Ako zvládnuť nespavosť?

miriam17
2. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky 😉 mam na vas otazocku ako ste zvladali nespavost? 😒 pretoze ja v poslednej dome si pospim poobede tak 1.hodinku......a vecer chodim spavat az okolo 22:30..........a takisto spim iba hodinku a znovu sa pebudim ...poradte my ako mam zaspat aspon na 3-4.hod. ☹ .........dakujem vam vsetkym za vase odpovede 😀

mercy
18. aug 2006

Dámy, niečo vám prezradím, vaše telo sa pripravuje na nočné vstávanie k bábätku 😉 Je to na porazenie,že sa ku koncu tehu zle spí, lebo potom sa nevyspíte už vôbec.

laurajana
18. aug 2006

mercy presne tak, verim Ti...to uz skutocne bude tym...ako sa hovori, potom "sme uz dospali" 🙂

samuelko
18. aug 2006

no asi to bude naozaj tak,neustále myslím na maličkého a práve preto neviem spat,premýšlam nad tym akobude vyzerať,na koho sa bude podobať a čo mi ešte treba dokúpiť....HROZNÉ už aby bolo na svete,strašne sa tešíííím 😀

dorotka
18. aug 2006

inac babulky akurat sme vcera v tehulkach rozoberali ze roibos sa moze aj pocas tehotenstva a aj som si doma pozrela na co je dobry a okrem ineho aj na nespavost 😉

mucilienka
18. aug 2006

dorotka, to je dobre vediet... 😉

zvedavamt
18. aug 2006

maminky (aj buduce)skuste vecer pit medovkovy cajik,abo homeopatikum sedatif PC, abo si dajte namiesat bachove kvapky.ROOIBOS je ties ukludnujuci a je velmi vhodny pre tehotne aj kojace. pekne snicky

samuelko
18. aug 2006

ja vyskusam ten Rooibos a kde to mám kúpiť?

ukana
18. aug 2006

čaj roobois maju všade v supermarketoch, aj rôzne ochutené, alebo v lekárni. Nie je to vlastne čaj, ale sušené ihličie z nejakého stromu. Je chutovo trochu iný, ale nám chutí, hlavne s medom.. 😉

samuelko
18. aug 2006

dakujem 🙂

zvedavamt
18. aug 2006

naj cena je v DM drogerie, bol za 18,90, kým ho v MT nezrusili,ale u nas ho maju aj v jednote.dam sem do receptov o nom clanok,o priprave a i.

samuelko
18. aug 2006

akurat som bola v tescu a kúpila som si ten čaj Rooibos ,tak som zvedana či pomože aj ked určite nie hned na prvykrat 😝

tonicka
19. aug 2006

A uspí mi ten roibos aj malú v brušku? Ja by som tak spala, ale ona nieee 😵 Aspoň viem, že ju mám. Dnes som to vzdala o 4tej 😉

simcas
25. aug 2006

kocky,tie, co ste si kupili ten cajik Rooibos - pomohol na nespavost? Ved ja som bola hore od 1 do 5 ! Teraz mam ledva oci otvorene, nad ranom som zaspala, o 8h ma zobudil telefon...najhorsie, ze som potom hladna a chodim do chladnicky ... otras!

samuelko
25. aug 2006

ahoj simcas,ja ho pijem aj ráno aj večer a vobec mi nepomáha,ja tiež neviem spavat a ide mi to na nervy ☹

simcas
25. aug 2006

Samuelko,precoooooooooooooooooooo????Ja, ze aspon ten ma zachrani...Nemozem poriadne spat...idem na wc a uz nezaspim... potom len skumam male, ci sa mrvi, ci zije , chuda mozno spi, ale ja nie... ☹

lilla22
25. aug 2006

Ja som pred tehotenstvom nemala so spankom ziadne problemy. Spala som ako dudok. Avsak uz v zaciatkoch tehotenstva sa to zmenilo. Nespim dobre, neustale sa prehadzujem a vstavam 3-4 razy za noc na WC. Navyse mavam dost divoke sny. Takze velmi si v noci neoodychnem. Rano, ked by som este chcela spat, uz nemozem, lebo citim vlci hlad a musim vstat uz o 7h! ☹

samuelko
25. aug 2006

simcas a čo bude ešte pozdejšie ajajajajaaaj,keď ti už aj bruško narastie to bude ešte horšie! 😉

simcas
25. aug 2006

Lilla - v 9tt to bolo u mna presne take iste - wc a hlad rano ukrutny ! 🙂 Samuelko - ved to, ked narastieme, co bude potom. Inac poobede som si musela lahnut,lebo som bola nemozna. dufam, ze zas budem halabusit v noci 😠

samuelko
25. aug 2006

simcas ja ked si poobede zdriemnen tak v noci už nemám šancu spať,potom celú noc kukám do telky. 😢

tonicka
25. aug 2006

Baby, ja by som spala stále, len malá je aktívna a nedá maminke buvať 🙂 Asi prisla na to ze sa moze hybat a mam pocit,že sa odráza od mojho bruska a velmi sa jej to paci 😀 Dnes som mala velmi divný sen, ked som poobede zaspala a prelaknutá som sa zobudila a mala som úplne tvrdé brusko a malá sa nehýbala. Tak som ju chudinku zobudila, takze sa nebudem diviť, keď mi to vráti v noci. 😀

samuelko
25. aug 2006

toni,najhoršie sú tie divné sny.Bože mne sa raz snívalo, že som si ohmatávala bruško a cítila som malému ručku - všetky pršteky,ale najhoršie natom bolo to,že pršteky boli strašne malinké,ale strašne.Veľmi som sa zlakla a tiež som ho budila a hladkala,aby sa mi ozval kopancom.Celú noc som oka nezažmúrila,tak som sa bála.To sú stavy! 😅

tonicka
25. aug 2006

Máš pravdu, ja sa budím hlavne na takú ako keby vlnu v brusku a strasne prudko, a vzdy sa bojím, že som jej ublížila. Ale teraz kopká o stošesť, takže asi je ok 😵 Inak mne sa sníva väčšinou, že už je na svete aj sa o ňu zle starám, napr. ze ju nekojím a nemám pritom nachystané flašky alebo ju nedám odgrgnúť a ona potom strasne vracia a potom sa vydesená zobudím 😝

samuelko
25. aug 2006

už aby boli krpce na svete,nemali by sme takéto nočné mory! potom už kvoli iným veciam nebudeme moct spávať,že? 😝

simcas
26. aug 2006

kocky, tak ja to nechapem - dnes v noci som spala ako zarezana - iba 1krat wc, co ma hrozne potesilo o 1hod - a potom do 10hod !!!! Ale aj to citim, tak mi je dnes super, to mam tie nevyspate noci predtym vratene. Inac taketo sny mavam aj ja ... snivalo sa mi, ze som bola s tym malickym na prechadzke v takom krasnom kociku, o ktorom mozem naozaj len snivat, lebo stoji 17tis. ☹ Ale aspon v tom sne som si ho uzila.Ja sa tiez niekedy zobudim, ze citim kopancek, ale potom neviem, ci to bolo naozaj alebo len o tom snivam...lebo my este nekopeme az tak velmi, ale dnes to bolo trosku viac ako inokedy 🙂 ja sa v tom uz nevyznam - raz sa to mrvi vpravo dole, potom celkom hore, zrazu vlavo dole, co sa to tam tak kruti...?????

ramzesa
26. aug 2006

To ja by som pocas tehu nemala problem zaspat, ale kedze okolo mna pobehoval dvojrocny huncut, tak som si to nemohla dovolit, inak by po mne poskakal. A ked uz konecne som mohla spat, ze ho manzel niekam vzal, tak som nevedela, lebo mi hlavou vzdy chodilo, co by som stihla vsetko spravit, upratat, navarit a pod. Potom ked zaspal,tak som spala ako zarezana. Az posledne tyzdne som sa akosi pravidelne budila cca okolo pol stvrtej... a uz viem aj preco... plodova voda mi odtiekla nieco pred stvrtou...to moje babulko ma na to pripravovalo 🙂... a pri prvom som tiez velmi problem nemala, vedela som spat aj cez den, ale to ja som sa ucila na skusky a vkuse som kdesi pobehovala peso do mesta a vsade peso.Tak som sa aj fajne unavila...

ramzesa
26. aug 2006

rooibos mi kamaratka poradila pre syna... cize ak je dobry pre polrocne babo...

peha
26. aug 2006

babulky ja som na zaciatku nemohla spat v takom 5-6 tyzdni, a teraz spim v noci aj 9 hodin a cez den dalsie 2, uz si pripadam ako sipkova ruzenka, ale sme na rizikovom tak si to "mozeme dovolit" cely den lezat a spat. 😉

prajem vam, nech sa vam skoro upravi spanocek a nech si mozete vydychnut a oddychnut.
a hlavne pokojne sny 😵 (to mne sa stale sniva o doktoroch a ultrazvukoch...)

simcas
26. aug 2006

Ramzesa, ved to, o tom cajiku tu pisu kocky, ale ked niektorym zevraj ani nepomaha, tak neviem, ci si ho mam kupit. Peha - tak to ja som zase spala hadam od 4tt, hrozne som bola unavena a trvalo to do 12tt, potom sa to nejako pokazilo, nebojkaj, aj my mame sny, aj strasidelne... aj smutne, je mi luto, ze si na rizikovom - aj mne to hrozilo, ale potom sa to upravilo ... a ak sa ta mozem spytat, lebo kazdy hovori nieco ine - to rizikove sa plati ako marodka alebo je to 90% z platu ako pred par rokmi...lebo tie,co rodili davnejsie, vraveli, ze sa to plati tak a tie, co teraz, zase hovoria, ze je to ako marodka...tak teraz neviem...dik za radu.

aktak
26. aug 2006

peha, no este nic neni, napriklad ja som az do tusim 14 tt spavala cez den aj 3 hodiny, v noci 10-11 a ten zvysok som zyvala a ledva drzala viecka 😀

snemcurka
26. aug 2006

pred tym ako vecer zaspavam musim vstat najmenej tri krat z postele a ist sa vycurat. V noci spim asi tych 10 hodin a cez den si vzdy zdriemnem po vydatnom obediku 😀