Akú prevenciu proti kŕčovým žilám - sklerotizácii?

syslunda
14. máj 2008

Ahojte...tie co mate sedave zamestnanie, 'tazke nohy' alebo jednoducho vrodenu predispoziciu na tvorbu krcovych zil....ako proti tomu bojujete? dari sa to?

martina.d.
14. máj 2008

syslunda, ja som už sklerotizáciu absolvovala pred 6 rokmi a v pohode. Teraz po dvoch pôrodoch mi trošku popraskali žilky pri kolenách, ale ak by sa to zhoršilo, tak to riešim tiež sklerotizáciou. Môžem len odporúčať. 😀 😀 😀

mata79
14. máj 2008

To je operacia laserom alebo klasicky? Lebo kamarat je cievny chirurg. Kamoska si chcela dat odstranit kr. zily laserom a povedal, lepsie je to klasicky. Lebo rezat sa musi tak, ci tak, ibaze klasicky tu cievu vytiahnu a laserom sa tam musi strcit laser a pomaly a postupne od spodu cievu vypalovat.....

syslunda
autor
14. máj 2008

Ja som bola na sklerotizacii vcera 😅 to su male vpichy do zil a krasne sa potom zilka 'vstreba', zakrok trval 10minut a hned som utekala spat do prace. Matka, ty si ako dlho nosila pancuchy? Mne povedala doktorka 2 tyzdne, pretoze to neboli take klasicke kz..... ale uz ich mam jeden den a ide ma v nich porazit 😝 a to som si kupila samodrziace aby som sa neuvarila...

ikke
14. máj 2008

mna toto tiez caka... 😝 ale urcite nie skor ako na jesen, predstava leta a pancuch ma moc nenadchla 😅

martina.d.
14. máj 2008

to je vpichovanie roztoku do postihnutých miest alebo žíl. Skoro vôbec to nebolí, len na vnútornej strane stehien to je trošku citlivejšie.Potom nosíš bandáže,alebo pančuchy - sťahovacie. Najlepšie je to robiť na jeseň alebo v zime. Rezať a vyberať žily som si nedala,nebolo to také zlé, a ja som mala hlavne vnútorné žily. Kolegyňa vybratie podstúpila za 2 roky mala žily späť. To dorastá napriek tomu, že ti ich vyberú.

ikke
14. máj 2008

a bojovat - no, volnym oblecenim, hybanim noh aspon v clenkoch a kolenach pri sedeni, dostatok tekutin, vykladanim noh kde len sa da 😅 klasika...

martina.d.
14. máj 2008

ja som si to dala robiť pred zimou, nosila som ich 2 mesiace. Výsledok perfektný. Prečo si si to dala robiť teraz? Žily nemajú rady leto a teplo. Ja nechodím ani do solárka, sauny, alebo termálnych prameňov.

syslunda
autor
14. máj 2008

Bol to posledny volny termin ☹ ale neva, 2 tyzdne nie je az take hrozne a potom doktorka povedala ze si ich mam dat obcas vecer na 2 hodky.... mne vzdy presvitali zili na nohach uz ako dietatu, ale teraz sa to za 3 mesiace viditelne zhorsilo a nechcela som dalej cakat.

syslunda
autor
14. máj 2008

ikke presne.. aj v praci mam skatulu od pocitaca pod stolom 😀

gerena
14. máj 2008

syslunda, vlastnej skusenosti, obcas vecer dve hodinky, nepomozu. pancuchy treba nosit pravidelne, hlavne od rana, ked sedis a dlho stojis na nozkach............vecer si mas sadnut a vylozit nony, aby boli v jednej rovine s prsiami

syslunda
autor
15. máj 2008

dakujem za info... vcera som sa obzerala 😅 a bolo to super... velmi sa tesim ze zmizli a tie pancuhy dajako prezijem.. ono sa to da, su to samodrzky bez spice tak nie je ziaden problem 😉 mne este doktorka povedala ze si mam postihnute miesta natierat Liotongelom.....brali ste este ine lieky/kremy? Mne v lekarni ako prevenciu doporucili Aescin tabletky... nemate s nimi nahodou skusenosti?

gerena
15. máj 2008

aescin je vytazok s pagastanu, ako prevencia je dobra, aj lioton sa da, ale skor by som povedala hirudoid forte gel, je vyborna

ked sa ti zdaju samodrzky, velmi horuco, existuju I.kompresna trieda, cize s mensim tlakom, ale tensie

dadus
15. máj 2008

ahojte ja som to tiez absolvovala, no nastasite v zimnom obdobi a to som musela tie pancuchy mat non stop mesiac, baby no hnus, len na sprchovanie som si ich davala dolu...na nieco mi to pomohlo, no na litku mi ostala modrina a teraz nedavno sa mi tiez riadne tie kz ozvali...tak vykladam nohy, sem tam natriem lioton gelom a tak....

syslunda
autor
15. máj 2008

Genera dik za typ, lioton uz konci tak presedlam 😉
Dadus, aj ja mam modriny, ale hadam coskoro zmiznu.... ako si to myslela s tou modrinou?

eva7780
7. máj 2009

ahojte,chcela by som sa poradiť,včera mi zistili zápal žily na nohe 😒 lekar mi predpisal lieky 😨predtým som nemala krčové žily ale teraz sa mi začali tvoriť take male vnutorne,máme to v rodine 😖 neviete mi poradiť,čo by mi mohlo pomocť?myslím dáke čaje atd.

eva7780
7. máj 2009

nik mi neporadí?

snenka
26. jún 2010

Ahoj a užívala si antikoncepcie? Ja som rok užívala jazz a bolo všetko v pohode. Potom mi vypísala iné, neviem prečo lindynette a behom pár mesiacov sa mi urobil zápal kŕčových žíl. Veľmi to štípalo. Spičiatku som nevedela, že mám krčové žily, až bolesť ma prinútila navštíviť obvodnú lekárku. Povedala mi, že mám zápal kŕčových žíl. Predpísala mi protizápalové tabletky. Ale neodporúčam ich hrýsť, ja som prehrýzala a zapálilo sa mi dosť hrdlo. Doslova mi krvácalo, veľmi to bolelo. Behom pár týždňov zápal prešiel, ale krčové žily sa mi stále zviditeľňujú. Odporúčala mi piť aj rôzne bilinkové čaje. Povedala, že je nevyhnutn émať dostatok tekutín. Pomáha to na prekrvenie. Musíš si dávať pozor, aby si moc neprechladla, nedvíhala ťažké veci, moc dlho nesedela alebo nestála, dôležité je robiť cviky na lítka, ďalej ľahnúť si na posteľ a bycikolvať nohami. Aj ked musíš dlho sedieť dôležité je aby si cvičila krúživým pohybom členky. Dôležité je si vykladať nohy a na večer do výšky na úroveň pŕs.
Čo sa týka športov, lekárka povedala, že najvhodnejšie je plávanie, bicyklovanie a rýchla chôdza. Neodporúča beh, najmä nie posilovanie a športy, ako football. Dôležité je vyhýbať sa tesnému oblečeniu, utiahnutým opaskám. Odporúčam kompresné pančuchy. Spomaľuje to tvorbu krčových žíl. Ale najlepšie je ich mať od rána až do večera každý deň. Nosiť ich pravidelne aspoň niekoľko mesiacov. Ak krčové žily máš len v začiatočnom štýádiu, existujú letné kompresné pančuchy, o dosť tenšie. Majú ich v dvoch farbách hnedej a čiernej. Čo sa týka sklerotizácie, povedaal mi lekárka, že tá je vhodná na drobné odstránenie žiliek.. Je to vstreknutie roztoku do žíl. Tie sa stiahnu. Ale pokiaľ ide o krčové žily väčšie, na miestach, kde sú hlavné žily, teda nie drobných bočných žiliek, ale hlavných žíl., neodporúča. Pretože na druhej strane krčové žily sa aj po akejkoľvek operýácií , či sklerotizácií po roku, pár rokoch objavia. A v horšej podobe. Preto sa akékoľvek zasahovanie pokiaľ žily nie sú v pokročilejšom - vypuklom štádiú neodporúča!!!

oresi
10. aug 2010

ahojte,môj manžel bol na operácii pred 6rokmi-vyťahovali mu žily,teraz ich má znova.Žily má vystupené na koži nie je to pekný pohľad ako keby sa mu vinul po nohe modrý had,od prvej operácie mu tá noha ostala o 2cm hrubšia,operovali mu ich v Nitre,teraz by skúsil niekde kde by mu to zoperovali asi lepšie a hlavne aby opuch zmizol vie niekto kde sú dobrí odborníci na žily,dik 😉

roo
10. aug 2010

@eva7780 Citala som, ze na zily je dobra pohanka. Da sa kupit vo forme muky, krupie, pohankovych krup, lamanka, vlocky, ale aj cajik. A vraj aj paradajky 😉 http://www.biospotrebitel.sk/clanok/376-krcove-...

rainee
5. máj 2011

ahojte, viete mi poradit kde v BA robia sklerotizaciu? lebo zatial vsade co som pozerala to robia len laserom. mne praskaju drobne zilky na nohach, mam to dedicne takze nic mi na to nepomaha... na laseri som bola par krat ale efekt ziadny.... 😖

ivanka26
30. aug 2011

Ahojte, aj ja by som sa chcela informovať viete niektorá poradiť kde sa vykonáva sklerotizácia žil v žilinskom okrese alebo v bližšom okolí.

ďakujem veľmi pekne

Ivana

majuska4286
13. júl 2012

ahojte, pred sklerotizáciou ste boli aj na vyšetrení u iných lekárov? kto vám odporučil sklerotizáciu?

mia091
28. feb 2013

@majuska4286 ja som bola pred sklerotizáciou u cievnej doktorky, aby mi povedala či mam čisté žily... sklerotizáciu som podstupila pred týždom, žily zmizli ... ale v noci sa mi zošuchli kompresívne pančuchy a žili sa mi naliali zas... takže teraz mám obrovske modriny, štípu ma pichance a žily mám spať ☹

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia091
1. mar 2013

Biorez? o tom som ešte nepočula

lenadka
4. jún 2013

@martina.d.
@syslunda
@dadus dievčatá boli ste najskôr u obvodného lekára s ten vás odporučil ďalej - komu? cievnej? sklerotizácia sa platí či to uhradí poisťovňa?

majka141
31. júl 2013

A používate na to niektorá z Vás nejaké mastičky alebo tie podkolienky špeciálny? Pomáha to aspoň čiastočne? Zatiaľ s tým úplne problémami nemám, ale máme to v rodine tak nejako dedične už asi, tak sa toho celkom obávam. Už aj na sebe začínam pociťovať príznaky, tak by som tomu chcela nejako zavčas začla predchádzať, čím neskôr na kŕčové žily začnem trpieť tým asi lepšie.A používáte na to některá z Vás nějaké mastičky nebo ty podkolenky speciální? Pomáhá to aspoň částečně? Zatím s tím uplně problémy

farmaceutka2013
22. dec 2013

Dobrý deň.
Som študentkou 3.ročníka Farmaceutickej fakulty odboru zdravotnícke a diagnostické pomôcky. Tento dotazník je súčasťou mojej bakalárskej práce a je vytvorený preto, aby som zistila úroveň správnosti používania kompresívnych pančúch a odpoveď na otázku o nesprávnom používaní kompresívnych pančúch. Dotazník je anonymný. Prosím Vás o maximálnu úprimnosť pri vyplňovaní. Vyplnenie tohto dotazníku Vám zaberie približne 10 minút. Prosím o vyplnenie celého dotazníka.
V prípade otázok a nejasností ma neváhajte kontaktovať- jana.korcova3@gmail.com
https://docs.google.com/forms/d/1mOaNRlGaWUE2x2...

marta233
1. feb 2014

Ahojte,chcem sa vas opytat co ste podstupili sklerotizaciu krcovych zil,ja som bola na prvom sedeni v utorok vsetci hovorili ze je to bezbolestne tie tri vypichy zil co mi robil neboleli ale noha kde ma pichal ma boli v sirsom okoli tych vpichov a teraz neviem ci to ma bolet a je to normalne ,boli to aj na dotyk.Dnes je to vlastne stvrty den,a v utorok idem na dalsie.dajte vediet-dakujem Marta

marta233
1. feb 2014

a pancuchy som dala dole len vcera na noc a aj to som si pre istotu stiahla obvezom.