Aký je normálny pulz?

fjury
5. okt 2018

Aký je normálny pulz a pri akom vysokom pulze sa obávať?

momof3
5. okt 2018

Normálny je medzi 45-80. V klude mam bezne cca 60 (profi športovci maju aj 45-50 kedze maju velmi výkonné srdce), pocas dna za behu povinnosti mavam 70-80. V tehotenstve som mávala bežne od 70-100... Zalezi preco sa pýtaš. Tachykardie myslim su nad 120/130.

fjury
autor
5. okt 2018

@momof3 lebo mávam v kľude tep +-80

dharmasanata
5. okt 2018

Ja mám v klude 48 a športovec veru niesom 😅

deti95060810
5. okt 2018

môj otec mal pod 35 a brala ho záchranka...😉

deti95060810
5. okt 2018

niekto znesie aj 100. cíti sa ešte Ok....niekto sa už cíti dosť mizerne...je to dosť individuálne...

pininka
5. okt 2018

@fjury ja mavam 90 a ked som bola tehot a mala som aj 120. Poslali ma na rozne vysetrenia,ale nic sa nezistilo zatial. Niekde som citala ze srdce sa tak snazi dobehnut ze nepumpuje ako ma, lenze mne robili rozne testy a srdce mam vraj ako zvon. Akurat na endokrinologii mi doktor vravel ze mi mali dat holter aby sa zistilo kedy a preco mam taky vysoky tep,ze to nieje normalne.

jana_eyre
5. okt 2018

ja mam v klude od 90 do 110 a to uz dlhe roky, ci sportujem alebo nie..

ked som mavala.v tehotenstve 120, dali mi holter aby sledovali ako sa moje srdce sprava.. najviac som mala v dni 146, uzavreli to ako tachykardiu, nijako to zatial neliecim, len sledujem mimo tehotenstiev moj pulz je maximalne 110.. ale ja nic nepocitujem, neotravuje ma to, som na to zvyknuta, nizsi pulz som nikdy nemala aj ked som pravidelne sportovala..

sranda je, ze obcas mam v poslednej dobe vysoky spodny tlak a vtedy sa moj pulz znizi na 80.. beriem zatial.len magnezium..

kathy93
5. okt 2018

Mne minule v noci došlo strašne zle triasla som sa a bola som slabá odmerala som tlak bežne mávam 110/60-70 a teraz som mala 130/80 a tep 110 a to som už bola ako tak v kľude takže som ho mala zrejme aj väčší a bolo mi fakt zle. Mňa by zaujímalo že z akého dôvodu len tak vyskočí tlak a príde človeku nevoľno 😐

fjury
autor
5. okt 2018

@kathy93 ja som mal presne toto iste s bol som hospitalizovaní a nič nezistili a povedali mi ze som zdravý a stále mávam vyšší tep bolesti brucha, triasky mávam a pod

jana_eyre
5. okt 2018

@fjury
@kathy93 ja si myslim, ze to je zo stresu.. ludia stres podcenuju ale vie urobit riadnu sarapatu.. u mna urcite, ked sa to spoji este aj s nevyspatim, tak potom mam problemy s tlakom..

ave17
5. okt 2018

@kathy93 toto sú moje úplne štandardné hodnoty a som zdravá

eludka
5. okt 2018

@fjury moze to byt podvedomy stres, vysoky tep byva aj z neliecenej depresie

kathy93
5. okt 2018

@fjury tak ja si fičim v poslednej dobe veľmi na kofeíne povedala by som že som závislá a už to dosť preháňam. Tak som to možno mala z toho 😑

fjury
autor
5. okt 2018

@kathy93 myslíš že to môže byť s kofeínu, kávi už nepijem, keď som pijaval kávu vo veľkom množstve nemal som vôbec stavy ako mávam teraz

kathy93
5. okt 2018

@fjury u teba to možno bude niečo iné fakt neviem len je to zaujímavé že ti nič nezistili

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fjury
autor
6. okt 2018

@fidka79 ako fyziologický?

jana_eyre
6. okt 2018

@fjury fyziologicky je v norme, zdravy pulz.. nevedela som ze ho mas 80, necitala som to, ked som sa vcera vykadrila..

siska53
6. okt 2018

@fjury no.. to je tazko povedat,pod 60 uz je zle,ak je,to si meeia moja svokra.. my zss mavame vysoky tep. Otec i ja. Ale ked mam nad 90,uz sa necitim dobre.. a v poslednej dobe mi kolise tlak. Prve merannie vyssie,medzi 130-140 a dalsie merania su normalne 105-125 rozpatie. Spodny byva vacsinou okolo 70. Vynimocne 80.. ale to len teraz psr mesiacov ten tlak pocitujem. S lekarom som to este neriesila.
Tep ano,ale tam to nijak neriesili,mala som aj busenie,aj mavam. Uzatvorili t,o ako stres,mala som aj holter. Odporucili viac relaxovat a dali mi lexaurin..keby nahodou bolo nutne..v mov vypatych situaciach.. takze tak.. ale ja si radsej davam magnezko.