Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký máte názor na račkovanie a koktanie?

mimi123321
4. okt 2014

Ahojte,rada by som vedela,aký máte názor na takých ľudí? Vadia vám?
Od malička račkujem a neviem sa s tým vysporiadať.Už dva roky chodím kvôli tomu k psychológovi,ale nepomáha to. vyhýbam sa slovám v ktorých sa nachádza "r" a plačem kvôli tomu aj celé noci.
Neviem si rady.

lyzzy
4. okt 2014

preco by mi mali vadit?Tak ako niekto nosi okuliare alebo ma krivy nos tak tak niekto rackuje.A ty sa pozbieraj a zacni milovat samu seba!!!!

eeffka
4. okt 2014

mne osobne to velmi vadi pri ludoch ktori sa maju zivit recou: suslave, koktave, rackujuce moderatorky/redaktorky, prednasajuci na skoleniach
obzvlast ma vytocia kombinacia koktajuceho/suslaveho predajcu... kto jeho prijal?
netreba navstevovat psycholga ale LOGOPEDA!!!
@lyzzy oci a nos mas aky narastol, ale artikulovat sa clovek uci a ked to zanedba nastava horeuvedene, teda pokial nie je zdravotny problem.

jaaty
4. okt 2014

Ahoj, aj ja račkujem od malička a vôbec mi to nevadí. Mám 42 rokov, ukončenú vysokú školu, manžela i krásnu dcéru. Nikomu z môjho okolia to nevadí a mne tiež nie. Dokonca, keď som chodila na strednú školu, mala som triednu učiteľku, ktorá tvrdila, že ľudia, ktorí račkujú majú vysoké IQ. Vtedy som ho ešte odmerané nemala, ale verila som tomu 😵 . Teraz, keďže sama som študoval psychológiu, viem aké ho mám - a naozaj je vysoké 😀.
Určite je na tom niečo pravdy aj u Teba 😉. Tak sa netráp a užívaj si mladosť.

belasy_motylik
4. okt 2014

Môj manžel račkuje a má aj inú rečovú vadu a nevadí to nikomu a mne už vôbec nie 😉 a ak to niekomu vadí, je to jeho problém. Netráp sa tým, je to hlúposť, ničíš si život pre nič 🙂

andaluzia
4. okt 2014

Ja som len raz v zivote stretla zenu, ktora koktala. Priserne koktala. Ale to co hovorila bolo vzdy take zaujimave, ze kazdy jej visel na perach, ze kedy dopovie vetu.
Moja rada. Nic si z toho nerob. Nezalezi na tom ci vies vyslovit R. Zalezi na tom, co hovoris. A ak sa chces vyslovene blysnut, zaci sa ucit nejaky jazyk, kde je rackovanie takmer povinne. Co tak ucit sa po francuzky?

sissy27
4. okt 2014

nevadí mi to, dokonca mi to nevadí ani pri ľuďoch, ktorých nejakým spôsobom živí reč alebo teda slovný prejav, pretože darmo bude niekto rozprávať čisto, bez prízvuku, spisovne a neviem ešte ako fantasticky, ak bude tliachať nezmysly, teda podstatný je pre mňa obsah, nie prejav... beriem to rovnako, ako keby mal kratšiu nohu, veľký nos, 8dioptrií alebo 6palcov na nohe 🙂 na mne (a na každom z nás) sa tiež nájdu nejaké "chybičky krásy" 🙂
paradoxne mi to vadí pri mojej dcére, ale nie kvôli samotnému ráčkovaniu, ale kvôli tomu, že sú za tým ďalšie zdravotné problémy a ráčkovanie je vlastne to, čo nám ich pomohlo odhaliť... takže sme v štádiu riešenia...
a ty, pokiaľ máš problém so svojim ráčkovaním, tak v prvom rade by si mala vedieť, že psychológ, ku ktorému chodíš, ťa klame, lebo ťahá z teba peniaze za niečo, čo si dávno mohla mať poriešené u logopéda ! nasmeruj sa tam, dá sa to riešiť 🙂

bonaqa2013
4. okt 2014

moj brat má rečovú vadu. Ale má skončenú VŠ, manželku býv. spolužiačku to ZDŠ, sú spolu už 30 rokov, dospelé deti. Vedie úplne normálny život.
V práci som mala riaditeľa ktorý mal tiež rečovú vadu. Neznášala som, keď si 50 roč. kolega z tohto problému robil srandy. Takže hlupáci sa nájdu asi vždy.

terezka1947
4. okt 2014

"nevadia"mi...a ani mi nikdy nenapadlo pri ludoch s recovou vadou slovo "vadit"...
skor opacne,paci sa mi,ze sa dokazu prijat... presadit a nelutuju sa....takze urcite po nociach neplac 😉

aj vystudujes,aj sa vydas,aj deticky budu-hooorsie problemy maju zeny

ak mam byt uplne uprimna,tak by som u takych ludi zvazila posty moderatorov,komentatorov...atd,atd...nie,nemyslim to ako ich diskriminaciu,ale urcitym sposobom tam "vyzdvihuju a zdoraznuju"prave svoju vadu a potlaca sa potom ich osobnostny prinos do toho ktoreho povolania 😒

ty sa rozhodne netrap,nech sa trapia a nespia po nociach ti,co sa ti "vysmievaju".

sisaka
5. okt 2014

Mne ti ludia samozrejme nevadia, ale ich prejav je casto rusivy a to mi vadi. Velmi mi to vadi hlavne u ludi, ktori sa rozpravanim zivia, ale tam mi vadia aj take veci ako zla vyslovnost sikaviek, prizvuk, pouzivanie cechizmov ....

maria117
5. okt 2014

Ahoj, aj ja rackujem,manzelovi to pride sexi a kamoska po 4 rokoch na vs a spolocnej izbe na intraku, nevedela,ze mam ten problem,vobec si to neuvedomovala,resp.si uz na to asi tak zvykla. V ramci prace som ucila na ss, teraz skolim zakaznikov, drzala som aj hot line a nik s tym nemal problem -teda asi okrem 2-3 deti,kt sa nad tym pozastavili v tabore. Poznam aj chalana,kt kokta a je to uzasny clovek a otec. Ale suhlasim,ze ak s tym chces nieco spravit, tak logoped a vraj pomaha i plosky kamienok pod jazyk a skusanie pred zrkadlom.

ammellia
5. okt 2014

tiez nie som fanusikom ludi, ktori pracuju s recou a pritom maju nejaku vadu. Ale v beznom zivote mi rackovanie/suslanie nevadi. Koktanie je uz trochu otravnejsie, ale s tym sa moc nestretavam.

katarinamichal
5. okt 2014

Poznám jednu dievčinu-už nie sme v kontakte, odstahovala sa, ktorá koktá ale nááádherne spieva.Dokonca v divadle nejaké malé roličky mala.Takže.. hlavu hore, isto máš iné prednosti a komu to vadí-nech sa strčí...

babulka82
5. okt 2014

račkovanie je logopedicky problem a koktanie skor psychologicky.Mam jednu znamu žije v nemecku a ked rozprava v slovenčine tak kokce a ked v nemčine tak uplne krasne suvisle rozprava,myslim že ma nejaky blok z detsva ale nikdy sme ju za to neodcudzovali .

domak2
5. okt 2014

A co to je nejaka ina odroda ludi ci ako ? 😀 Vadia mi ludia hlupi, vlezli, zli..... a ci pri tom rackuju je nepodstatne 😉 Tiez si myslim, ze ti skor pomoze logoped a mozno aj zmenit okruh ludi,lebo plakat kvoli tomu v dospelom veku je na povazenie, niekto ti to dava najavo alebo co ?

ank
5. okt 2014

Ja som sa naucila "R" az na strednej skole, pretoze som chcela ist na pedagigicku skolu. Chodila som logopedke asi 3 mesiace - najskor ma ale poslala na kontrolu na ORL, ci namam nejaku vadu v ustach.

ladycroft777
5. okt 2014

Ach moja netrap sa s tym ja tiez som rackovala chodila som ku loogopedovi sice som celkom rackovat neprestala,ale urcite ma to neubijalo tak ako teba .Ved urcite normalny zivot ako ja a vsetci ostatny okolo teba.Mam 2 synou manzela skvelych priatelov a rodinu.To vsetko dokazez len si to tak neber k srdcu a zacni zit.

kengurica
5. okt 2014

No koktanie je vaznejsi problem... to by mi asi v prejave trochu vadilo, ale za to ten clovek predsa nemoze....Ten si ale zrejme nevyhlada povolanie, v ktorom bude musiet prednasat a recnit, to by mu samemu bolo neprijemne.
A rackovanie....Keby si zila v inej krajine, v Nemecku, alebo vo Francuzsku, tak ... by sa to vobec neriesilo, pretoze je to priamo vo vyslovnosti. A rackovanie ci nerackovanie absolutne nesuvisi v vyskou IQ , to je len znovu nejaka statistika 😠
Ak ti to samej vadi, tak vyhladaj dobreho logopeda, co teda urcite nebude lahke, a uz len trenovat a trenovat.
Mne osobne to nevadi, kedze dolezitejsi je obsah rozhovoru.
Skus sa zacat ucit niektory z cudzich jazykov, najlepsie franc. a uvidis, aku budes mat recovu vyhodu.
Sprav z nedostatku prednost 🙂 a prestan sa trapit. 🙂

25daniela
5. okt 2014

Necitam co pisali ostatni, ale ked ti to tak strasne vadi, preco sa nesnazis to riesit s neakym dobrym logopedom? ALE PLACES DO VANKUSA V NOCI???? TO NEPOCHOPIM

fuska
5. okt 2014

Mam kamosku, co rackuje. Ja si to vobec neuvedomujem a rozhodne mi to nevadi. Nemusis sa vobec stresovat.

nikus5
5. okt 2014

Presne ako píšu ostatní: psychológa vymeň za logopéda /čím skôr, tým lepšie/, prestaň sa kvôli tomu trápiť /skús to radšej zmeniť/ a pamätaj, že nikto nie je dokonalý /každý máme to svoje trápenie/ a aj TY SI JEDINEČNÁ BYTOSŤ, KTORÁ MÁ SVOJU HODNOTU 🙂 🙂 🙂

yashmin
5. okt 2014

Ja neviem povedat od malicka R a k logopedicke som chodila od 5do 15 rokov a nenaucila som sa to mne viac vadi tupost ludi ktorǐ to vadi kazdy ma nejaku vadi jeden/a ma velky noc dalsi hrb jedna male vecky niekomu smrdi z huby a kazdy sme nejaky kazdy ma nejaku chybu 😉 a teraz chcem poprosit DAMY CO PRISPELO ZE IM TO VADI NECH SA ZAMYSLIA CO LUDOM VADI NA NICH 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli