Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako znížiť horúčku, keď Paralen a ani vlažná sprcha nezaberá?

mysiacik212
8. aug 2015

Manzelovi predpisali atb, vraj virusove cosi...aale akosi nic nepomaha, ani paralem, ani sprchy vlazne...co zabera u vas? Dakujem

bajana
8. aug 2015

Vraj zaberajú ponožky namočené v octovej vode. A akú má teplotu? Ak nie veľkú, je lepšie nezraziť a nechať telo bojovať. A ATB sa dávajú na baktérie, nie vírusy, nie?

sonka_d
8. aug 2015

Kombinovat paralen a ibuprofen - kazde 2 hodiny ine dat na striedacku. Sprcha, ladove obklady pod pazuchy a kolena...

jimmyl
8. aug 2015

Ja som utekala na pohotovost pichlu injekciu a zabrala, teplota sa znizila

jedina30
8. aug 2015

Kazde 2 hod.striedat paralen-ibalgin.. 😉 ..sprcha,zabaly....

lucinka33
8. aug 2015

ako dlho má horúčky?
aké sú vysoké?
na vírus nedávajú ATB

doplň

skúsiť paralen Grip, acylpyrín, medipyrín

sojorez
8. aug 2015

Do 38,5 by som dospelakovi nedavala nic,nech telo bojuje s virusom...inak susedovi som davala novalgin na neklesajucu teplotu,vraj pomohol... zabaly,vlazne tekutiny

mysiacik212
autor
8. aug 2015

Lekar sa nejak nevyjadriliba ze to ma virusove...horuckh ma 38,5...do 39...uz treti den vkuse..vyzera ze ma anginu..ledva prehltne...bolesti celeho tela..ale co ma znepokojuje..velmi ho bolia krize...aby ne,al cosi s ladvinami...

lucinka33
8. aug 2015

kríže ho bolia od teploty, vyležať, piť veľa čaju a podávať na striedačku paralen a nurofen

mysiacik212
autor
8. aug 2015

Dakujem vaam babulky!!!

map0007
8. aug 2015

@mysiacik212 citrón pozrieť dlane a držať v dlani,alebo cesnak zabalit do obvazu a priložiť na spod chodidla a dat ponozku-cesnak pomáhal mojej malej,ak nezaberalo nič.Skóre uzdravenie.

ynett
8. aug 2015

nastrúhať zemiak a dať na dlane, zaviazať a nechať cez noc. u nás funguje🙂

map0007
8. aug 2015

@ynett presne aj to je super🙂na to som úplne zabudla🙂

ynett
8. aug 2015

@map0007 my sme to najprv skúšali na našej havine ked mala zápal a potom aj na nás a fungovalo🙂

danielita18
8. aug 2015

@mysiacik212 môže mat zápal močových ciest alebo mechúra alebo aj ladvín,a nevracal nahodou lebo ked su takéto zápaly močových alebo podobné vtedy sa aj vracia,nech pije kamilkový caj,je močopudný aj na hrdlo je a aj na teploty

nefertiti7
8. aug 2015

Kolieska citronu na patu a dat ponožky. Urcite pomoze. Ak nemáte citrony tak pomaha aj horcica. Natrieť chodidla dat foliu alebo sacek a ponožky.

maminecka2
8. aug 2015

Ahoj, určite to nemôže byt vírusové, ak má ATB, podľa opisu by to mohla byť angína, streptokoky môžu napadnúť aj obličky, ak tá bolesť krížov neprejde, treba to vylúčiť, v lekárni predávajú testovacie prúžky na moč nefrophan, prípadne aj iné, ak nemáte tú možnosť skočte aj s močom zajtra na pohotovosť, majú prúžky, alebo pošlú moč do labáku, ak vylúčia zápal obličiek tak pokračujte v liečbe. Na tú teplotu môžete aj skombinovať (aj naraz) paracetamolové a ibuprofenové prípravky, len treba dodržať dávkovanie a rozostup tej konkrétnej látky. U nás niekomu dobre zaberali také tie všelijaké hot drinky a podobne. Len pozor na obsah pseudoefedrínu ak sa muž lieči na tlak, srdce. Treba veľa veľa tekutín, ešte aj tieto horúčavy do toho, vlažné sprchy (aké znesie a budú mu príjemné), nie studené. Ak sa stav nezlepší do pondelka skočte opäť k lekárovi. Inak ak hrdlo veľmi bolí možte skúsiť roztok Glimbax na kloktanie, obsahuje analgetikum, vraj je dobrý.
Skoré uzdravenie.

barca1983
10. aug 2015

My sme boli minuly tyzden kvoli teplotam na pohotovosti. Foktor povedal, ze ak je teplota cez 38,5 mozem davat kazde tri hodiny liek, ale treba striedat Ibalgin (alebo Nurofen) a Paralen.

simca06022011
10. aug 2015

no uz to hadam preslo odvtedy... ale paralen.. ake davkovanie? Pre chlapa... treba aj to precitat + striedat s ibuprofenovym mozete po 4 hodinach, max. davkovanie si tiez treba precitat + brat do uvahy kontraindikacie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli