Alergia na nikel v kozmetike

novamamima
27. dec 2018

Ahojte poradte prosim kozmetiku pri alergii na nikel? Do teraz som nemala az taky problem iba pri priamom kontakte s pokozkou. Teda vsetka bizu musela prec... Teraz som uz cca 5 rok na 2-hej materskej a teda tych 5 rokov znamenalo menej resp. ziaden make-up. Teraz ked si dam len maskaru tak na druhy den mam pokozku okolo oci suchu a hroooozne svrbi a aj opuchne. Chem teda najst kozmetiku ktora mi toto nebude robit. Od kremu az po ocne tiene a maskaru.

prevenar
27. dec 2018

@novamamima ..tak nepouzivaj "kozmetiku" a si vybavena 🙂

jeennyv
27. dec 2018

@novamamima kozmetika bell ma hypoalergennu spiralu..aj tak sa nejak vola hypoalergic..ma vo viac variantach aj na objem aj predlzenie atd..plus skus prirodnu kozmetiku dm ma alverde..alebo kozmetiku, ktora je veganska a netestovana na zvieratkach..ja sledujem napr. pre inspiraciu na youtube veganky co pouzivaju...

lokorave
28. dec 2018

@novamamima ja mam tiez alergiu na nikel a mna prave lekar upozornoval na prirodnu kozmetiku pretoze nikel sa nchdza vo vela rastlinach a bylinach tak pozor na to. A ked je to velmi zle dolezite je vyradit ho a zo stravy. Kozny by ti mal da zoznam kde savade nachadza a budes prekvapena. Ja to samozrejme dodrzujem len ked je to uz neznesitelne lebo niecoho by som sa ozaj nevedela vzdat.

michaela460
28. dec 2018

@novamamima ja mám tiež veľmi silnú alergiu na nikel. Rok som sa trápila bolesťami. Musela som skúšať čo mi robí zle. Kľudne napíš správu, pofotím ti akú kozmetiku momentálne používam.

novamamima
autor
28. dec 2018

@prevenar Tvoja odpoved mi vobec ale vobec nepomohla, je totalne zbytocna a preto nerozumiem preco niekto pise taketo komenty??? Ak si chce nieco kompenzovat tak toto je zle miesto. Nrviem ci si muz ci zena a neviem ci vobec tusis co je to kozna alergia, ake tazke je s nou zit. A v dnesnej dome sa zial neda fungovat bez akejkolvek kozmetiky pri koznej alergii. Prosim nabuduce zvaz svoju odpoved.

novamamima
autor
28. dec 2018

@michaela460 Dakujem Ti pisem spravu

novamamima
autor
28. dec 2018

@lokorave Vies mi poslat ten zoznam?

lokorave
28. dec 2018

@novamamima ked pridem domov. Ho odfotim a poslem 😉

prevenar
28. dec 2018

@novamamima je to najlogickejsie a najjednoduchsie riesenie 🙂 ..som alergicka na mlieko ? - nekonzumujem mliecne vyrobky ..som alergicka na lepok ? - nejem lepok. easy 🙂 vsetko dobre.

novamamima
autor
28. dec 2018

@prevenar Tak sa divim ze ked mas skusenost s alergiami tak nevies co to znamena. Ja mam problem s niklom, tiez alergiu na slnko a nejale bylinky. Ako to tu vyssie bolo pisane nikel telo dostava aj v potrave. Ale nie je to take jednoduche. Ked sa uz na pokozke objavi alergicka reakcia je neskoro. Pokozka svrbi=musis nieco natriet inak si to rozskriabes. Nepoznam tak disciplinovaneho cloveka co sa ovladne tak ze si to aspon neposucha ... a to je uz problem. Ja sa snazim cez den mi to ako tak ide ale rano vstanem a ruky mam cervene doskriabane. Nedokazem v noci svoje telo tak ovladat. Potom vsetkom mi trva tyzdne dostat pokozku do normalu. Miesta kde bola alergicka reakcia su suche supinate flakate = zasa musim pouzit nieco, kremovat, premastovat aby sa to znova obnovilo. Neviem si predstavit ze by som nic z toho nepouzivala. Ak poznas iny sposob ako to zvladnut prosim porad. A to bol aj ciel umysel mojej spravy. To co si napisala plati pri tom ze nenosim sperky, teda musim si vyberat, hodinky a pod. Ziadne priamy kontakt s pokozkou, gombiky, zipsy, pracky opaskov... Az pred nedavnom som zistila ze aj ovne tiene ci maskara moze obsahovat kovy. Viem da sa bez toho zit a som pripravena to tak riesit ak to inak nepojde. Ale pokial existuje kozmetika ktora to neobsahuje tak preco nie? A to bol ciel tejto diskusie!

novamamima
autor
28. dec 2018

@lokorave vopred dakujem

atafrog
28. dec 2018

@lokorave mozes prosim aj mne poslat zoznam, tiez som alergicka. Dakujem 🙂

atafrog
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lokorave
28. dec 2018

Dievcata zatial vam prikladam aspin link so strucnym zoznam chybaju tam bylinky a rastliny tie su prave dolezite pozerat v kozmetike.. Ak mate prejavy silne skuste vyradit potraviny na urcity cas zo stravy znamena to ze mate prebytok niklu v tele a pri docasnej diete sa to da do poriadku zas na cas https://www.imuno-alergo.sk/kontaktna-kozna-ale...

prevenar
28. dec 2018

@novamamima super ! drzim palce 🙂

novamamima
autor
28. dec 2018

@jeennyv
@lokorave
@michaela460
@atafrog Robi Vam roblem aj lak na vlasy?

jeennyv
28. dec 2018

@novamamima mojej mamke ano...moze teraz len niveu... preukazanu alergiu na nikel a kovy doma nemame, ale uz bolo ze od opasku sa spravilo take bodecky..osobne ja roky pouzivam redp pouzivame veci len nivea kremy, laky na vlasy vistiace vody, mydlo soft creme..proste vsetko nivea

newyourk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela460
3. jan 2019

@newyourk nechcem odporovať 🙂 určite to je dobrá a čistá kozmetika, ale žiaľ mám skúsenosť s tým, že prírodne produkty mi robili najhoršie. Nikel sa nachádza aj v pôde z ktorej bilinky a rastliny vyrastajú, čiže sa nachádza aj tam 😣

monikahec
21. mar 2020

@michaela460 môžem poprosiť info, akú kozmetiku používaš? asi mám alergiu na make-up. Ďakujem

helllenya
10. jan 2021

@lokorave mozem ta aj ja poprosit o zoznam pri alergii na nikel ?ak ho teda este stale mas 😊🙏

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rastya
17. mar 2021

@lokorave ahoj, aj ja by som Ta poprosila o ten zoznam pri alergii na nikel. dakujem R 🙂

fimava
5. jún 2021

Ahojte, mozem poprosit aj ja zoznam na kozmetiku pri alergii na nikel?

alexandra831
21. nov 2021

@lokorave mozem tiez poziadat o ten zoznam kozmetiky bez niklu? Dakujem pekne. 🙂

hotovo123
2. feb 2023

@lokorave ahoj,mohol by som Ta aj ja poprosiť o ten zoznam pri alergii na nikel. ďakujem krásne

itaa
28. jún 2023

@alexandra831 Ahoj, prosím, dostala si sa k tomu zoznamu kozmetiky bez niklu. Ja mám pocit, že každá značka/dekoratívna - ceruzka a maskara/ mi robí zle. Mám z toho červené oči. Ďakujem, Silvia

itaa
28. jún 2023

@hotovo123 Ahoj, prosím, dostala si sa k tomu zoznamu kozmetiky bez niklu. Ja mám pocit, že každá značka/dekoratívna - ceruzka a maskara/ mi robí zle. Mám z toho červené oči. Ďakujem, Silvia

itaa
28. jún 2023

@atafrog Ahoj, prosím, dostala si sa k tomu zoznamu kozmetiky bez niklu. Ja mám pocit, že každá značka/dekoratívna - ceruzka a maskara/ mi robí zle. Mám z toho červené oči. Ďakujem, Silvia

atafrog
28. jún 2023

@itaa uz sa ani nepamatam, ja uz pouzivam minimum kozmetiky, mam odskusane co sem tam mozem pouzit.