Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Akým spôsobom sa vyberá dosť veľké materské znamienko?

avelka
27. júl 2011

Zdravím. Nevieme mi poradiť akými spôsobmi sa vyberá dosť veľké materské znamienko? Nemáte s tým skúsenosť? To znamienko je dosť veľké nad členkom a lekárka mi ho odporučila dať preč..

sisaha
27. júl 2011

@avelka žeby chirurgicky?

avelka
autor
27. júl 2011

Majú mi ho brať a samozrejme chirurgicky- plastická chirurgia.Plastický chirurg mi vysvetlil, že sa to bude robiť na dvakrát. Najprv stred znamienka a po zahojení asi po pól roku zvyšok znamienka. Tak mám dilemu hlavne v tom, že mi ho rozrýpu a čo keď sú tam nejaké "zvrhnuté" bunky a tie sa potom krvným riečišťom roznesú. Ale na druhej strane má mi to robiť primár plastickej chirurgie a ten by mal vedieť ako sa to robí. Ale aj tak by som rada počula iný názor.

lin123
27. júl 2011

avelka: primar, ale aj iny lekar-chirurg musi vediet aky postup je najlepsi a najvhodnejsi..ak cches pocut aj iny nazor, skus ist za inym chirurgom, co ti on povie bez toho aby si ho ovplyvnila nazorom ineho lekara a uvidis.
Znamienko asi naozaj dost velke, ked sa rozhoduje pre takyto postup..doteraz som vedela len o tom, ze sa vyberie cele znamienko a posiela sa na histologiu.

avelka
autor
27. júl 2011

Ono je dosť veľké asi 6 cm x 3 cm na výšku. A keďže je nad členkom nemôžu ho zobrať naraz pretože tam je veľké napätie kože. Tak som len chcela vedieť či niekto nemá s tým skúsenosť.

dajana22
27. júl 2011

Ahoj ja som mala znamienko vypukle na hrudniku blizko prsnika a dost mi to tam vadilo bolo velke asi 5 cm ,dlho som sa obavala s tym ku koznemu ale napokon v maji som zasla ku koznej a tak som sla na chirurgiu kde mi to vybrali.Najskor mi misto kolo toho umrtvil a potom mi ho vyrezal a zasil.Nic ma nebolelo iba som citila take neprijemne ale dalo sa to vydrzat ani vyberanie stehov nebolelo troska stipkalo ale inak v pohode a som stastna ze som sa toho znamienka zbavila sice mam tam jazvicku ale to nevadi .A vysledky zhystologie dopadli dobre.

avelka
autor
27. júl 2011

A to Ti ho vybrali celé odrazu? Ale asi áno, keď spomínaš len jedno vyberanie. Som rada že výsledky Ti dopadli dobre.

dajana22
27. júl 2011

ano v ten den mi ho vybrali cele naraz ,platila som za to 20 eur a ano bala som sa vysledkov a som velmi. rada ze dopadli dobre.Drzim palce aj tebe aby to dopadlo dobre.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli