to aj rastlo a pobolieval prsnik, lekar mi urobil punkciu a hnis vytlacil
20. nov 2008 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som dojcila , tak ten absces preto
20. nov 2008 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certisko19 hned zajtra zavolaj tvojmu gyn, resp. ak uz chodis na prsnikovu amb tak tam a dohodni si termin. moze to byt iba zdureninka, tuk, vazivo...hocico....to dokaze pohmatom posudit iba odbornik :wink:
a mal by ta poslat na sono. drzim palce.
ja mam take prsia, ze v nich mam kazdu chvilku malinke hrcky, mam proste k tomu sklony, ale vascinou na kazdom sono boli niekde inde, proste jedny sa stratia a nove objavia...
ale nikdy netreba tieto veci podcenovat
20. nov 2008 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no,mam pocit,ze ten prsnik sa mi troska zväcsil
20. nov 2008 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
urcite treba zajst na sono a do mamologickej ambulancie ako radia baby, my to tu nevyriesime
20. nov 2008 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sirinka:diky....idem si pomalicky lahnut....lebo som nejaka unavena....bru nocku vsetkym
20. nov 2008 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certisko19 dobre sa vyspi a uvidis bude to ok...
20. nov 2008 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si našla viac takýchto menších "hrčiek" na prsiach a môj gyn. povedal, že to sú zmeny na mliečnych žľazách, ktoré vznikajú aj vplyvom hormónov. odporúčal mi vysadiť hak a kúpiť si v lekárni taký liek na prírodnej báze. viem, aký to je strach, keď človek nevie, o čo ide, ale je to v podstate bežný jav a nemusí to byť nič vážne :wink:
21. nov 2008 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livi a aky? inac ak mas k tomuto sklony, treba sa naozaj poctivo sledovat :wink:
21. nov 2008 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no rozhodne najdenu hrcku v prsniku (aj keby bola velkosti mini hrasku) netreba podcenovat a treba navstivit lekara, pretoze v dnesnej dobe... nikdy neviete, co sa za hrckou skryva a cim skor sa to riesi, tym lepsie.

Je strasne vela moznosti, cim vsetkym ta hrcka moze byt... takze navsteva lekara ta len zbavi strachu a stresu z toho, co sa v tebe deje...

drzim palce a hlavne :wink: nestresuj (stres ti teraz nepomoze :slight_smile:) navstiv lekara, budes vediet na com si.... vela stastia :slight_smile:
21. nov 2008 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sirinka - agnucaston. dostať ho aj bez predpisu
21. nov 2008 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vraj najlepšie je robiť si samovyšetrenie tesne po menštruácii
21. nov 2008 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livi ano, hned po ms a najlepsie nahriat prsia teplou sprchou. vtedy nie su vobec zdurene a dobre priehmatne...
aj sono by sa tak malo robit.
21. nov 2008 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rakovinové hrčky nie sú na povrchu hladké a nebolia pri nahmataní. Ale táto informácia je veľmi orientačná, takže na ňu nespoliehajte a choďte k lekárovi.
21. nov 2008 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kveta no toto laik tazko zisti :wink:
21. nov 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sirinka moze to laik zistit :slight_smile: ja som mala hrcku... bola hladka (teda nebola hrbolata), to znamena, ze bola obalena (nador nie je)... a pri dotyku sakramentsky bolela :pensive:
21. nov 2008 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckova nehnevaj sa na mna, maloktora hrcka v prsniku boli a ani to nie je vzdy zaruka...robila som presne na odd. kde sa riesili nadory prsnikov a niekedy ani odbornik si nie je isty....ja mam polycysticke prsia a nikdy ma ziadna hrcka nebolela...radsej chodim preventivne na kontroly...
takze ak si laik trufa povedat, ze ci je to zhubne alebo nie, tak mu gratulujem k diagnoze bez diplomu :wink:
21. nov 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
může to být cysta, měl někdo certisko u vás v rodině rakovinu prsu? raději si nech udělat ultrazvuk prsou, já na to chodím, je to fakt lepší to sledovat...
21. nov 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie som odbornik, neviem to, len pisem svoj nazor a svoju skusenost. Kazdopadne si myslim, ze by certisko mala pre pokojny spanok navstivit lekara. My to za nu nevyriesime. :slight_smile:
21. nov 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no,jasne...to viem....len sa nehadajte... :slight_smile:
21. nov 2008 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certisko- može to byt hocičo, zdurenie mliečnej zlazy zmenou hladiny hormonov, najčastejší nezhubný nádor u žien- fibroadenom, cysta alebo aj niečo horšie...baby majú pravdu, čo najskor íst k doktorovi, najlepšie za gynekologom. Pravdepodobne ta čaká ultrazvuk, nad 40 rokov mamografia...
slniečko- je pravda, že nezhubný nádor by mal mat ostro ohraničené okraje a mal by byt hladky oproti zhubnému nádoru, ale su časté aj výnimky, sirinka má pravdu, laik nemože nič odhadnut...
Som onkologická sestra, takže viem o čom hovorím...jednoznačne za doktorom!
21. nov 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok