Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akou depresiou musí človek prechádzať, aby si siahol na život?

mirkava
1. feb 2021

Dievčatá, čo sa deje v hlave človeka, akou depresiou musi prechádzať, že si siahne na život. Je to prípad z mojho okolia a snažím sa to pochopiť.

luckalukas_1
1. feb 2021

vies si predstavit bolest, ked si zlomis kost? tak si predstav ze dusevna bolest boli 1000x viac a uz to clovek nemoze dalej vydrzat tak si radsej siahne na zivot, len aby to uz konecne prestalo

tumira
1. feb 2021

poznam cloveka ktory sa uz 2x pokusil o samovrazdu, vzdy sa ho doktorom podarilo zachranit, no je to velmi zlomeny clovek :( neviem si predstavit co musi prezivat ked je schopny si o to pokusat a bojim sa ze teraz bude tych samovrazd len stupat :(

mirkava
autor
1. feb 2021

@luckalukas_1 to musi byt strašné. Prečo potom o tom ten človek nerozpráva? Nehľadá pomoc, ale to skrýva....

luckalukas_1
1. feb 2021

@mirkava a co z toho, ked to povie? myslis ze sa mu ulavi? alebo mu niekto pomoze? kdeze..

meluela
1. feb 2021

@mirkava lebo sa za to hanbi, lebo nechce aby mi niekto prekazil jeho plan. Ma pocit, ze je vsetkym len na pritaz a ze by vsetkym bolo lepsie bez neho, vratane ludi ktorych najviac lubi a oni lubia jeho. Preziva obrovsku bolest, moznosti ktore je schopny vidiet sa radikalne zuzia, nevie si predstavit ze by este niekedy mohlo byt nieco dobre. Cim dalej to zajde, o to v horsom stave je mozog (viditelne fyzicke zmeny v sedej i bielej mozgovej hmote) a o to mensia je nadej na vyliecenie, preto treba zacat s liecbou vsetkych dusevnych problemov cim skor, resp. im predchadzat.

meluela
1. feb 2021

Linka pomoci nezabudka
"Ocitli ste sa v psychicky náročnej životnej situácii Vy alebo niekto blízky? Prežívate akútnu krízu a dlhodobý tlak sa pre Vás stáva psychicky neúnosný? Trápia Vás depresívne nálady, úzkosť, myslíte na najhoršie? Náš tím profesionálov s dlhoročnou praxou je tu pre Vás 24 hodín denne. Vyhľadať pomoc nie je prejavom zlyhania a slabosti, naopak, je to prejavom sily človeka, postarať sa o seba či svojich blízkych."
0800 800 566

Internetova poradna IPcko
"Na chat poradni sme tu pre Teba nonstop. Poradenstvo Ti poskytujeme anonymne, online a bezplatne. Pre vstup do online chatovej poradne klikni na chat aplikáciu (vpravo dole) a zadaj akúkoľvek svoju prezývku. Ak sa chceš porozprávať, hľadáš ďalšie informácie, potrebuješ radu v témach vzťahov, lásky, rodiny či šikany v škole alebo potrebuješ pomoc, stačí, ak napíšeš niektorému z našich odborne vyškolených poradcov, ktorí sú práve online.
 Využívaním našich služieb súhlasíš so zásadami pomoci, tak si ich, prosím, prečítaj. Na chatovej poradni si zvykneme tykať, určite to môžeš skúsiť tiež.
 Napíš nám aj vtedy, ak sa cítiš sám, si smutný, riešiš otázky zmyslu života alebo ak nevieš ako ďalej."
www.ipcko.sk

mirkava
autor
1. feb 2021

@luckalukas_1 ano myslim si ze mu niekto pomoze mozno najblizsi, mozno kamarat.... neviem

teleskop
1. feb 2021

@mirkava na toto nevedia odpovedat ani svetovy odbornici tak na co to riesis na modrom koniku, snazite sa objavit koleso!!!Depresia sa da krasne liecit antidepresivamia a psychoterapiou, mozme byt vdacni ze sme neni sto rokvo dozadu ked sa vrtali v hlavach a stale sa snazite objavit vynajst zistit obist nieco co je pevne dane! Depresiea je neurologicke ochorenie mozgu (tak je to specifikovane v modernych krajinach) a tak sa aj lieci!

h2
1. feb 2021

@mirkava Tak ja si myslím, že ten človek nehľadá pomoc preto, lebo je presvedčený, že mu niet pomoci. Že už stratil každú nádej.

luckalukas_1
1. feb 2021

@mirkava clovek v depresii si to urcite nemysli, podla mna

mirkava
autor
1. feb 2021

@meluela no je to strašné. Ked nas boli noha ideme k lekarovi a ked nas boli duša tak sa zato hanbíme a prevazuju tu predsudky a pritom je to omnoho nebezpecnejsie.....

mirkava
autor
1. feb 2021

@teleskop myslim, ze sa teraba o tom rozpravat vsade nie len na MK, aky ludia stratili predsudky a rozpravali o svojich problemoch...

h2
1. feb 2021

@mirkava To nie je o hanbe, alebo predsudkoch. To je o hlbokom presvedčení, že niet inej možnosti, než to ukončiť. Darmo Ty, alebo ja, alebo ktokoľvek vie, že by sa mu dalo pomôcť. On "vie", že nedalo. 🤷🏻‍♀️

mirkava
autor
1. feb 2021

@luckalukas_1 asi nie.... je to smutne

unicornlady
1. feb 2021

Niekedy to ani nemusí byť depresia, ale silný skrat. U nás sa tak v lese jeden muž obesil, keď ho vyhodili z práce. Mal ženu aj deti. Asi proste pocítil silný tlak, že to finančne neutiahnu alebo sa cítil ako looser, bohvie.

mirkava
autor
1. feb 2021

@h2 a to by sa malo zmenit... ludia sa hanbia rozpravat o tom co citia...

luckalukas_1
1. feb 2021

@mirkava co ti poviem, je to choroba.. na depresiu davaju aj invalidny dochodok🤷

mirkava
autor
1. feb 2021

@unicornlady cele zle ....

unicornlady
1. feb 2021

Niekedy to ani nemusí byť hanba. Ja som mala dlhšie zdravotné problémy, psychicky na dne. A keď som aj niekomu hovorila, nikto nerozumel, že vraj "som precitlivelá, preháňam".... potom sa človek cíti ako ten divný, že vlastne jeho pocity sú nesprávne, že si ich nahovára atdd

ikonica
1. feb 2021

@mirkava niekedy sa blizki snazia ako len najlepsie vedia, aj dotycny sa snazi, aj b rie lieky... Ale ked sa roky moris s tou chorobou a nie a nie sa to zlepsit a uz nevidis nadej na normalny zivot a k tomu pride nejaka skratova situacia alebo si das trosku viac liekov alebo samotne lieky maju ako neziaduci ucinok samovrazedne myslienky tak ti nic nepomoze.... Prisla som tak o brata po 7 rokoch liecby maniodepresie... Obesil sa... Mal len 27 😔

mirkava
autor
1. feb 2021

@unicornlady mh, tvoj problem sa asi zda ludom kt. ho neprezivaju ako banalita a zlahcuju.... tak potom treba vyhladat odbornika

mirkava
autor
1. feb 2021

@ikonica och to je sila, strasne nieco....

staskast
1. feb 2021

@mirkava no preto o tom nerozpráva pretože je to presne čo píšeš “snažím sa to pochopiť” toto človek čo to nezažil tu neskutočnú bolesť nepochopí. Samozrejme je to beh na dlhé trate atd. Raz je človek hore druhýkrát dole ale ta bolesť keď boli duša je neskutočná.

h2
1. feb 2021

@mirkava To nie je tým, že by sa hanbili. Myslíš, že človek v depresii si povie: "Mohol by som ísť k doktorovi, ktorý by mi pomohol, ale hanbím sa, tak sa radšej zabijem." ???

mirkava
autor
1. feb 2021

@h2 no to neviem

diewcatqoo
1. feb 2021

Taky clovek dava naznaky, niekedy to aj priamo povie, ze sa neciti ok, ale okolie sa to snazi zlahcovat. Ze je precitliveny, ze ved ma super zivot, ako ho moze nieco trapit a bla bla bla... najhorsie je, ze to nedokazu pochopit ani najblizsi, ktori to zlahcuju a tym padom sa taky clovek citi este horsie.

luccija
1. feb 2021

@mirkava pride do stadia kedy si mysli, ze nic nema zmysel a nic mu nepomoze.Sam veri tym bludom v hlave, ze je neschopny a je to koniec.Hlavne to je aj nevsimavym okolim taky clovek vysiela signaly je smutny, neje, nespi.Ved to vidis aj tu na MK chod si zabehat, kup si persen

dazdovka
1. feb 2021

@mirkava ja si nemyslim, ze to byva len dosledok pretrvavajucej depresie, moze to byt kludne aj velmi racionalne rozhodnutie, napr. keby mali blizki trpiet za nieco, co ten clovek urobil, tak je to obcas jedine riesenie (prenho)... Alebo aj ked sa ten clovek neciti stastny a dlhodobo uz nema pocit, ze bude niekedy naozaj stastny...

lucia147852
1. feb 2021

@mirkava lebo ten človek neuvažuje triezvo. Je to choroba duše. Človek čo to nezažil sa nikdy nevie vžiť do toho ako sa cíti človek v ťažkej depresii

h2
1. feb 2021

@dazdovka Poznala som jeden takýto prípad, ten človek nechtiac zavinil smrť iného (jeho kamaráta). Hneď na to sa zabil. ☹️