Alergia. Čo pomáha najviac?

dalas1
20. apr 2008

vie mi niekto povedat co alebo ako bojuje z alergiou ci ma nejake domace recepty alebo bezne recepty od lekara co vlastne pomaha najviac

lyongirl
20. apr 2008

asi záleží o akú alergiu sa jedná a v akom štádiu, ja som mala alergiu, riešila som to liekmi, doktor povedal, že ich budem musieť brať už asi stále a nič mi nie a ani ich neberiem a ďalšie 2 alergie, čo mi zistili sa mi nikdy neprejavili....
Ináč, asi som moc neporadila, že? Ja sa v tom až tak nevyznám, toť iba moja vlastná skúsenosť.

mimakro
20. apr 2008

dalas, akú alergiu máš? Na čo konkrétne? Ja mám zistenú kontaktnú na veľa vecí (kovy, parabény, latex, farbivá...), nesmiem používať veci, čo tieto látky obsahujú. Mám zistenú aj potravinovú alergiu, ale výsledky sú ešte u lekárky. Mám atopický ekzém (viečka a okolie očí, pod dolnou perou,chrbty rúk, prsty, predlaktia, lakťové jamky). Zaberá mi Elocom, ale iba dočasne, potom sa to objaví zase. Dávam si ho, keď sa to už nedá vydržať, nechcem sa stále natierať kortikoidmi. Na viečka používam ophtalmo-hydrocortison. Užívam Aerius 5mg. Keď som ho nebrala, permanentne som kýchala, mala som plný nos, svrbel ma jazyk a podnebie. Alergie na peľ, prach a roztoče mi nezistili, ale je s nimi veľa skrížených potravinových alergii. Občas ma nejaký záchvat chytí, ale zvládam to. Dobre antihistaminikum ja aj Rhinallergy od Boiron (homeopatikum), v začiatkoch mi zaberalo. Najviac mi pomáha užívanie antihistaminík a konzumácia čistých potravín (žiadne konzervanty, umelé sladidlá, farbivá). Nie vždy to dodržujem, preto prejavy alergie stále mám ☹

sestri
20. apr 2008

ja mám alergiu na brezu,palinu a ine rastliny.tým pádom nesmiem ani žiadne ovocie okrem mandariniek,pomarančov,citrónov a grepov.jablká mi vyvolávajú astmatický záchvat.odkedy beriem lieky a chodím na vakcínu sa mi stav zlepšil,dokonca niekedy môžem aj niektoré ovocie.predtým som nemohla ani poriadne chodiť von.každý reaguje na inú liečbu.niekomu stačia homeopatiká a niekto bude celý život na liekoch ako ja.

dalas1
autor
20. apr 2008

mila lyongirl no ja mam alergiu hned ako zacne vonku vsetko pucit potom jak je uz vsetko rozpucane tak ma to prejde ale inak som alergicky najviac na prah pliesen topol srst psaca ale da sa povedat ze skoro na vsetko a mam este aj priznaky ked jem jabko semtam sa mi stane ze uplne zachripnem ale da sa to podla mna pomaha castej kupel semtam si dat sol z mrtveho mora alebo ist k moru 😉

dalas1
autor
20. apr 2008

mimakro aku alergiu mam no ked vsetko vonku zacne pucat tak ma svrbia oci nos mi tece mam pocit ze som prechladnuty ale to len drazdi moj nos jablka mam rad ale niekedy mi sachripne hlas ale inak je to ok ale k lekarom nechodim lebo aj ked mi nieco predpisu tak to je len na dobu urcitu ze mi to pomoze ale take ja nechcem je to vsetko chemia a to ja ee radsej si davam kupele caste oplachujem sa a je to ok 😉

dalas1
autor
20. apr 2008

sestri skusala si mrtve more treba tam ist tam ti to na alergiu pomoze lebo tabletky su len na zmiernenie ale nie na to aby ta zbavkal trapenia 😉

malaskoricka
20. apr 2008

Najúčinnejšou prevenciou a zároveň aj liečbou alergie je obmedzenie kontaktu chorého s antigénom, na ktorý je citlivý. Prostredie, v ktorom sa pacient pohybuje, by malo byť zbavené alergénov. V domácnosti kde žije, by nemali byť koberce, závesy, mali by sa používať špeciálne vysávače a čistiace prostriedky, používať špeciálne antialergické matrace, vankúše a paplóny. Neodporúča sa chovať doma domáce zvieratá, a ak sú prítomné, tak ich často umývať. Mali by sa pohybovať iba v priestore vymedzenom pre nich.
Alergická reakcia sa niekedy spája aj s psychickým stavom a duševnou pohodou človeka. Pacient by nemal byť v strese, mal by dostatočne oddychovať, tráviť dostatok času na vzduchu, ale v čase, keď sa v ovzduší nenachádzajú alergény, ktoré mu spôsobujú ťažkosti. Veľmi vhodným je aj pobyt pri mori, alebo výlety do hôr, či návšteva jaskyne.
Dôležitý je aj životný štýl pacienta a správna životospráva.

dalas1
autor
20. apr 2008

Malaskoricka: no to bolo presne tak ako si pisala ale aj ked niekedy je tazko doma upratovat ked na druhej den tam je prah a podobne microby a to ako si pisala ze treba ist von len ked sme si isty ze je vonku menej alergenu ako sa to dozvies hm ale inak mas pravdu no ja mam doma psa aj morca ale zase ja dost casto upratujem a najviac zacitim alergiu ked zacnem upratovat ked neupratujem tak je vse ok alle ako zacnem tak uz ma svrby nos 😨

sestri
20. apr 2008

dalas...ja viem pomohol mi egypt,ale ísť s celou rodinou pravidelne k moru,to sa nedá.

jankapo
20. apr 2008

Ja som tiez alergicka, dostala som vyborny recept od sestry...a pomaha....kedze je velmi tazko nechodit do prirody, ved by som sa v meste zblaznila, ale zas jasne ze obava, ze clovek daleko nezajde, s plnym nosom a vsetkym co k tomu patri, ved to pozname, odporucae mi bolo (okrem liekov)- natriet si pred vychadzkou nos bielou vazelinou- jasne, ze myslim vnutro nosa...potom sa tie pele nedostanu priamo na sliznicu, vazelina urobi taky film a nepusti, takisto si myslim ze by to mohlo zaberat v prasnom prostredi...a tu vazelinku dostat napr. v DM...moja sestra neda dopustit....

dalas1
autor
20. apr 2008

sestri viem stoji to peniaze ale aj lebsie zdravie a co je prednejsie 😉

dalas1
autor
20. apr 2008

jankapo no tak toto som este nepocul je to celkom fajn napad
😵

alami
21. apr 2008

dalas - syn je alergický na všetko možné, pel, prach , roztoče, srsť, perie,.....
niečo sa porieši rýchlo - na perie - vylúčiť kontakt... ale horšie je ten peľ a prach - kde má chudák byť - von či dnu 😉
ale dostalôi sme od alergologičky tieto rady, tak posúvam ďalej:
Von chodiť čo najviac chránený - šiltovka, okuliare - vždy - tým sa zamedzí usádzanie pelu v očiach, vo vlasoch..ale aj tak, vždy keď príde domov z vonku, mala by som ho komplet umyť - oči vytrieť namočeným kozmetickým tampónom, vnútro nosa vodou, ústa vodou vypláchnuť , umyť celú tvár, ruky...vraj zakaždým aj vlasy.
Prádlo alergika -pelára by sa malo sušiť dnu, okná by sa mali otvárať miniálne, najlepšie len po daždi a úplne najlepšie mať na nich sieťku proti peľom....
na prach a roztoče - najmä nemať doma textílie ako koberce, záclony...plyšové hračky..v prípade nejakej obľúbenej ju dávať často do mrazničky - v praní sa roztoče nezničia ani na vysokých teplotách, ale na mraze áno. to platí aj o matraci z postele - v zime, keď je mráz, dať na balkón....

To len čo ma na rýchlo napadlo - ak ti niečo z toho pomôže. Ja som sa snažila len asi prvý mesiac, potom som sa na to vykašľala - to sa proste nedá
A ten pel ešte - nemal by sa dostať na sliznicu, lebo tam vraj naboptná a už robí zle..nám to spôsobovalo časté choroby. Do nosa je dobré si striekať Mar Plus - alebo nejaký iný roztok morkej soli.

sestri
21. apr 2008

alami,ja som musela kôli dcére dať z bytu preč všetky črepníkové kvety,preto,že je alergická aj na plesne.doktorka povedala,že plesne sú v zemine.kamoška musela urobiť to isté a to chodia inej doktorke.

maybee
21. apr 2008

Ahojte, môžem sa spýtať, ako sa Vám tá alergia prejavuje? Napr. ja mám už 2 mesiace upchatý nos 😒 , už 2 mesiace beriem kvapky do nosa, aj keď viem, že kvapky sa môžu tak najviac týždeň a ja už celé dva mesiace 😖 , doktorka mi nepovedala nič... 😒 nemôžem už pomaly bez nich existovať a v noci ani spávať.... 😔 sú to alergické reakcie?

junovka
21. apr 2008

samozrejme 😉

sestri
21. apr 2008

áno,kvapky hneď vysaď lebo ti uškodia viac ako pomôžu.skús v lekárni tabletky na alergiu,dajú sa kúpiť bez predpisu a objednaj sa alergologičke.tak sa to aj mne začínalo.

maybee
21. apr 2008

kvapky vysaď... ☹ to sa práveže nedá tak ľahko, lebo mne sa asi po štyroch hodinách tak upchá nos, že ani von, ani dnu 😅 a to je jediné, čo mi zaberá. Aj doktorka mi dala nejaké kvapky, že Alergodil, ale tie mi to ešte viac upchali. Jedine vyprosíkať si od doktorky doporučenie na alergológiu... 🙄

junovka
21. apr 2008

tak si ho vypros cim skor, nakolko ked sa objednas na alergo, tak pokila prides na rad, tak to potrva amozno aj dobre 2 mesiace 😒 , ale v prvom rade budes musiet podstupit vysetrenia krvi a urcite aj pojdes na ORL 😉 A TAK AZ Z TYMI VSETKYMI VYSLEDKAMI NA ALERGO TA OBJEDNA.

junovka
21. apr 2008

..NEVIEM CI SA DA NA VOLNY PREDAJ KUPIT SPREJ DO NOSA nASONEX???? 😕 Timeike to strasne pomaha, nakolko ma tiez alergiu ☹

junovka
21. apr 2008

....a este skus brat Sinupret kvapky, tie spustaju sople a pomaha odpchavat nos.Sinupret+Nasonex=ULAVA 😉

maybee
21. apr 2008

ďakujem. ani mi nič iné neostavá, to upchatie nosa je otravné 😠 Dúfam, že to nebude nič vážne 😕

maybee
21. apr 2008

junovka a Sinupret sú bez predpisu?

junovka
21. apr 2008

ANO 😉

maybee
21. apr 2008

Už som si myslela, že som skúsila všetko od Vibrocilu, pinosolu, Nasivin cez Olynth a Muconasal plus a že už hádam ani nič iné neexistuje 🙂 ale som potešená informáciou, že ešte stále mám čo skúšať 😀
Ďakujeem

junovka
21. apr 2008

Hlavne vsetko s mierou.Sinupret sa berie najviac tak 7-10 dni 3 x denne 😉 Uz mas urcite aj sliznicu nosa v keli, z tych kvapiek 😖 😉 🙂

maybee
21. apr 2008

😒 tak to určite áno... dokonca pri Olynthe ma bolel vnútri nos, vždy keď som si vstriekla.. aaa ja už neviem, nikdy som toto nemala, teraz pre jarou zrazu. Už tie kvapky nemajú pri mne ani účinnok, keď ich už toľko užívam. Je to na prd.... 😠

lyongirl
21. apr 2008

maybee, ja som mala niečo podobné, neustále upchatý nos a išla som k dr. až po 4 mesiacoch a samozrejme alergia, aj keď u alergológa sa nepotvrdila 😕 a brala som Zodac/tablety/, mala som ho na predpis, tak neviem, či sa dá aj kúpiť, ale poviem ti, viac som kvapky použiť nemusela a po čase som vysadila aj Zodac a existujem tak ako pred tým - bez problémov.

maybee
21. apr 2008

lyongirl ako to, že sa u alergológa nepotvrdila? no dúfam, že to bude aj môj prípad a konečne sa tých kvapiek zbavím 😖

sestri
21. apr 2008

bez eceptu sa dá kúpiť Zodac aj Claritine.je to na 7dní.treba skúsiť.