Akú máte skúsenosť s prvou poradňou u vášho gynekológa?

julietta93
24. júl 2015

Dobrý deň, chcela by som zistiť, čo je bežné na 1. poradni u gynekológa. Ja som bola pred pár dňami (kvôli dovolenke ambulancie až v 10tt), prekvapila ma odmeranosť môjho gynekológa (pri ultrazvuku bol v tichosti, keď som sa niečo opýtala, tak neodpovedal, po ultrazvuku len predomňa hodil snímky, vypýtal peniaze a povedal,že to je všetko). Kamarátka je v rovnakom týždni ako ja, navštevuje gynekológa v Rakúsku, vela sa jej na poradni pýtal, odporúčal vitamíny, čo nevynechávať v strave a dokonca jej ukazoval na snímkach bábätko, povedal jej jeho veľkosť váhu atď. Aká je prosím vaša skúsenosť? Veľmi ďakujem za všetky odpovede. 🙂

ivuska027
24. júl 2015

Mozno nemal svoj den a prave sa mu tam asi "velmi" chcelo byt 😝 🙄

mimla
24. júl 2015

Keď pozeral sono, tak meral plod. Ja som počula, že muži nevedia robiť dve veci naraz (napríklad merať a odpovedať na otázky), tak možno to pri tvojom lekárovi platí. Potom už ale mohol komunikovať. Neviem. Koľko ľudí mal v čakárni? Ja sa pri vyšetrení sama snažím nezdržovať, obzvlášť, ak vidím tie davy v čakárni. Aj lekár je len človek, má nejakú povahu, dejú sa mu veci, ktoré ho rozmrzia a nemusí to s tebou vôbec súvisieť. Je to o našich preferenciách, či hľadáme odborníka a budeme mu tolerovať nejaké povahové neduhy, alebo ideme po sympatiách a odbornosť je druhoradá. Samozrejme že ideálne by bolo, keby to bol sympatický odborník, ale zase no povedzme si, že tú odbornosť ako laici ťažko odhadneme (možno z nejakých referencií) a sympatické môže byť každému niečo iné.

lauricka
24. júl 2015

v dnesnej dobe nie je ziadny problem najst si ineho lekara, ak nie ste so svojim terajsim spokojna. Ak neodpovie na otazku, ked sa normalne opytam, tak by to bol pre mna asi signal na zmenu. Aj celkove spravanie. Ale vy ho lepsie poznate, asi ste tam neboli prvykrat. Je vzdy taky? Pri sledovani sona niektori asi nekomentuju, lebo sa sustredia na pracu...tak celkovo to posudite asi sama najlepsie. Moj tiez nejako extra pri sone nekeca, ale zakladne veci povie, na otazky odpovie a je prijemny, svedomity, seriozny lekar, ktoremu doverujem.

barushkaaa
24. júl 2015

Mne doktorka na prvej poradni povedala, ze mám prísť až po prvom trimestri, lebo dovtedy to ona neberie ako tehotenstvo (tehotenstvo predtým skončilo cca v 6 tt spontánnym potratom - 3 mesiace na to som znova otehotnela a mala bezproblémové tehu). Trošku empatie by danej pani nezaškodilo, tak som tam už druhý krát nešla....

sabina1975
24. júl 2015

@barushkaaa dost cudny pristup ze az po prvom trimestri ak by bolo mimomaternicove a neskoro zistene pk prvom trimestri by si uz nebola ani ty @julietta39 moja doktorka je tiez ticho ked ma vysetruje potom si vseto zapise do karty a potom mi vysvetli vsetko co zistila ked mirobila sono v 12 tt tak vsetko ukazovala vysvetlovala a tak isto aj v 20 tt dokonca aj mm ktory nevidel nic len " smuhy" urcite to nie je o.k. a to ze v ten den mohol mat zlu naladu alebo hocico ine tak nech sa premze ved ty za to nemozes

dubka29
24. júl 2015

no podla mna by mal lekar vsetko vysvetlovat kazdy svoj ukon. teda ja mam takeho.aj ked bývam 30km od lekara nemienim ho menit ani keby co. ak sa ti to stalo len raz ok clovek to preglgne. ale ak by to nadalej pokracovalo urcite zmen lekara. mne odporucal vitaminy. popisoval vsetky rozmery . sestricka pri vazeni svedomito kontrolovala vahu a kedze som vela priberala nakazala dietu . nie lekar ale sestricka a lekar v ordinacii iba prikývol ano tak to ma byt. kedze raz som uz potratila pri druhom tehotenstve bol empaticky a svedomitý pri svojej praci. teraz vie ze planujeme druhe sam mi povedal ze pri kazdom meskani mu mam zavolat alebo prist. alebo ak sa nebude darit bude pozerat ako sa tvoria vajicka. je to lekar ktorý uz ma dôchodkový vek ale uzasny. a podotykam nie je to ziadna gynekologicka klinika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre