Aký je postup, keď chcem zmeniť lekára?

ryka2
24. okt 2012

Aky je postup ked chcem zmenit detskeho lekara,da sa hocikedy a ci treba raz za pol roka ,ma stym niekto skusenosti?

aduskatt
24. okt 2012

ides k novemu lekrovi, dohodnes sa s nim na starostlivosti a pre teba to tym hasne, kartu si uz vyziadan od stareho lekara ten novy 🙂 zmenit mozes kolkokrat chces, ale zmluvny vztah s jednym musi trvat aspon pol roka

wewe22
24. okt 2012

zmena lekara musi byt vzdy k prvemu v mesiaci lebo detsky dostava na kazde diata pausalny poplatok

cerez
24. okt 2012

My sme dcére menili zubného lekára, krátko po preventívke. Zobrala nás, ale na prvú preventívku ideme k nej až za polroka. Bývalému dr. sme oznámili ukončenie starostlivosti.

hajanka
24. okt 2012

my sme sli najskor dohodnut novu lekarku, ta nam dala listok s ktorym sme sli k starej a vyziadali si na zaklade neho zdravotnu kartu, tu nam dala dr. do ruky (neposielala), ale to robi kazda lekarka inak
novu sme si dohodli v priebehu mesiaca, ale zmluvu sme podpisali az 1.den v novom mesiaci, do toho casu sme vsak ak by bol nejaky zdr. problem mohli prist uz za novou lekarkou

katuska169
24. okt 2012

ja som pred mesiacom menila mojim dcerkam doktorku,povedala som jej ze chcem si preniest karty inemu doktorovi a ona bez problemov mi dala karty a len som tam musela podpisat,ze si beriem karty,ale najprv som sa bola opytat doktora kam som chcela dat karty ze ci mi zoberie deti 🙂

zuhana2
24. okt 2012

slusne je ist osobne pre karty aj ked je to mozno neprijemne, je zakon, podla ktoreho lekar si 20 rokov musi archivovat zdravotne zaznamy, takze moze Vam dat bud prefotenu kartoteku, alebo iba vypis, lebo karta je majetkom lekara.Viem, ze to nepraktizuju, ale moze sa stat, ze sa s tym niekde stretnete.Take su nase zakony...a ak dobre viem, nie je povinny postou poslat

sachmetttt
24. okt 2012

Ja som šla k inej a moja nová sestrička ma automaticky odhlásila od starej a vyžiadala si i kartu 🙂) 🙂

habibi78
24. okt 2012

@zuhana2 majetkom lekara su iba zdravotne zaznamy, ktore vystavil on....cela zdravotna dokumentacia pacienta aj s historiou je majetkom pacienta, lekar na nu nema pravo...mne tak moja lekarka nechcela dat moju kartu, tak si drzia nasilu pacientov...som jej povedala ze bud ju da mne alebo spisem na nu staznost na Urad pre dohlad... samozrejme ze mi kartu hned dala.... asi vedela preco..

@ryka2 zvykne sa to robit tak, ze si najdes noveho lekara, das mu meno predosleho a on si uz pisomnou formou od neho tvoju zdr.dokumentaciu vyziada...

simca06022011
24. okt 2012

Presne na toto som sa minule pytala sestricky, je to tak ze si najdes lekara a ten by si mal kartu vyziadat. V podstate je to tak, ze zdravotny zaznam by vobec nemal byt v rukach pacienta. Aj odborny lekari ked vyzaduju dokumentaciu, tak je to nepoopodstatnene (casto do nej ani nepozru), mal by im stacit vypis. Alebo si to nahlasi pacient a kartu poslu. Ale vraj sa to stale robi tak ze si kartu vezme sam pacient (su na to zvyknuti a lekarka sa s nimi nebude hadat)