Ako zistím, či mám na prsníku hrčku?

certisko19
20. nov 2008

ahojte,
mozete mi poradit....pri "hmatani" prsnika som v jednej casti nahmatala nieco take tvrdsie....co to moze byt?diky

vinka
20. nov 2008

A pred mesiacom to tam nebolo?

certisko19
autor
20. nov 2008

ved to,ze som to nejako neregistrovala... ☹

certisko19
autor
20. nov 2008

ale myslim,ze nie

beatrice.h
20. nov 2008

CERTISKO19: Může to být tuková bulka, sama jsem si ji taky (tedy já ne, ale můj manžel - by mě to ani nenapadlo) - byla o rozměru 5x4 cm a hned jsem šla na operaci a nyní jsem pod dohledem na onkologií. ☹ Ale zatím je vše v pořádku od tý operace, která byla v roce 2002.

johanda
20. nov 2008

certisko, nejlepší bude, pokud zajdeš k dr.a ten tě nejspíš pošle na sono. Většinou to není nic vážného, já jsem si jednou taky nahmatala bulku v prsu a bylo to jen zbytnění vazivové tkáně, které se po čase ztratilo. Ale pro jistotu se objednej, tady ti asi těžko někdo určí diagnózu.

certisko19
autor
20. nov 2008

diky beatrice....dufam,ze to nie je nic vazne

certisko19
autor
20. nov 2008

johanda...ja viem...len by som sa rada inf...ale dakujem

zuzana76
20. nov 2008

certisko dojcis?

certisko19
autor
20. nov 2008

zuzana76:nieeeeeee... 🙂

zuzana76
20. nov 2008

moze to byt fibroadenom, ten sa operacnme odstrani, nie je to nic vazne, alebo ja som mala tieztaku hrcku, objavila sa mi zo dna na den a bol to absces, ale u mna to aj rastlo a pobolieval prsnik, lekar mi urobil punkciu a hnis vytlacil

zuzana76
20. nov 2008

no ja som dojcila , tak ten absces preto

sirinka
20. nov 2008

certisko19 hned zajtra zavolaj tvojmu gyn, resp. ak uz chodis na prsnikovu amb tak tam a dohodni si termin. moze to byt iba zdureninka, tuk, vazivo...hocico....to dokaze pohmatom posudit iba odbornik 😉
a mal by ta poslat na sono. drzim palce.
ja mam take prsia, ze v nich mam kazdu chvilku malinke hrcky, mam proste k tomu sklony, ale vascinou na kazdom sono boli niekde inde, proste jedny sa stratia a nove objavia...
ale nikdy netreba tieto veci podcenovat

certisko19
autor
20. nov 2008

no,mam pocit,ze ten prsnik sa mi troska zväcsil

zuzana76
20. nov 2008

urcite treba zajst na sono a do mamologickej ambulancie ako radia baby, my to tu nevyriesime

certisko19
autor
20. nov 2008

sirinka:diky....idem si pomalicky lahnut....lebo som nejaka unavena....bru nocku vsetkym

sirinka
20. nov 2008

certisko19 dobre sa vyspi a uvidis bude to ok...

livi
21. nov 2008

ja som si našla viac takýchto menších "hrčiek" na prsiach a môj gyn. povedal, že to sú zmeny na mliečnych žľazách, ktoré vznikajú aj vplyvom hormónov. odporúčal mi vysadiť hak a kúpiť si v lekárni taký liek na prírodnej báze. viem, aký to je strach, keď človek nevie, o čo ide, ale je to v podstate bežný jav a nemusí to byť nič vážne 😉

sirinka
21. nov 2008

livi a aky? inac ak mas k tomuto sklony, treba sa naozaj poctivo sledovat 😉

slnieckova
21. nov 2008

no rozhodne najdenu hrcku v prsniku (aj keby bola velkosti mini hrasku) netreba podcenovat a treba navstivit lekara, pretoze v dnesnej dobe... nikdy neviete, co sa za hrckou skryva a cim skor sa to riesi, tym lepsie.

Je strasne vela moznosti, cim vsetkym ta hrcka moze byt... takze navsteva lekara ta len zbavi strachu a stresu z toho, co sa v tebe deje...

drzim palce a hlavne 😉 nestresuj (stres ti teraz nepomoze 🙂) navstiv lekara, budes vediet na com si.... vela stastia 🙂

livi
21. nov 2008

sirinka - agnucaston. dostať ho aj bez predpisu

livi
21. nov 2008

a vraj najlepšie je robiť si samovyšetrenie tesne po menštruácii

sirinka
21. nov 2008

livi ano, hned po ms a najlepsie nahriat prsia teplou sprchou. vtedy nie su vobec zdurene a dobre priehmatne...
aj sono by sa tak malo robit.

kveta
21. nov 2008

Rakovinové hrčky nie sú na povrchu hladké a nebolia pri nahmataní. Ale táto informácia je veľmi orientačná, takže na ňu nespoliehajte a choďte k lekárovi.

sirinka
21. nov 2008

kveta no toto laik tazko zisti 😉

slnieckova
21. nov 2008

sirinka moze to laik zistit 🙂 ja som mala hrcku... bola hladka (teda nebola hrbolata), to znamena, ze bola obalena (nador nie je)... a pri dotyku sakramentsky bolela 😔

sirinka
21. nov 2008

slnieckova nehnevaj sa na mna, maloktora hrcka v prsniku boli a ani to nie je vzdy zaruka...robila som presne na odd. kde sa riesili nadory prsnikov a niekedy ani odbornik si nie je isty....ja mam polycysticke prsia a nikdy ma ziadna hrcka nebolela...radsej chodim preventivne na kontroly...
takze ak si laik trufa povedat, ze ci je to zhubne alebo nie, tak mu gratulujem k diagnoze bez diplomu 😉

binki
21. nov 2008

může to být cysta, měl někdo certisko u vás v rodině rakovinu prsu? raději si nech udělat ultrazvuk prsou, já na to chodím, je to fakt lepší to sledovat...

slnieckova
21. nov 2008

nie som odbornik, neviem to, len pisem svoj nazor a svoju skusenost. Kazdopadne si myslim, ze by certisko mala pre pokojny spanok navstivit lekara. My to za nu nevyriesime. 🙂

certisko19
autor
21. nov 2008

no,jasne...to viem....len sa nehadajte... 🙂

kajacz
21. nov 2008

certisko- može to byt hocičo, zdurenie mliečnej zlazy zmenou hladiny hormonov, najčastejší nezhubný nádor u žien- fibroadenom, cysta alebo aj niečo horšie...baby majú pravdu, čo najskor íst k doktorovi, najlepšie za gynekologom. Pravdepodobne ta čaká ultrazvuk, nad 40 rokov mamografia...
slniečko- je pravda, že nezhubný nádor by mal mat ostro ohraničené okraje a mal by byt hladky oproti zhubnému nádoru, ale su časté aj výnimky, sirinka má pravdu, laik nemože nič odhadnut...
Som onkologická sestra, takže viem o čom hovorím...jednoznačne za doktorom!