Alergia. Čo pomáha najviac?

dalas1
20. apr 2008

vie mi niekto povedat co alebo ako bojuje z alergiou ci ma nejake domace recepty alebo bezne recepty od lekara co vlastne pomaha najviac

janka07
15. apr 2009

ahojte.....potrebovala by som radu....mam 18 mesacneho syna, nikdy predtym sme nemali ziadne alergie, ekzemy.....uz papa skoro vsetko....pred mesiacom sme sa prestahovali z UK na Island.....presli sme aj na kravske mlieko, ktore tu deticky piju od 6 mesiaca do 2 rokov....je tu aj ina voda, hlavne ta tepla....posledne dni sledujem ze maly sa vyhadzal...najprv na ruckach, vyzera to ako ekzem, je to trosku zacervenane a suche....a dnes som si vsimla, ze to ma aj okolo krku a na hrudi.....nepapal nic nezvycajne ani nic nove.....jeho to nesvrbi, nema ani teplotu....akurat mu idu ocne zubky.....FAKT neviem z coho to moze byt, lebo sme s tym nikdy nemali problem....NEVIETE MI PORADIT???

l.lara
2. feb 2010

ahojte, ja mam alergiu na rozne pele, candidu albicans, roztoce, zmes peria, srst psa, latex...........na jedlo sice nemam alergiu, ale jest by som nemala skoro nic, ani pit, mozno len brokolicu, ryzu, mrkvu a pit len odstatu vodu, lebo vela potravin skrizene reaguje s alergiami, ktore mam. mimochodom, kym som nesla k alergologicke, takmer nic mi nebolo, len som celorocne smrkala a casto ma bolievalo hrdlo + som byvala skoro stale unavena. teraz mam strasny!!!! ekzem v okoli oci, strasne to svrbi, vyzeram ako netvor.. bola som u kopec lekarov, ziadny mi nepomohol, je to len horsie. tak som si povedala, ze prestanem jest, len som velmi hladna, zacala som len dnes rano, zatial som na rozkoch a vode. rano som si dala kavu s troskou hnedeho cukru, aby som mohla fungovat. ale i ked skoro nic nejem, ani len svrbiet to neprestava. inak, ovocne caje, mliecne veci ovocne stavy ci bylinkove caje, nic take uz davno nepijem..a ekzem si so mnou robi co chce..keby si robil, ale nie na ociach!mal tu niekto nieco podobne?

l.lara
2. feb 2010

este som zabudla napisat, ze lieky na alergiu uzivam celorocne.

yweett
5. aug 2010

@l.lara
ahoj. Mňa trápi presne to isté...nič mi nebolo pokial som nenavštívila alergológiu. Odvtedy je len peklo. Zistili mi že som alergická na candidu.( až štyri krížiky) ...nasadila mi neaké tabletky aby som sa neškriabala. ...počase som ich vysadila a vtedy to začalo. Na ústach sa mi vyhodil exém, ktorý sa stále zhoršoval dokonca mokval. O pár týždňov som si všimla červený fliačik na viečku. Zväčšoval sa. Okolo oka som mala hrozný exém, a keby len na jednom vyhodil sa aj na druhom ...hrozné. Navštívila som kožného lekára. ... predpísal mi hormonálnu masť protopic. Pomohla ale len dočasne zase sa to opakovalo...ba dokonca vyhodilo sa mi to i na lícach ...navštívila som druhého lekára ten mi predpísal tiež hormonálnu masť triamcinolon ...zase zmizlo a zase to mám ...je to hrozné ...svrbí občas aj páli...tečie mi z toho ...oči mám opuchnuté...a zajtra idem zasa k doktorovi tak dúfam že niečo konečne pomôže...a tiež som na nete čítala o diéte...chcem to vyskúšať a dúfam že to zaberie!

l.lara
6. aug 2010

yweett..ahoj..
v prvom rade si zacni umyvat tvar len prevarenou vodou.. ako si dopadla u lekara? mne alergologicka vobec nepomohla,
ale kozny (na druhy pokus, menila som leakra) ten mi dokonca liekmi co mi predpisal vyliecil aj alergiu s ktorou si alergologicka nevedela dat rady!..a bez hormonov..

l.lara
6. aug 2010

teraz pozeram ze som to zle napisala, nevyliecil, ale zmizli mi priznaky..

mkatka
15. sep 2010

Ahojte

poradí mi někdo, kde na internetu najdu aktuální přehled alergenů? Ale ne těch pylových - těch je všude hafo, potřebuju plesně. Nemám u sebe kartu, takže si nejsem jistá, kterou z těchto alergií můj syn má : Alternaria, Cladosporium, Epicoccum. Jen vím, že před týdnem mi dr. ukazovala u sebe v počítači tabulku, že hodnoty výskytu plesne, na kterou je on alergický, vrostla od polovice augusta z 0 na nějakých 350.....chci si to sledovat.

bubinko83
14. mar 2011

ahojte,dnes nam imunolog oznamil že sme alergicky na jablko a brezu .Synček ma už asi tyžden nadchu bez žiadnych inych priznakov,iba si stale špara v nošteku v ustach a ušiach. Može to byt priznak nejakej pelovej alergie ta nadcha? KEdy sa začnu alergie prejavovat v akom ročnom obdobi? Sorry ak sa pytam blbosti ale nikto u nas alergiami netrpi tak sa nemam koho spytat.Dakujem

bubinko83
21. mar 2011

sem nik nechodi 😒

lauraaaaaa
1. apr 2011

@bubinko83 ahoj, no neviem ti poradit aj ja sem idem po radu,lebo dcera kým sme vonka tak si sucha nos ,bez prestania ,oci tiez a mám pocit ,ze je to alergia,no ziadne iné príznaky nemá.ja rom sice rinopatik,celoročná alergia.neviem co jej mozem dat kým sme vonka aby sa mohla kludne hrat,a nechodit za mnou aby smjej nostek utrela hoc tam nic nemá 😒 ☹ .

lauraaaaaa
1. apr 2011

no a v rodine kde nie je alergik,nie je vylučené ze maly nemoze byt,v podstate je kazby druhy clovek alergik, 😒 .dost mozne ze nám nic nezostane nez ist ku doktorke.hm ani neviem ci by takym malím detom testy robili.

ivus32
1. apr 2011

@bubinko83. Ahoj,nadcha,svrbenie,nosa,svrbenie oci su prejavy alergie. Ja som tiez alergik(breza,topol,obiloviny,buriny,travy) . Je to obdobie od marca do oktobra,podla toho naco je alergik,a kedy to kvitne. Ja mam tu smolu,ze spadam do celeho tohoto obdobia,dokonca az do bronchialnej astmy,kedy sa dusim kaslom niekedy cela z vnutra opuchnem,pomoze mi az infuzia☹

ivus32
1. apr 2011

@lauraaaaaa. Malym detom robia testy z krvy. Ja idem s 5rocnou dcerkou v oktobri,a jej uz budu robit kozne testy.

monkabr
11. okt 2014

Ahojte, kto sa chce zbavit alergie, mozem jednoznacne odporucit plodinu Noni. Podla studii funguje na takmer vsetky alergie. Z vlastnych skusenosti ale viem, ze na alergiu na pel funguje perfektne. Uzivanie cez zimu take 3-4 mesiace a takmer urcite mate na jar pokoj od pelovej alergie... mam to otestovane s Noni od bhipu, urcite jedno z najkvalitnejsich, pouzivaju sposob extrakcie tou najefektivnejsou metodou vymrazovanim a kazdy napoj je osobitne zabaleny aby sa zachovali vsetky potrebne latky http://www.energiabhip.sk/n/noni-gia

ivonka133
14. okt 2014

Ja najčastejšie beriem Zodac, hoci sa mi po ňom chce strašne spať.Som po nňom tak oťapená...

petra_pe_petra
15. okt 2014

Treba obmedziť pobyt v prostredí s alergénmi, ktoré spôsobujú ťažkosti. Dbajte obzvlášť na čistotu slizníc nosa a nosohltana. Vhodné sú prípravky, ktoré môžete používať pravidelne a nespôsobujú závislosť. Nenávykové sú napríklad nosové spreje plnené Vincentkou. Ďalej vám veľmi uľaví aj preplachovanie horných dýchacích ciest (nosových dutín) s roztokom NASALIS. Pomáha aj inhalovanie. Doma zas svoju službu urobia okenné sieťky proti peľu, čističky vzduchu a častejšie upratovanie, pretože peľ sa nachádza aj v prachu. Mokré oblečenie nesušte vonku, a to, v ktorom trávite deň, neskladujte v spálni. Pokiaľ to váš byt dovoľuje, vyčleňte mu priestor napríklad v predsieni.

alergik
24. aug 2015

@dalas1
Ahoj, uz je asi neskoro, otazka padla minuly rok, ale zase zacina sezona pre tych, co maju alergiu na palinu!!! A to je masaker. 🙂 Skuste Stoplerg, neviem, ci to uz maju v lekarnach, ale mne to pomaha priam zazracne. Je to vyzivovy doplnok, berie sa podla potreby. Nos ti uvolni do 15 minut. A ked to pride na teba znovu (upchaty nos, slzeni oci), das si znovu 1-2 tabletky. A je to prirodny produkt, ziadna chemia.

alergik
24. aug 2015

@alergik @dallas
sorry, to som teda postla poriadne neskoro. Nie rok ale tusim sedem po dallaske. Tak naozaj sorry, ale ten StopAlerg je novinka a fakt zabera. Na alergiu na pel, roztoce, srst zvierat, spory plesni. Nie na potravinovu!

zuzi26
28. jún 2016

Zvieracie vykaly mozu alergiam pomoct https://www.postoj.sk/15020/dnes-robime-alergik...

agi78
2. máj 2017
Používateľ agi78 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agi78.

Príznaky alergie sa daju ucinne zmiernit odkyslenim organizmu, uz si skusala uzivat tzv. zelene potraviny-zeleny jacme, chlorellu a pod? Pozri stranku www.naturazdravie.sk

anabeth
3. máj 2017

a k tomu všetkemu, čo sa tu popísalo, treba upraviť celkovú životospravu a posilnovať imunitu
u nás bola priama umera- ak bol syn v zime chorľavý, sopľavý, mal na jar silnejšie alergické prejavy
ak sme mali " dobrú zimu" , alergia sa ani neprejavila

patkaba
10. máj 2018

@alami To je ako byt slobodny a zaroven byt vo vazeni :D Skus mu dat stopalerg (stopalerg.sk), je to prirodna zuvacia tableta, mne aj znamym pomohla a to som bola tiez celkom extremne mimo pocas jari a leta.. klasicke lieky typu zodac a pod ma uspavali, takze toto odporucam vsetkym

juliankaaa1995
22. máj 2018

@patkaba Stopaler mozem odporucit aj ja, zobrala som na skusku pre dceru a zaucinkoval vynikajuco

rika888
19. aug 2018

Tiez pouzivam stopalerg, ako pozeram, vsede o nom citam, chytil velky hype, ale niet sa comu cudovat, je ucinny a z prirodneho zlozenia, ludia uz nechcu pchat do seba chemicky lieky, ktore pomozu v jednom a ublizia v druhom.

patkaba
2. okt 2018

Akoze kazdy clovek je iny, ale ako som pisala, za mna pomaha skvele 🙂

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz