Akú kozmetiku proti vráskam?

marikap18
12. apr 2014

Ahojte maminy,
o chvilu bude mat 30 rokov a napadlo mi, ze zacnem pouzivat krem proti vraskam. Nie som expert v ziadnych kremoch, ale rada by som pouzivala kozmetiku, co je vyrobena-lisovana za studena. Chcem nieco, co nie je drahe a potesim sa vasim tipom na kremy, skusenostiam a radam.
Dakujem

svetluska82
12. apr 2014

@marikap18 ja pouzivam prirodnu certifikovanu kozmetiku.

lagertha
13. apr 2014

tiez odporučam prírodne produkty, urobia najmenej škody a najviac osohu.. Skus Saloos (www.saloos.sk) alebo ak chces neico drahsie tak i+m naturkosmetik (maju aj super šampony).

lindarty
13. apr 2014

@marikap18 Ahoj, ja používam kokosový olej 😉

anatalia77
13. apr 2014

@marikap18 uz mas nejake vrasky?

zuzanockamt
13. apr 2014

ja som pouzivala par mesiacov oleje, ale uz prestali mojej pleti vyhovovat a teraz som presla na dermacol botocel a ten je uzasny 🙂

marikap18
autor
14. apr 2014

@anatalia77 no uz pomaly sa ukazuju, hlavne okolo oci... 😉

marikap18
autor
14. apr 2014

Vdaka za odpovede a pozrem kozmetiku na nete...

sintra
14. apr 2014

na starostlivost proti vraskam sa zameraj na kozmetiku, ktora obsahuje kyselinu hyaluronovu najlepsie v koncentrovanej forme (nie len v nazve a reklame, citaj zlozenie a hladaj pripravky, kde je uvedena v zlozeni na prvych miestach medzi ingredienciami) alebo Retinol (ale na ten mas este par rokov cas, zatial postaci ta kyselina hyaluronova). Samozrejme kremy a sera vhodne zvolene podla tvojho typu pleti + nevyhnutnost je ocny krem.
Certifikovana prirodna kozmetika a bio oleje su vyborna vec, ale same o sebe nie su zarukou protivraskovej starostlivosti.
Pokial nechces nic drahe, dobru liniu kozmetiky s kys.hyaluronovou ma teraz aj obycajna Balea z DM, kup si koncentrovane pletove serum a mozes kombinovat aj s kremami z tohto radu.

lorela
14. apr 2014

@sintra Prosím ťa, mohla by si poradiť ešte nejakú konkrétnu protivráskovú starostlivosť, okrem spomenutej Balea a prírodnej kozmetiky? Ďakujem 🙂

sintra
14. apr 2014

a pre aky typ pleti?

lorela
14. apr 2014

@sintra Normálny až zmiešaný. A asi aj citlivá (keďže naposledy mi katastrofálnu reakciu vyvolala rada od Eucerin).

marikap18
autor
14. apr 2014

@sintra Dakujem za radu, prestudujem tu baleu, a mozem sa spytat, co je to to koncentrovane pletove serum? nevyznam sa v takych veciach.

viera27
14. apr 2014

hm, kyselina hyaluronova, retinol a ocny krem. Co ti ja viem. Ako najlepsie na vrasky a celkovo na plet je jednoznacne hydratacia. A to hlavne zvnutra, veeela veeela vody. To ti nenahradi ziaden krem. A potom samozrejme aj zvonku, nejaky silno hydratacny.
Balea je lowcost kozmetika. Ako nic v zlom, ale za tie peniaze ani nemozu mat bohvieaku kvalitu. Odskusala som od nich vela veci (som trosku kozmeticky maniak 😀 ), vratane tych ich ampuliek s hyaluronom. Tak ti poviem, efekt maju, o tom potom. ALe to je len okamzity efekt zaplnenia vrasok "niecim". Nema to ani trvacnost, ani to neriesi plet komplexnejsie. To je len taka rychla naplast, ked trebars idem na vecernu akciu a potrebujem okamzite jednorazove vyhladenie. Ale to ti spravi hocijaka baza. A to podla mna so starostlivostou nema absolutne nic.
A inak na kremy mam teraz celkom dobre tipy. Napriklad na pilulka24 naskladnili prirodnu kozmetiku NUXE. Ta ma kultovy olej (uz ho mam objednany, ale este som ho neskusala), pricom k akemukolvek vyrobku dostanes cestovny set od NUXE http://www.pilulka24.sk/nuxe-huile-prodigieuse-...

A na tu hydrataciu. Teraz bezi v partnerskych lekarnach Bioderma akcia, kazdy mesiac 1 vyrobok za 4E. Tento mesiac je to intenzivne hydratacne serum Hydrabio Riche povodne za 20E https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015232...

No a vzdy sa oplati sledovat trebars aj https://www.fragrancedirect.co.uk/

sintra
15. apr 2014

ano, Balea je lacna kozmetika z DM, ja od nich nepouzivam na tvar nic ine, okrem tohto konkretneho sera, pretoze je to kyselina hyaluronova v koncentrovanej podobe, ktora ma preukazatelne pozitivne ucinky na plet, mam uz stvrte balenie. Ine hyaluronove sera drahych znaciek stoja niekolkonasobne viac, pritom ucinky su plus minus rovnake.
Samozrejme, ze hytratacia je zaklad, zakladatelka sa ale pytala konkretne na protivraskovu starostlivost v tridsiatke, ktora ma viditelne ucinky.
Lorela, Biodermu si uz skusala?
Nuxe je prijemna kozmetika (aj ked pomerne vyrazne parfumovana, co nemusi vyhovovat kazdemu, hlavne citlivej pleti). Huile Prodigieuse by som odporucula skor na telo, nez na tvar, hlavne pre majitelky citlivej pleti - ma velmi vyraznu kvetinovu vonu co moze citlivkam robit problem, ak reaguju na parfumaciu. J etiez pomerne mastny, pre zmiesanu a mastnejsiu plet vhodny maximalne na vecer - jedna dve kvapky.

sintra
15. apr 2014

marikap 18, koncentrovane pletove serum je pripravok, ktory sa pouziva po odliceni alebo rano po tonizacii pleti, teda aplikuje sa na vycistenu plet pred nanesenim denneho/nocneho kremu. Sera vacsinou obsahuju vysoku koncentraciu ucinnych latok, zavidi od toho, aky maju mat efekt - protivraskove, hydratacne...

viera27
15. apr 2014

@sintra no ved to, ze na mna mala protivraskove ucinky len hydratacia a zvysenie pitneho rezimu. A kremy mi ani netreba. Maximalne oleje vmasirovat do vlhkej pokozky pre prekrvenie (a to je jedno, ci je to kokosovy, ci aky). Praveze olej sa mi velmi osvedcil pre mastnu plet. Nemala potom potrebu produkovat tolko vlastnej "mastnoty" a postupne sa stiahla. Mala som povodne zmiesanu plet, mastnu T-Zonu so sklonom k akne a prehlbujuce sa vrasky pod ocami, na ktore som mazala mozne-nemozne (vratane takych "lahodok" ako Estee Lauder, Shiseido a podobne highendy a nic nebolo trvale). Teraz mam plet v perfektnej kondicii a jedine co robim je naozaj len hydratacia zvnutra aj z vonku a kozmetiky cim menej.
Loreal, fuuu, to nie. Neviem co davaju do svojej kozmetiky, ale z nich sa VZDY vysypem. Ja aj segra. Maju tam nejaky alergen. Obdobne agresivne je Vichy.
Inak ja mozem odporucat korejsku kozmetiku, skusala si? Lioele, Skin79, Missha, Etude house, Nature republic, BRTC atd atd. Vsak koniec koncov pozri na tie baby, ako vyzeraju 😀 . A inak vsetky "nase" kozmeticke firmy ich len tvrdo duplikuju. Oni prisli s BB, po pol roku sa zaplavil europsky trh. Prisli so slimacim slizom, hadaj co je v parfumerkach? Chces hyaluron? Aloe vera? Zeleny caj? Cisty kolagen? Na den korejske BB, lepsie vlastnosti ako make-up. A ich kremy su vlastne gely, co mne uuuplne ze vyhovuje. A najlepsie je take, ze vysokohydratacny gel s olejovymi bublinkami 😀

sintra
15. apr 2014

nie Loreal, to som odpovedala Lorele 🙂 Loreal nepouzivam ani ja.
Ono cela pointa je v tom, ze kazda plet reaguje individualne. Neda sa zovseobecnit. Napriklad tolko ospevovana OCM (Oil Cleansing Method) - mas zeny, ktore si ju nevedia vynachvalit, inym urobila na tvari hotovu paseku.
Kazdy si musi najst, co mu vyhovuje.

navan
15. apr 2014

Teda konecne jedna normalna debata :D Ja sa chcem spytat co hovorite na Niveu, teda konkr. sa to vola myslim ze cellular ant age alebo tak nejak. Ja mam velmi suchu plet, nic mi nerobi dobre, takmer vsetko co som vyskusala mi nenormalne vysusi plet hlavne okolo nosa a oci. jedine s cim sa natieram je klasicka modra mastna nivea. Mam 33 rokov a veru uz aj vrasky ale co pouzivat? mala som vzorku tohto spominaneho kremu a zdal sa mi fajn, mate niekto skusenost? pomaha proti vraskam?

viera27
15. apr 2014

@sintra suhlasim. Len ja by som ako prve isla do zavodnenia organizmu pred investiciou do hyaluronu, to je cely rozdiel. A dobre sa mi keca konecne o babskych veciach a nie o nevernych manzeloch 😀

viera27
15. apr 2014

@navan hm, ja by som ti takto povedala. Cim hutnejsi a tazsi krem pouzivas, tym je plet menej nutena produkovat vlastny maz. Ja som som si tak vypestovala popraskane pery. Este aj na noc som si natierala balzamom (pekne mi vonal, makadamiove orechy 😀 ) a potom uz bez nateru neboli pery schopne sami existovat 😀 .
Takze ja byt tebou, tak skusim
1. v prvom rade peeling raz za cas na odstranenie suchej pokozky
2. LAHKY hydratacny/vyzivny krem,nech sa plet aj sama uci starat sa o seba 😀. Ten cellular je dost hutny a je hlavne protivraskovy, suche miesta ti dlhodobo nevyriesi asi...
3. pripadne prestriedat raz za cas aj maskou (prirodnou, napr. Natura siberica, 6E, nic strasne), ktoru natries na tvar a nechas celu noc posobit ako krem.

Inak NIvea ma teraz Aqua sensation, ma to niekto (http://www.nivea.sk/Vyrobky/Starostlivost-o-ple... Lebo nevyzera zle.... Mala som z tej rady cistiaci gel a bol vyborny....

lienkafoj
15. apr 2014

@sintra ked chces niekomu odpovedat, pod jeho odpovedou je "Odpovedaj", na to ked kliknes, odpovedaj priamo jemu a aj v jeho upozorneniach sa to objavi 🙂

sintra
15. apr 2014

@lienkafoj
jasne, som si neuvedomila.

Co sa tyka kremov Nivea, su zeny, ktore ich velmi oblubuju, mne osobne tieto drogeriove znacky nevyhovuju. Su plne parabenov, silikonov. Naroky na krem mam trochu vacsie.
Ale treba vyskusat navan, mozno ti sadnu.

lorela
15. apr 2014

@sintra Biodermu práve skúšam 🙂. Možno ju nemám dopodrobna prelúskanú, ale ponuka sa mi zdá málo pestrá. Ak by som si teda mala vybrať z jednej rady, napr. na citlivú pleť - nenachádzam tam všetko, čo by som používať chcela.

sintra
15. apr 2014

@lorela
Co sa tyka protivraskovej starostlivosti, na to je v Bioderme rad Matriciane. Aj napriek tomu, ze ide o koncentrovane protivraskove produkty, su vhodne aj na citlivu plet.
A co konkretne ti v sortimente chyba? Mozes doplnit inou znackou.

eeffka
15. apr 2014

nuz bbaby ja mam 37tento rok a vyzeram lepsie nez moja 30r sestra... nepouzivam ziadne zazraky lebo moja koza protestuje
mala som nakupeny : eucerin, vichy, + dalsie 3 kremy z radu na citlivu plet (nazvy uz nepamatam, ale na odporucenia bab z for)+ zaroven protivraskova starostlivost ( ceny cez 30e) a tragedia, po 2hod som si isla kozu z tvare zodriet , tak som chcela/nechcela ostala pri Nivei soft, teglik za 3e a mojmi kremami sa mastickuje moja mama 😀 ale aj ked som si to neuvedomila sestra mi noci z UK makeup neviem teraz znacku z hlavy nieco ...7 a to je pre alergikov a zaroven liftingove ( zistila som po 2rokoch... ) no ide mi 🙂 a raz za mesiac cca sa natriem kalciovou mastou na premastenie

navan
15. apr 2014

@eeffka, poznam tu znacku je to n.7, ked som zila v irsku tak som tiez pouzivala make up, velmi mi chyba ☹
asi dam na radu @viera27 a tiez presedlam na nieco lahsie, skusim na zaciatok noveu soft. Inak som zabudla povedat ze som jedneho casu pouzivala nivea Q10 ten mi tiez vyhovoval ale po case sa objavila ta sucha koza hlavne pod ocami a na nose.

lorela
15. apr 2014

@sintra Rad Matriciane nepoznám, ale pri najbližšej návšteve lekárne sa na to pozriem.
Potrebovala/chcela by som očný krém, vhodný pod make-up, rovnako aj denný, nočný krém, niečo na odmaľovanie, čistenie + nejaké séra, napr. s kyselinou hyalurónovou, ako bolo spomenuté (kyselinou močovou, nie? 😉 ). Zdá sa mi, že toto všetko z jednej rady nenájdem. Ale ako som písala, len začínam s Biodermou. No rada by som používala len jednu značku, neviem prečo, ale kombinovať viac ako dve rôzne a mať ich súčasne na pleti sa mi nejako nepáči. Môžem sa mýliť. Mám po 35, ale geneticky dané 🙂, že tých vrások, a už vôbec nie hlbokých, mám pomerne málo. To je dôvod, prečo som doteraz špeciálnu starostlivosť nepotrebovala, okrem teda hydratačných a výživných, prípadne očných krémov ako podklad po make-up. A pitný režim mám priam ukážkový niekoľko posledných rokov.

sintra
15. apr 2014

je pravda, ze v ocnych kremoch ma este Bioderma rezervy. Ja si u nich tiez ocny krem nevyberiem.
Pouzivat viacero veci jednej znacky je fajn, hlavne ked s tou znackou zacinas a este nevies, ako bude plet reagovat. Mas potom lepsi prehlad pri pripadnych zlych reakciach, lahsie prides na to, co ti to sposobilo.
Rad Matriciane sa momentalne sklada a kury Matricium -ampuliek (pouziva ca ako obnovujuca kura raz za tri mesiace-pol roka, mne prve balenie sadlo velmi dobre, na druhykrat nie az tak super), z pletoveho sera a troch typov kremov (podla vekovej kategorie). Na odlicovanie by som doporucovala micelarnu vodu Sensibio. Ak mas radsej kremove odlicovanie, v ponuke je aj Sensibio cistiaca emulzia.
P.S. nie som ziaden Bioderma dealer 😀
Davam ju len ako priklad dobre dostupnej, spolahlivej znacky, ktora vo vseobecnosti nesposobuje zenam problemy

lorela
15. apr 2014

@sintra Ďakujem veľmi pekne za odporúčania, či si díler a či nie 😉. Skúsim si teda z Bioderma kúpiť toho viac.
Predsa len ešte jedna otázočka: Je skutočne smerodatným ukazovateľom dobrej a účinnej kozmetiky cena?

sintra
15. apr 2014

urcite nie 🙂
Smerodatne je v prvom rade zlozenie a to, aky efekt ma na tvoju plet.