Aký liek na bolesť vytrhnutého zuba, keď stále kojím?

awalancha3
13. máj 2011

vytrhli mi dlho problemovy zub-stolicku a bolest po trhani je priserna, mam 6 mesacne babo, ktore kojim a okrem toho ze od bolesti sa jej nevladzem ani prihovarat ani sa usmievat ....... dala som si panadol, ale to je slabe... mate skusenosti ake lieky na bolest sa mozu dat???

luciferova
13. máj 2011

Fuu, nezavidim, daku injekciu ti nedali? Asi len paralen, neviem, alebo este jeden panadol, nech nekombinujes...

annalena
13. máj 2011

@awalancha3 ibuprofen mozes tiez

nice202
13. máj 2011

Chcela by som ti poradit, aby si navstivila svojho zubara este raz! On by ti mal dat spravne lieky a mozno ti zabudol vybrat poriadne nervy. nezda sa mi to, ako spravne urobene, ked nevies od bolesti co so sebou. ja by som sa tam este vratila a ak nie, skus pohotovost.

irriss
13. máj 2011

muzes i Homeopatika, pokud jim ale "veris". Zkus si zavolat do lekarny nebo na prvni pomoc, mne vzdycky poradili

drzubok
13. máj 2011

@awalancha3 zajtra na pohotovost vycistit ranu a .dren do nej. aj paralen je o.k ale od 55kg 1000 mg jedna davka-

latvia
13. máj 2011

otazku menim na temu, ak by este nejaka mamicka mala podobny problem, moze sa opytat

elinka27
13. máj 2011

@awalancha3 paralen500, maximalne tri za den,(tak radila moja pediatricka) osobnu skusenost mam a velmi cerstvu! 🙂 presne pred tyzdnom mi trhali osmicku, a boli to jak fras,ale uz sa to lepsi.Acylpirin sa neodporuca myslim ani pri dojceni a okrem toho zvysuje krvacavost rany.Vyplachujem Corsodylom 0,2%

adriana7
13. máj 2011

@awalancha3 , keď tak strešne trpíš, chúďatko, nechceš skúsiť niečo silnejšie (napr. mne dal lekár po zákroku tramal, ale aj saridon) a to mliečko odstriekať a vyliať?
alebo si teraz odstriekať (odsať) do zásoby, čojaviem na 2-3 dávky a trošku si potom uľaviť, lebo takto trpieť je neúnosné...
a asi by som tiež zavolala na pohotovosť...

latvia
13. máj 2011

@awalancha3 paralen 2x500 mg kazdych 6 hodin, alebo ibalgin 400mg kazdych 8 hodin, ak si ale dlhsie po zakroku, sla by som dat skontrolovat ranu zubarovi

elinka27
14. máj 2011

@awalancha3 skusila by som naozaj ten paralem ako pise @latvia, pri dojceni ho mozes, ja som mala nenormalne bolesti, a este mam no uz ich zvladam bez liekov, bolelo ma to 5dni v kuse po vytrhnuti, uplne chapem ako sa citis,ale rozhodne by som neprerusovala kojenie.Paralen jej neublizi 😉

dugyna
14. máj 2011

aj indometacin mozes a miesto bolesti nastriekat orofarom

margot
16. máj 2011

presne ten istý problém som mala aj ja,trhali mi zub 10.5. a PANADOL mi nepomohol vôbec,no,mne pomohla alpa..obsahuje alkohol,ale na večer som si namočila do nej tampón a priložila na bolestivé miesto-do diery po zube 🙂
malú som predtým nakojila a potom sa mi zobudila za 8 hodín,tak v pohode,iba to mi pomohlo,takto som to urobila po dva večery a rána a na tretí deň už bolo OK všetko.. 😀

domeli
10. aug 2011

ahojte, začína ma bolieť plombovaná stolička. Neviem, či jej bude inej pomoci, ako ju vytrhnúť. Chcem sa ale opýtať, či počas dojčenie je vhodné snímkovanie zuba, nech zistia, či to musí celé preč, alebo stačí vytiahnuť nerv. Ďakujem.

vejinka
10. aug 2011

paralen

martuska75
10. aug 2011

Na bolesť pri kojení asi len paralen. Mala som pri kojení pásový opar - tiež nič moc :( a doktorka mi poradila vraj max polku paralénu za deň.

martuska75
10. aug 2011

@domeli mne zubárka povedala že zuby mi bude snímkovať až ked dokojím.

vejinka
10. aug 2011

@domeli nemusi robit snimok vytrhne pripadne urobi ultrazvukovy snimok rongen sa robi vynimocne.

shira_
10. aug 2011

@domeli ak bolí zub snímok treba, môže sa robiť počas dojčenia.
@vejinka rontgen by sa mal robiť štandardne nie výnimočne. ultrazvukový snímok zuba??? to je čo?

mailinka
10. aug 2011

@domeli mozes aj ibalgin alebo ja som brala mig-400,ja som brala ked som mala problemy so zubom mudrosti.

domeli
10. aug 2011

@vejinka - o ultrazvukovom snímku som ešte nepočula. Trhať bez snímkovania mi ho moja Dr. istotne nebude (vlastne logicky by sa to ani nemalo, veď by mohli vytrhnúť zub, ktorý je ešte liečiteľný). Len som nevedela, či sa snímkovať môže, lebo počas tehotenstva mi to neodporúčali.
Ďakujem ale všetkým Vám za info. Pekný dník prajem 🙂

vejinka
10. aug 2011

@shira_ no mne robi ultrazvuk kamera a ides.pekne na velkej obrazovke vidi problem.rontgen mi robila len ked som sa k nej prihlasila nieco ako vstupna prehliadka.

vejinka
10. aug 2011

no mozno to nieje utz len proste kamera .vzdY si pritom da take speci brile

vilki
12. aug 2011

ahojte baby, chcem sa opytat ci je normalne podla vas to ze mi v pondelok vytrhol zubar zub - stolicku, bolo to dost tazke trhanie, nevedel ho vybrat, zub mal velky koren a musel ho dlho tahat, aj vyvrtavat a a nejak aj sparat a neviem co, no ale teraz je od vtedy uz 5 dni a mna stale strasne boli zub vedla toho vytrhnuteho a aj dasno, neviem ani jest poriadne a len sa napchavam ibalginom, zubar povedal ze ma to bude asi tyzden pobolievat, je to normalne, myslite ze si mam dat nieco ine ako ibalgin? dakujem pekne za kazdu odpoved

damiankad
12. aug 2011

@vilki ahoj,kojíš?? Ak nie určite odporúčam šumivý Panadol Ultra toto zaberie,aj polieči dasno...Ja som po vytrhnutí zuba dostala zápal dasna..toto pomohlo...skús 😉

vilki
12. aug 2011

@damiankad ahoj, nekojim, mam uz velke dieta 🙂 sumivy panadol to som este nepocula, ale zajtra bezim do lekarne a urcite skusim, lebo uz vazne neviem co mam robit, dakujem pekne za radu, lebo mam to dasno take cervene a opuchnute...

damiankad
13. aug 2011

@vilki A na to bolavé dasienko,ak je aj na dotyk bolavé kúp Corsodil, chutí nepríjemne, je to na výplach pusy pri zápaloch dasien...skombinuj...alebo ak máš doma harmanček...no ten je slabší...ale od bolesti odporúčam ten Panadol Ultra,(červený obal) ....skús...dúfam že pomôže..lebo zuby sú hnusná záležitosť :(

vilki
13. aug 2011

@damiankad ahoj, corsodilom vyplachujem uz 5ty den a nepomaha, dnes som kupila ten panadol ultra ale obal je zlaty a nie cerveny, tak to som asi kupila zle...ale od bolesti pomaha super - okamzite no ale to dasno je na dotyk bolave a citlive a dost opuchnute, ja uz neviem co budem robit, asi potrebujem antibiotika alebo co....som z toho uz znicena..... ☹

ivetah
13. aug 2011

@vilki chod k zubarovi. bud ti da antibiotika, alebo drenaz, ak sa ti to nehoji dobre. ja som po trhani 7-icky a 8-icky mala velku ranu a nehojila sa dobre, tak som chodila kazde rano na vymenu drenaze, najprv gafrovu a neskor klincekovu... drzim palce 😉

vilki
13. aug 2011

@ivetah dakujem, mne sa ta rana inak celkom pekne hoji, uz je pekne zavreta, dal mi do nej taku gelovu vlozku a ta to tak stiahla, len to dasno mi dost opuchlo a mam ho cele cervene a bolave, ako zapal...

ivetah
13. aug 2011

@vilki tak asi by som isla za nim, ak mas zapal dasna treba to preliecit...