Aký obklad na boľavý zub?

kvietocek7
15. jan 2009

Dnes som bola u zubara a ten mi dal do zubu vlozku.Tiez mi tam vrtal a cistil to -povedal,ze je asi zapaleny nerv ci infekcia- a teraz ma to straaaaasne boli ☹ ☹ Okrem paracetamolu nemozem nic ine zobrat.Poradte mi prosim,aky je dobry obklad -teply ci studeny?Alebo nejaky babsky recept.

gergi7
15. jan 2009

skus, si povyplachovat domacou alebo vodkou 😉

ivusa82
15. jan 2009

kvietocek..ahoj..no,podla mna ak je tam zapal ci infekcia..treba jednoznacne antiboitika...neviem ako ta mohol doktor poslat domov a nic ti nedat,, kojis? asi hej ked pises ze mozes len paralen...daj si ten,,a skus obklad ktory ti bude vyhovovat...niekomu pomoze teply inemu studeny,, ale urcite by si mala zajst minimalne do lekarne a tam ti musia poradit,, aj Herbadent..to je bylinkovy extrakt je dobry,,ale neviem ci tam mate take,,

paralen sa dava aj pri zubnych problemoch,,, a naozaj ak tam mas infekciu ci zapal..daj pozor aby si nedostala zapal okostnice... 😒

ivusa82
15. jan 2009

gergi..aj to je sposob...taky babsky... 😉 mozmo pomoze..aspon ti to strpne,,

pipka
15. jan 2009

kvietocek a repik si neskusala? mne pomohol na bolavy zub 😵

kvietocek7
autor
15. jan 2009

ivuska ano kojim a este k tomu aj cakame druhe baby teda som v 13tt. Dr mi dal ATB ale velmi ich nechcem brat pokial to nebude nutno nutne. Teda chcem skusit daky obklad alebo snad to vyplachnut ci co. Odkedy to odtrplo tak to neunosne boli a uz som zobrala aj paracetamol 500mg. Stale boliii ☹ ☹

eliem
15. jan 2009

ahoj,tak z bolestou zubou mam tiez svoje skusenosti,ale nebrala som ziadne lieky stale som si to potierala alpou alebo poriadnoupalenkou ale stale mi pomohol cesnak,odporucila mi ho zubarka ze cesnak ako vieme su prirodne antybiotika !!!a vazne zabera(sice smrdi a stasne stipe,ale ked od bolesti mas chut trieskat hlavbou tak ti je to jedno)drzim ti prsty nech ta bolest cim skvor prejde,lebo viem ake to je!!!

kvietocek7
autor
15. jan 2009

eliem prosim ta a ako mam ten cesnak pripravit?ci iba potriet?alebo iba zjest?

ivusa82
15. jan 2009

kvietocek...jaaj...ty si aj tehu...nooo.tak to je ina rec.... 😒 aj ked som bola v 8 mesiaci..strasne ma bolel zub..stolicka ..celu noc som trpela....nic som si nedala...a druhy den som sla k zubarovi...vytrhol s injekciu..aj to som mala vycitky,ale potom som si na to aj tak nic nedavala....len vyplachovala svedskymi kvapkami,,

eliem...cesnakom asi potierat...jest je asi zbytocne... 😅

chulieta
15. jan 2009

kvietocek7 ak mas zapaleny dasno alebo nerv, alebo je tam jednoducho zapal neaky tak teply obklad urcite nie.. zapal by sa iba zvacsoval. uvar si kamilkovy odvar, a tym si rob vyplachy a tymianovy caj, to je prirodne antibiotikum

gergi7
15. jan 2009

ivusa82, tak ten tvoj zubar mal poriadnu odvahu trhat zub v poslednom trimestri a este k tomu s injekciou, ku koncu tehu sa to neodporuca. aj ja som mala problemy v 8 mesiaci, mna stval zub mudrosti. cez den bol pokoj a najhorsie boli pre mna noci 😠 . mne ho len vyvrtal a dal vlozku 😉 potom bol uz pokoj!!!! 😅

tribitka
15. jan 2009

mne v tehu pomáhalo, ak som si vypláchla bolavý zub alkoholom... vodka, fernet, tequila....vypláchla, nie vypila.... 😀 😀
doteraz ak ma bolí nejaký zub, tak vyplachujem, pomáha.... 😉

kvietocek7
autor
15. jan 2009

idem na to alkoholicke vyplachovanie no a neskor si dam este paracetamol a potom uz neviem 😉

ivusa82
15. jan 2009

gergi...ked ti poviem pravdu,ze mi to uz bolo jedno..len nech mi ho vytrhne...uz nikdy nechcem zazit taku noc s bolestou ako bola ta....hrozne..plakala som ako male decko.., ja som zdr.sestra tak...myslim,ze lokalna anesteza v 8 mes....babo je vyvinute..a ide to sice do krvi,ale nemyslim si ze by to malo nejake komplikacie sposobit,, neviem,no,, to asi ako kto usudi 😉

ivusa82
15. jan 2009

kvietocek..vyplachuj..ale nepi 😀 😀 dufam ze ti to pomoze...mozno mozes potriet aj citronom...nech to strpne...alebo..malej nedavas geliky na zubky? daj si to...ved to sa dava aby im dasienka strpli... 😉

chulieta
15. jan 2009

aj ked vyplachnes tak sa ti alkohol vsiakne cez sliznice do krvi a ani sa do zaludka nedostane...
mali sme raz pripad napiteho dietata na detskom oddeleni, maly chlapec vymyslal a spadol rozpil si peru, zacinal prave chodit a stara mama velmi aktivna hned mu dezinfikovala ranu alkoholom a maly bol ozraly, vyspal sa v spitaly a siel domov

kvietocek7
autor
15. jan 2009

chulieta prosim ta a co keby som si dala na to alpu.Teda namocit vatu a nechat to na chvilu posobit na tom zube ci dasne?

ivusa82
15. jan 2009

tak to sa asi starej mame triasli ruky...malemu naliala aj do pusy... 🙄

alysea
15. jan 2009

kvietoček ja som to zažívala cez vianoce, takže len studené prikladať určite nie teplé, ja som vybrala mrazenú zeleninu z mrazíka a šup s nou na líce a držala aj 15 minút až som si necítila líce a pomáhalo. Inak nemalo by ťa to takto bolieť, keď to vyvŕtal, malo sa to trošku skludniť, takže ak to neprestane, zajtra budeš musieť ísť znova.

janajanajana
16. jan 2009

kvietocek, ja som mala bolesti zuba minule tehu aj toto tehotenstvo, a to cca pred 2 tyzdnami, ta bolest bola neznesitelna, mne lekar tahal nerv samozrejme aj s injekciou, predtym som si len prikladala lad, teda zmrazene maslo 🙂 , pomohlo len ked mi uplne strpla sanka, nic ine na zapaleny nerv nepomoze, aj tak som musela rano nabehnut k zubarovi a po vytiahnuti nervu bolest odisla.

kvietocek7
autor
16. jan 2009

ako dlho asi trva taka bolest?den-dva?

janajanajana
16. jan 2009

Pokial bolest neustupuje, ja by som zasla opat na zubne, nech s tym nieco robia. U mna to tak bolo a preto mi tahal ten nerv, potom bolest ustupila takmer hned.

ivusa82
16. jan 2009

kvietocek..tak ako?? este boli??

kvietocek7
autor
16. jan 2009

ivuska hej este boli a aj to trochu akoby opuchlo ci strplo, ak to do noci neprestane tak asi musim dat tie ATB. Ja totiz neviem asi ako dlho to priemerne trva aby prestalo boliet 2-3dni?

ivusa82
16. jan 2009

neviem..aj dva - tri dni moze...a to chces tolko trpiet?? chod k zubarovi radsej...alebo do lekarne..aj tam poradia,, ked si das atb tak tie zaberu urcite...tie su presne na to...ved ked ti ich dal doktor tak si ich nasad radsej teraz aby nebolo neskoro...a aby sa ti zapal nerozsiril dalej,, ked to aj opuchlo..nevyzera to dobre...to znamena ze tam mas hnis..,,

kvietocek7
autor
16. jan 2009

no ak je tam hnis tak ma podrz!! este to mi chyba!ved mi to vrtal cistil-dokonca robil zubny rengen a myslis,ze by to tam nevidel? ja som velmi proti ATB ale ak uz fakt tak ich v noci nasadim.Citim to aj akoby strpnute ☹
skusim vydrzat co najviac

janajanajana
16. jan 2009

Kvietocek, ked tam je zapal, prip. hnis, najlepsie je nechat zub otvoreny, mne to tak bezne robili najma na pohotovosti, aby jednoducho bolest ustupila, tak sa to vycisti a necha otvorene. Ja by som zasla na to zubne, hoc na pohotovost, ked nepomohlo vycistenie, mozno pomoze vytiahnutie nervu.

ivusa82
16. jan 2009

ako...? co robi zly zub? este ta to boli?? doktor na rontgene nemusel nic vidiet..hnis sa moze nahromadit aj neskor,, aj si to vyplachujes niecim??

gergi7
16. jan 2009

ivusa, tak sme kolegine 😀

ivusa82
16. jan 2009

gergi....aj ty?? a kde pracujes??

kvietocek7
autor
16. jan 2009

no tak som to vzdala a zobrala som navecer ATB a bolest polavila.Citim to spuchnute ale uz nie tak bolestive. Vyplachla som to salviou a asi skusim ustnu vodu. Ja som nechcela tie ATB koli tehu totiz sa obavam aby to nemalo zly dopad na baby. Asi by bola dobra tema ake su vase skusenosti s ATB v tehotenstve.