Alergia. Čo pomáha najviac?

dalas1
20. apr 2008

vie mi niekto povedat co alebo ako bojuje z alergiou ci ma nejake domace recepty alebo bezne recepty od lekara co vlastne pomaha najviac

lyongirl
21. apr 2008

no ja neviem, ja som bola najprv u obvodného, ten mi z fleku povedal, že je to alergia, dal mi Zodac a ten som brala, kým som neišla na testy, to chvíľu trvalo, tam sa mi to ale nepotvrdilo, tak mi asi naozaj nič nebolo, teda niečo predsa, ale čo, to neviem, alergia asi nie. Ale aj tak som bola na Zodacu, obvodný povedal, že ho budem už musieť užívať stále, ale ja som nechcela byť celý život na tabletkách, tak som ho obmedzila a nakoniec som zistila, že viem žiť aj bez neho, lebo problémy časom ustúpili.

maybee
21. apr 2008

Zodac aj bez receptu? to sa mi nezdá 😕 tak dnes nabehnem do lekárne a vyskúšam to, keď nie, tak pôjdem k lekárovi...

lyongirl-to je čudné, že na alergológií nič nezistili..hm, mne jeden docent povedal, že by som tam mohla mať aj nejaký bacil, ale ťažko hádať, keď sa v tom nevyznám... 😒

lyongirl
21. apr 2008

no ani ja sa nevyznám,ale zaujímavé, že alergológ mi zistil alergiu na úplne iné veci a mne sa v živote neobjavili, čo ma teda veľmi teší. Som alergická na mačku, napr. a kľudne ich môžem hladkať a maznať sa a nič mi nie je, druhý by už kýchali a neviem čo ešte a ja nič, trošku to nechápem... 😕 Skús teda Zodac, ja som ho brala aj minule, ke´d som bola chorá, asi je aj na viac vecí určený a uvidíš. Daj sem potom vedieť, čo a ako...

maybee
21. apr 2008

lyongirl-oki, vyskúšam a dám vedieť, dúfam, že pomôže 😉 ďakujem

lyongirl
21. apr 2008

Držím palce, nech sa ti už konečne uľaví, viem čo to je... 😠 ☹ , ale mne je už 😀 , tak dúfam, že aj ty sa čoskoro budeš 😀

maybee
21. apr 2008

ďakujem, veľmi ste mi pomohli - zatiaľ len písmenami, ale možno aj normálne 😉

alami
21. apr 2008

maybee - som mala taký istý problém, čo ty - ale skutočne pomohlo mi vysadenie kvapiek. Myslíš, že bez nich nemôžeš byť - to poznám. Premôž sa a viac ich nedávaj. Uvidíš, že na 2 deň ti ich už nebude treby. Ak kvapky dávaš dlhšie tak ti práve z tých kvapiek zapúcha sliznica nosa - a máš pocit plného nosa. Vysaď a potom daj vedieť!!!!
Na dlhodobé užívanie sú roztoky morskej soli - tie sa mi vidí, že sa môžu dlhodobo - napr. MarPlus - syn ho má od alergologičky.

lyongirl
21. apr 2008

Mar plus ale neodopchá nos - teda aspoň mne nie, tým ale nechcem zastať názor, že si treba kvapkať naďalej 😉

cherynka20
21. apr 2008

baby chcem sa spytat ci niektora chodite na vakciny a ako dlho,ci vam aj zaberju? ja chodim asi 4 mesiace a zatial nic ☹ alergolog mi povedal, ze liecba trva 3-5 rokov,kym sa dostavia vysledkya alergia sa obmedzi... 🙄 alergicka som skoro na kazdy druh stromu,kvetov,obilnin ked kvitnu,roztoce a niektore druhy ovocia 😠 uz aj u mna zacala sezona,nenadychla som sa nosom ani nepamatam 😔

cherynka20
21. apr 2008

a este, minuly tyzden som mala ist na vakcinu a mi nepichli,kedze mi predpisal kvapky(Nosofan) a tabletky (Fixil),ze mam vyskusat ci sa mi zlepsi(kedze som nemohla dychat 😔 uz par mesiacov ). Mozem brat vakciny a lieky sucastne??? 😕 😕

maybee
22. apr 2008

Ahojte,
tak som včera teda skúsila vynechať tie kvapky, ani pred spaním som si ich nedala. Ale v noci som sa zobudila na strašne sucho v ústach a cez nos mi neprešiel ani kúsok vzduchu. Skúsila som tak zaspať, nedalo sa.. tak som zas a opäť užila tie hnusné kvapky 😠
Cez deň by som to vydržala, ale v noci, sa to nedá 😔

cherynka20
22. apr 2008

maybee...ja by som na tovjom mieste prestala brat kvapky 😅 sestrina kamoska tak brala asi 3 mesiace kvapky (myslim ze nasivin,nie som si ista) a vyustilo to u nej az do zavislosti a skoncila v nemocnici 😔 radsej ist na alergologiu nech ti tam predpisu kvpaky na alergiu. Ja som sa skoro 6 mesiacov nenadychla nosom nakolko mam celorocnu alergiu, a minuly tyzden mi predpisali na alergologiii Nasofan a konecne mozem dychat nosom 😉 😵

sestri
22. apr 2008

cherynka...mne pichjú vakcínu už 3rok a je to lepšie ako na začiatku.popritom beriem aj lieky fixid 1 ráno,ale ked sa mi zhorší nádcha tak si dávam aj večer a vždy mi to ustúpi.o ovocí by som ti vedela rozprávať,už nemôžem ani hrozno a ananás.každým rokom mi pribudne ďalšie ktoré nemôžem jesť.začalo to jablkami.

maybee
22. apr 2008

cherynka, veď ja som to skúsila, ale v noci to jednoducho nejde 😒 aj lekárka mi predpísala Alergodil, nepomohol, viac upchával... už som zúfala, lebo ja viem, že to nie je dobré... 😖

cherynka20
22. apr 2008

sestri...tiez mam ti tabletky 🙂 zatial mi pomohli...aj u mna to zacalo tiez jablkami,potom ceresne,aj arasidy...tiez to pribuda...sem tam kiwi. Ale co ma najviac na tom zlosti je to clovek nemoze ani sportovat nic, ked spravne sa ma dychat nosom a vydychovat ustami 😖
maybee..a neskusila si povedat doktorke nech ti skusit predpisat ine kvapky? 😨

sestri
22. apr 2008

cherynka...arašidy môžem,čomu sa divím a so športom nemám problém a to mám aj astmu.keď idem na bicykel,musím si akurát ruky netrieť fenistilom,anak ma veľmi svrbia.

lenki33
22. apr 2008

Mam sennu nadchu, minuly rok som bola tehu tak som nechcela brat ziadne lieky, predtym som brala zyrtec a claritine. Najviac mi pomahalo, ked som si v aute pustila naplno klimu 😀 vazne,aspon na chvilu sa mi ulavilo. Do nosa si kvapkam llen Marplus.
S tou zavislostou na nasivine sa mi to stalo tiez a este mi velmi pomahala cisticka vzduchu

dalas1
autor
22. apr 2008

maybee ano su to priznaky vedsinou sa ti zacne tazko dychat alebo ta svrby nos ocka ,ja som bol teraz prechladnuty plus mi zacalo v nose alergia a toto naraz to je strasne podla mna sanetreba tomu branit aj ked operieme zamrazime a podobne uz aj ked sa maluje stena aj to dost drazdi a aj ked je zla farba trebarz kuknes ze je dobra ale uz je v rozklade pliesne je to vela veci ale to sa neda ustriehnut vsetko ja som sa tomu podal neberiem nic uz pekne dlho no co uz svrbia ma ocka nostek ale vzdy ked sa pooplachujem je lebsie troska mentolovej masti na celo pod nos to ma dobre predycha a som ok 😉

dalas1
autor
22. apr 2008

klima neni moc dobra na zdravie a ako si pisala ze naplno tak to uz vobec nie 😠

dalas1
autor
22. apr 2008

cherynka20 ahoj a co keby si skusla plavanie tam sa ti nos uvolni a precisti 😀

wien
23. apr 2008

Súhlasím s tým, čo tu písala tuším alami a ešte niekto. pri neustálom užívaní obyčajných kvapiek do nosa si na to sliznica nosa skutočne zvykne a opúcha už tak nejak automaticky 😅 Ja som na ORL momentálne dostala len Flixonase, lebo som tehu a odporúčanie zvlhčovať sliznicu nosu morskou vodou ( alebo Vincentkou v sprayi ). Takisto v noci katastrofa, takže sa občas nezdržím a prásknem si aj Muconasal, ale snáď sa to zlepší 😝 Normálne okrem nosných kvapiek mávam aj tabletky, ale teraz treba dávať pozor aj na mimi, tak radšej nič neriskovať.

lenki33
23. apr 2008

Ja viem ze klima neni zdrava ale ked ma clovek alergiu, tak ze by si rozskrabal celu hlavu zvnutra, tak asi spravi hocico. A samozrejme ze som si to pustala tak na 10-15 minut a na noc jednoznacne odporucam tu cisticku vzduchu, bola som dost skepticka a neverila som tomu, ale fakt to funguje 😉

cherynka20
23. apr 2008

no to som sa tiez chcela spytat na tu cisticku vzduchu,to asi myslis zvhcovac vzduchu? 😅 😅 nie som si teraz ista ci je to to iste...ci to pomaha?

lenki33
24. apr 2008

cherynka, myslim cisticku. Zvlhcovac je myslim mensi a lacnejsi 😉 nasa cisticka stala myslim 12tis ale ma aj hepafiltre. Funguje to vlastne tak ze celou prednou stranou sa nasava vzduch z miestnosti, ktory sa vnutri zvlhci po bokoch su nadrze s vodou,ktora ten vzduch zaroven zvlhcuje.Hore je aj priestor keby si si tam chcela kavpnut napr eukalyptus. A tym ze sa zvlhcuje vzduch tak mam pocit ze v lete to aj trochu ochladzuje, ked su horucavy.No hovorim ja som tomu vobec neverila,ale mne to fakt maximalne pomaha hlavne v noci 🙂

lenki33
24. apr 2008
junovka
24. apr 2008
dalas1
autor
24. apr 2008

a co tak si zohnat normelne bonbu so stlacenym vzduchom a k tomu masku alebo nieco na to aby to fungovalo ?? 😅

mokuska
20. jún 2008

mile zienky,zistujem ze aj ked mate niektore podobne diagnozy priznaky sa znacne lisia,mojim synom zistili nahodou pred dvomi rokmi,ze su 1oo percentny alergici ale nemaju skoro ziadne priznaky,starsi len obcas kycha a mladi obcas kasle a to je vsetko,pritom tiez lekarka odporucila koberce a zvieratka prec ,ale tie sme nemali a vonku chodia normalne bez chranenia len sa poctivo vzdy osprchuju,ono vytvorit im sterilne prostredie by bola ich zahuba ved to sa ani neda,clovek s tym musi nejako zit.Drzim vsrtkym alergikom palcekyi

wanda007
15. apr 2009

DOSPELY:

ja mam silnu sennu nadchu, ktora sa mi rozsirila na alergiu na roztoce, prach... jednoducho moj nos uz nema cuch a vkuse mam plny nos. pohorsilo sa mi to po roku kojenia, kedy som denne vypila min. liter mlieka. mozno to bol dovod na zhorsenie.

1. vyradila som mlieko a mliecne vyrobky, trochu sa mi ulavilo.
2. uzivam kminovy olej z nobilisu od januara (poradila lenki), zatial male vysledky, ale aspon cosi:
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=880
3. a akurat kupujeme nove matrace s oblieckami z priscine
http://www.stopalergii.cz/barierove-povlaky-pri...
4. vazne uvazujem o hladovke, ale neviem sa odhodlat
http://www.radost.sk/tiptyzdna.php?show=more&ac...

DIETA

senna nadcha nema daleko od alergie na roztoce, je to otazka casu. U dietata sa vyradenie mlieka, uzivanie oleja z cierneho kminu (rasce) a uz toboz hladovka(!) neda aplikovat. Podla mna je nutne posilnit imunitu. A to sa da. Mojmu dietatku sa tiez trochu polepsilo.

1. dokladnym uzivanim vigantolu
2. lieky na posilnenie imunity. Ja malej davam Imunoglukan, po konzultacii s detskou lekarkou.
3. snazim sa kupovat bio produkty Bio Kukuricna kasa, bio pudingy, bio ovsene vlocky - rozrabam v sojovom mlieku. (aj pre seba) a domace produkty (vajcia, maso, zelenina, ovocie,...), aj ked aj tak hodne kupujeme nie bio
4. mlieko len rano a vecer - uz nekojim, davame sunar, dieta jednoznacne potrebuje mliecne vyrobky, ale kravske mlieko zhorsuje imunitu... tu nenevyberame
5. pitny rezim
6. pobyt vonku za kazdeho pocasia