Akú prevenciu proti kŕčovým žilám - sklerotizácii?

syslunda
14. máj 2008

Ahojte...tie co mate sedave zamestnanie, 'tazke nohy' alebo jednoducho vrodenu predispoziciu na tvorbu krcovych zil....ako proti tomu bojujete? dari sa to?

terezka1947
1. feb 2014

@syslunda ahoj,dostala som sa konecne k tejto teme a rada by som sa opytala...bola si na sklerotizacii?a ako je to teraz?ja mam dost velke problemy a lekar mi povedal,ze je este sanca na sklerotizaciu,ze uz neskor,keby sa mi zvacsili,tak iba klasicka operacia,dlha rekonvalescencia,atd...rada by som na tu operaciu sla,ale aj sa trocha bojim,ze sa mi to vrati-resp.budem mat vacsie problemy....

marta233
4. feb 2014

Ahoj,nevsimla som si ze si pisala,ja som bola vcera na druhom sedeni a zas mi vypichol dve teraz ,tiet sa mi zdaju ze bolia trochu menej ale podarilo sa mu este aj tu hrubu vypichnut ,tak hadam budu moje nohy vyzerat cez leto konecne normalne,tiez som si myslela ze mi nepojdu spravit ale chytil sa toho a robi mi tu sklerotizaciu doktor,oni sa zily vraj casom vratia ale ked je sanca este na sklerotizaciu tak ju vyskusaj a do konca februara je idealny cas kedze cez leto sa nerobi,s operaciou nemam skusenost a kedze prave teraz postupujem sklerotizaciu budem vediet az za dva mesiace ako to dopadlo,kdeze ich mam vyse tak raz do tyzdna mi vypichuje zily postupne,neskor dam vediet ako to dopadlo.

terezka1947
4. feb 2014

@marta233 neviem,ci si pisala mne,ale ja by som mala ist po 25.2.....ale trochu sa bojim...mala by to byt sklerotizacia...tak uvidim....akurat,ze ja mam zily uz tak na hrane-klasicka operacia-sklerotizacia....vraj o par mm hrubsia zila a uz sa nebude dat tymto sposobom,tak to chcem risknut,lebo by som rada druhe babo a tych navretych zil sa bojim 😒

marta233
4. feb 2014

tie inekcie nebolia len potom je noha ako v ohni ,ale teraz po druhej sa mi zda ze bolia menej aj ked ju citim,tak sa drz a daj potom vediet ako to prebehlo u teba.aspon sa potom podelime o skusenosti,Ahoj

oktoberka
16. apr 2014

@marta233 prosim ta a brala si nejake lieky po sklerotizacii?teda tesne po a si spokojna s vysledkom?NEBOLELO TO A TAK...BOJIM SA embolie ☹

marta233
16. apr 2014

Ahoj,bola som na 6sedeniach ,a nebrala som ziadne lieky a modriny a tmave zily sa mi strebali az v tomto case,to som uz dva mesiaci po,nicoho sa neboj a nos poctivo kompresivne pancuchy,A citis len vpich a potom to miesto ako keby sisa buchala inac nic strasne.

petruskaaa111
4. sep 2014

Ahojte baby, my máme v rodine tie kŕčové žily tiež ... veľmi pomáha pohyb, ale zabudnite na silové cvičenia vo fitku ..aerobik je tiež tabu.. ideálne sú pravidelné prechádzky - proste niečo čo zabezpečí taký rytmický pohyb v kolene. Inak hodne dobrá vec je wobenzym, zoženiete v lekárni, bez predpisu. zlepšuje celkovo prúdenie krvi a rieši aj zápaly. odporúčam máme odskúšané 🙂.

majamajova
22. apr 2015

@petruskaaa111 ano suhlasim. pohyb je super, aj v tehotenstve, napr. nordic walking parada, nezatazuje klby a zabera cele telo.. no ja som si kupila kompresivne pancuchy podkolienky - material super, aj dobre vyzeraju a dobre sa mi nosia. a na leto mam krasne samdrzky s krajkou - tiez kompresivne, pri tom su jemnucke a maju peknu krajku. a oproti cene za samodrzky v znackovom obchode je to dost v pohode.
http://www.medmedical.sk/index.php?route=produc... ja mam z tejto fa a som spokojna

nika1082
9. máj 2015

Babule tak aj ja som podstúpila sklerotizáciu, síce dosť neskorý termín, ale dúfam, že bude aj tak dobrý výsledok(7.5.2015). Vpichov som mala viac než dosť, trocha aj boleli, ale vydržala som. Teraz mám nohy samú modrinu, pevne verím, že čoskoro zmiznú. Týždeň mám nosiť kompr. pančuchy cez deň aj v noci, len na sprchovanie dať dole a po týždni už len cez deň. V noci mi to dosť vadí, lebo ma škrtia, ale ešte 5 nocí to nejako vydržím. ☹

bella1988
14. jan 2018

Baby,ako dlho trva vstrebanie modrin po sklerotizacii?a ak ste ru nejake fajciarky,moze sa po zakroku fajcit?

mama10
19. mar 2018

Baby neviete ci je takato zila vhodna na slerotizaciu?

bonny000
26. sep 2020

Ahojte, vidim, ze stara diskusia, ale je tu niekto, kto si to dal robit nedavno v Bratislave?

vodraskova
25. dec 2021

Absolvovala som sklerotizaciu 10.12. nosím poctivo pančuchy, nemám žiadne modriny ani žiadne následky ale nevidím ani žiadny výsledok, ako keby mi nič nerobili, je to nereálne?

vodraskova
25. dec 2021

Bola som na sklerotizacii zhruba pred 3 týždňami, žiadny výsledok ani žiadne modriny ani zmeny, proste nič, je to normálne?