Aký obklad na boľavý zub?

kvietocek7
15. jan 2009

Dnes som bola u zubara a ten mi dal do zubu vlozku.Tiez mi tam vrtal a cistil to -povedal,ze je asi zapaleny nerv ci infekcia- a teraz ma to straaaaasne boli ☹ ☹ Okrem paracetamolu nemozem nic ine zobrat.Poradte mi prosim,aky je dobry obklad -teply ci studeny?Alebo nejaky babsky recept.

gergi7
16. jan 2009

ja som este nestihla 😀 . po vyske rovno na matersku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veronikan1
11. feb 2009

ahoj, ja som mala problem s osmickou ☹ zubarka mi doporucila CORSODYL na vyplachovanie. zabija vsetky bakaterie... najskor som to vyplachovala a teraz si cca kazdy 2-3 den vstrekujem pod dasno aby sa mi pripadne jedlo vyplavilo.
na letaku nie je pisane nic ze by sa to nemalo brat v tehotenstve. a mne to naozaj pomohlo 😀 😀 . stalo to asi 8 eur, takze ani nejak drahe to nie je.
drzim palce

dzio2
18. nov 2009

ahojte pred 2dnami mi zubar vlozkoval zub a na blombovanie mam ist az 16 decembra ale ja citim opuch na licnej kosti ,citim tam taky tlak a impulzuje mi v nom a sem tam skubne neviete preco ☹

puclik77
18. nov 2009

dzio, ked ti pulzuje na licnej kosti, chod k lekarovi, lebo tam mas urcite hnis a mozes dostat zapal okostnice, co urcite nechces. So zubami by som sa velmi nezahravala!!!

surviver
19. nov 2009

dzio2 ak Ti v zube pulzuje,tak Ti tam začina pulpitida-zapal zubneho nervu...treba s tym ist,a lekar Ti pravdepodobne bude musiet vybrat nerv,ale neboj ,da Ti anastezu,aelboTi ten nerv najprv umrtvi takou vložkou a potom,ked už bude umrtveny,tak ti ho vyberie/ten nerv/

alexandrah
19. nov 2009

kvietocek - veru, na zapakleny zub iba ATB, ja som mala v 2.mesiaci, az museli trhat, zapal presiel do kosti, a skoncila som na peniciline ... ziaden obklad nezabral ... to som len oddalovala najhorsie ... inak mi ho trhal tiez s injekciou, vravel. ze maju aj take bez adrenalinu, co sa mozu v tehotenstve, tak sa to dalo ... inak to uz bol zapal jak svina, aj v krvi som to furt mala, vela bielych krviniek, nikto nevedel z coho, ja ze ma boli ucho ... no som sa vytrapila ...

nathalie111
27. júl 2011

Chcem sa spytat,ci nemate skusenosti s tym,ako dlho boli zub po vybrati zapaleneho nervu.Ja som mala v noci z nedele na pondelok strasne bolesti,ze som celu noc nespala,sla som k zubarovi,mal dovolenku. ☹ Tak som sla v pondelok k zastupujucej zubarke,vybrala mi nerv,ale zub nechala otvoreny,vraj kvoli zacinajucej gangrene,aby mal hnis kadial vytekat...Pred jedlom si mam dierku v zube zapchat vatickou a po jedle vybrat. ☹
Lenze mam problem,ze ten zub (resp.cela prava dolna cast ust) ma boli aj vyse dva dni po vybrati nervu...Kedze som v osmom mesiaci tehotenstva,analgetika si radsej nedavam,ale teda ta bolest je riadna....tak neviem,ci je to ok a prejde to alebo mam zasa navstivit zubara....okrem toho mam anginu a kasel,takze od pondelka beriem aj ATb Penclen...Nemalo by to v pripade zapalu zabrat aj na ten zub?vdaka za rady...

cryomen
19. sep 2011

v nedelu som napuchol cez noc som to este vydrzal a dnes o 12:00 idem k zubarke mam opuchnute lice teda licnu kost dost vela myslim ze je to od zubu ktory mam dieravy co s tym budu robit viem ze ten zub pojde von to mi uz povedala ale co dalej ? dakujem

corry13
14. máj 2012

ahojte.... bola som u zubarky a ta mi dala do zuba vlozku lenze mi vypadla a to sa opakovalo viac krat ... a tento krat ked som tam sla tak tam moja zubatka nebola a sla som s inej a ta mi co ,,vycistila"..... a zavrela novou vlozkou lenze ma to bolelo este viac a zacalo mito opuchat..... bola som v bolesiech 2 dni a uz nepomaha ani ibalgin ani obklady a ked som sla na pohotovost tak mi to tam otvorili a povedali ze mam cakat kim mi vytecie hnis lenze to opuchlo este viac a stale to boli .... a nechcela mi na to dat an ziadne antibiotika.... prosim poradte mi co si mam na to dat aby som sa dala co najskor do kopi :( :( ☹

matulka199992
25. apr 2013

poradte mi strasne ma bolia zuby ake lieku su na to dobre alebo obklady

majkuskaalinka
23. jún 2013

ahojte som tehotna a mam problem boli ma strane zub ☹ doktor mi dal hojivu blombu este v piatok a aj tak ma boli poradte co mam robit a co mozem si dat

diana760
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
29. jún 2013

@kvietocek7, corsodyl roztok 2% - silnejsi. Je protizapalovy, kupis ho v lekarni, naozaj overeny.

katka1981
29. jún 2013

@majkuskaalinka, corsodyl roztok 2% - silnejsi. Je protizapalovy, kupis ho v lekarni, naozaj overeny, ale pozri si na nete letacik, ci je vhodny pre tehulky.

mamazem
29. jún 2013

AUDIRON, čisto prírodný produkt, natiera sa zvonku na miesto boľavého zubu.

ciganocka
17. jún 2014

@ivusa82 ahoj ivuska ja mam taky problem ze dnes som bola u svojeho obvodneho lekara lebo ma dva uz boli zub zaroven aj ucho dal mi len antibiotika a povedal mi ze musim ist k zubarovi no zijem v gb tak sa bojim dala som te cesnak ako tu spominate nevadi ak budem brat aj antibiotika a zaroven cesnak budem mat v uchu??

hmarko
29. júl 2014

🙂 🙂

chrumky88
17. okt 2014

dobry den chcela som sa spitat co mi pomoze na opuch lica a oka .. mam to od zuba bola som aj u zubara opravil mi to rozrezal dasna aby mi vytiekol hnis dal mi antibiotika ale opuch nemyzne skusala som uz hocico zimne a teple obklady zuvala som klinceky alpu cesnak a nic nepomaha ...zuba ma uz nebolia ale opuch nemyzne ... vedel by mi niekto poradit prosim ??

kreska
17. okt 2014

tu pomôže iba endodoncia , pri nej sa vyčistia koreňové kanáliky...vybrať vložku a vyčistiť a samozrejme bez analgézy sa to robiť nedá je to veľmi bolestivý zákrok. Lokálnu anestézu môžu aj tehotné.

chrumky88
17. okt 2014

praveze mi to vycistil aj vybral mi nervy s niektorych zubov presedela som u zubara asi cely tyzden :( zuby ma uz nebolia vobec len ten opuch nemizne nijak raz ... skusam cokolvek ale nic nepomaha vzdy som opuchnuta as po oko ledva mi ho vidno .... povedal ze si mam davat studene obklady a vytahovat hnis jazykom a v noci ze mi bude vytekat sam aj vytekal ale opuch ostal chcem sa ho zbavit ale neviem ako ... :(

duhos
17. feb 2015

ahojte dnes mojmu manželovy rezala zubárka dasná mal tam hnis a ešte navrtala do zuba,opuch obrovsky bolesť tak tiež dala mu antib.a zajtra má isť znova celé lico aj nad aj pod okom už opuch ...... viac ho tobolí ako pred zákrokom ...čo tam môže mať .... ibalgin zatial zaberá na ukrutnu bolesť .... už mám strach sa naneho pozrieť tak vyzerá ako keby teraz vyšiel z ringu bože poradte čo snim mám robiť ako pomôcť / musím podotknäť strašne sa bojí zubára,že vraj zajtra jej nedovolí stým ništ spraviť 😝 včera mu tam vznikom hnis a už na ráno opuch a v noci bolesť .... 😢

romanka222
23. apr 2016

Ahojte poradi mi niekto😢 som pomali 3 mesiaci a strasne mi opuchlo lico a cim vic sa to blizi ku ok . Zub mam polamany boli to jaa svina neviem co mam robit a este aj vikend je

bad_delight
23. apr 2016

navstivit zubnu pohotovst skor sko budes mat brucho ako priemerny vorvan kedy ti uz nito nebude chciet sat injekciu 🙂 na " domace " liecenie mi pomohol jedine ten teathree olejcek z lekarne... davala slm si ho na dasno.. ziadny crosodyl ci jak sa to vola mi zial nepomohlo a moc si toho nie je co si mozes dat. takE ozaj chod na pohotovost s thm aj ja som to odkladala mesiac som si to natierala ale dobehlo ma to

romanka222
23. apr 2016

Aha ale tahat mi zbitky zuba nebude a na pohotovost sa plati asi

bad_delight
23. apr 2016

@romanka222
nooo ale za zuby sa vsade plati. zial zuby su draha vec. a co ti bude robit nemozem vediet podla mna to co bude treba tehotna netehitna. ak je potrebne v tehotenstve sa aj trhaju zuby aj tahaju nervy ( ako mne naposledy ) aj vrta a tak dak dalej... pozri ak mas nejaky zapal tak ten zapal je horsi ore dieta ako to ze ti daju injekciu a vytrhnu zub... takze chod co najskor, tvoja bolest moze mat roznu pricinu a nemusi to byt vhodne pre dieta.

romanka222
23. apr 2016

@bad_delight dakujem

superholka77
10. apr 2018

@nathalie111 dobrý večer mam presne to isté čo vy . V sobotu na pohotovosti vybrali nervy zo zubu a dnes v utorok aj vcera ten zub stale boli mega. A tak ze silná bolest a za dve minuty ziadna zase bolest za chvíľu ziadna ze to take chvilkove ale už tretí deň po vybrati nervu stále bolesti. Ako ste to vy nakoniec riešili? Prešlo ta bolesť sama po týždni dvoch alebo ste s tým isli znovu k zubarovi a co vam robili ak ste boli s tým druhý krát u zubára. Mne po vybrati nervu ten zub stale reaguje na studene vtedy bolesť riadna.