Akú veľkosť musí mať cysta, aby sa vyoperovala?

alexandricka97
17. feb 2017

Ahojte baby, pred týždňom mi prišli na to, že mám cystu. Bolesti mám horšie a horšie ako, cysta meria 4,2cm. Môžu mi ju už vyoperovať? Či musi mať nejakú veľkosť. Aj keď môj gynekológ mi povedal že keď budem mať bolestí mám ísť, ale radšej sa aj vás opýtam. Ďakujem .

alexandricka97
autor
17. feb 2017

Dnes mala už 4,2(minulý piatok mal 3.1)

kveti1
17. feb 2017

tak a nedal ti gynekolog lieky na prasknutie? lebo aj to davaju

kveti1
17. feb 2017

kamoske dali a za tyzden praskla a bolo

beacka
17. feb 2017

Moja cysta je 5.3cm a treba ju vybrat laparoskopicky lebo mozem mat velke bolesti alebo sa moze otocit.mne nedali nic na presknutie.tazde este pojdem raz na kontrolu a ked to nedude lepsie tak do nemocnice na 4 dny.

kveti1
17. feb 2017

ked laparoskopicky to je este dobre to sa skor zahoji ten rez

beacka
17. feb 2017

Veru ale vam preco operacne??kvoli bolesty??ja ich nemam.!

alexandricka97
autor
17. feb 2017

No mne dali Thiamin či čo to je, a nič jem to tretí deň sice iba ale ešte nič, mrchy mi meškajú už 4 deň, dali mi aj vyvolavacku na gynekologii dnes a moj doktor mi povedal že a by ma to bolelo ma ísť do nemocnice, ale neviem či ma u nás vezmú lebo oni sú ako .....Ach proste ci má nevrátia späť, boli má celé bruško dole už od rána ako so. Odišla od doktora

alexandricka97
autor
17. feb 2017

Bojím sa že mi povedia že to je malá vec že to ešte netreba a pošlu má domov.....

kveti1
17. feb 2017

tak chod do nemocnice ze ta to boli to ta musia zobrat ved to je urgentny pripad alebo este radsej by som si zavolala RZP ze mam bolesti nechto riesia co ked to praskne v tebe a nieco sa stane? volaj RZP

kveti1
17. feb 2017

sak mas bolesti keby nebolelo tak to je ine alebo skus zavolat rzp a opytaj sa co mas robit

kveti1
17. feb 2017

ja by som to riesila takto volam rzp ze ma to boli gynekolog mi toto a toto povedal lebo ked si ich zavolas a zoberu ta do nemocnice beru to ako urgentny pripad ides pred vsetkymi co tam cakaju a uvidis potom popripade povedz ze gynekolog povedal ze to musi ist von nieco si vymysli

kveti1
17. feb 2017

nebudu zistovat teraz v piatok poobede co povedal

kveti1
17. feb 2017

drzim palce a daj vediet ako si skoncila🙂

ukulela
17. feb 2017

@alexandricka97 RZP by som nevolala - keby som sa dokazala do nemocnice dopravit sama.
ber spravy od lekara a chod na pohotovost normalne - mas bolesti, doktor ti povedal, ze ak ich budes mat, tak mas ist .... zdorazni ta, ze si prisla podla instrukcii doktora. ak by ta posielali naspat, tak si ziadaj vysvetlenie, ze preco a co mas ocakavat - ci vacsie bolesti, alebo co ... mne cystu operovali davno, mala viac ako 500 ml, ale nebolela ma vobec .... na tvojom mieste idem. urobia sono a usudia, co dalej. minimalne ti mozno daju ine lieky, alebo ta nechaju do pondelka na pozorovanie a mozno v pondelok zoperuju. aby ta operovali hned, musela by si byt urgent. kazdopadne drzim palce. daj vediet, ako si dopadla.

anjelicek26
17. feb 2017

@alexandricka97 zavisi ci mas cystu krvnu, alebo cystu vodnu. Vodna je neskodna, len to boli, tlaci, stipe pri prasknuti, ano na maslu, ale nic sa nestane... krvna je horsia, hrozi krvacanie, pretocenie vajecnika a ine skvele veci, mne davali dve von urgent na stedry den, fakt fasa 🙈

ivanakubicova
17. feb 2017

To asi nie je akútny prípada na RZP. Mojej neteri praskla a mala tvrdé brucho ako lata a od bolesti sa nemohla ani vystrieť. Tak isto by to vyzeralo, keby sa bola otočila okolo čreva a pod. Ale ak máš obavy, pre tvoje vlastné ukľudnenie choď...Mňa operovali plánovane, moja cysta mala vyše 4 cm. Mala som ju dlhodobo, nemenila veľkosť, len som musela chodiť každé 3 mesiace na kontrolu a bolo to otravné. A že by sa to mohlo aj zvrhnúť, tak rozhodla, že radšej ju dať von...Po pol roku sa mi urobila nová, mala 10cm. Myslím, že preto, že sa do toho zbytočne špáralo. Tak znova laparoskopia. A zatiaľ mám pokoj. Veľa zdaru a skoré vyriešenie problému.

beacka
17. feb 2017

No ja neviem.ta este pockajte ale keby ma to tak velmi bolelo chned by som sla do nemocnice.lebo to nie je len tak.lebo aj moj dr.povedal ze ked boli treba ihned ist.tak dufam ze vsetko bude dobre.prajem skore uzdravenie.

alexandricka97
autor
17. feb 2017

Baby, no poriesila som to s maminou, povedala mi že to môže byť aj z tej vyvolavacky a ze mám počkať do zajtra, a keď tak zajtra zájdeme. No ja za tento nápad síce nie som dva krát nadšená, uvidím ako bolesti a ak by už bolo fakt zle pôjdem dnes. Veľa mi pomohli že ste mi tu o Tom písali, lebo aspoň viem viac.....Ozvem sa čo najskôr, ak by som šla do nemocnice alebo čosi.... Dúfam, že to prejde a bude dobre, aj keď si myslím že skôr to neprejde.

alexandricka97
autor
19. feb 2017

Ahojte baby, nakoniec dnes som šla do nemocnice, na strašnú bolesť, praskla mi vo vnútri tá cysta, nechali ma na pozorovanie :🙂

erickatt
19. feb 2017

@alexandricka97 aj ti niečo robili?? Vyšetrenie??

0902153548
26. máj 2020

@kveti1 ja mam cistu na vagine oni to nazivaju cista vulvi veľmi sa bojím pomohol bi mi ten liek

0902153548
29. máj 2020

@0902153548 aj ja mam takí istí problém co vám urobili ako ste sa tej cysti zbavili