Alergická reakcia na štipanec

montemotherone
8. júl 2020

Alergicky reagujem na niektoré štipance. Osa, komár, ovad.... Najhoršie je to po 1-2 dňoch. Rana mi opuchne, okolo štipanca aj 10-20 cm a desne svrbí. Poraďte ak máte podobné reakcie. Už mám nasadené antihistaminiká, fenistil gel, octanová masť, cibuľa... nič nezaberá. Jediné čo mi na chvíľu uľaví od svrbenia je chladivý masážny gel. Je to na zbláznenie 😰 Zajtra idem za alergologičkou.

majusikk
8. júl 2020

@montemotherone ja som mala také asi pred týždňom a musela dom ísť na pohotovosť pichli mi kortikoida ditiaden každý večer ditiaden a dostala som aj antibiotika augumentin a mazať som na to musela vysnovsky balzam a zaviazať tak to prešlo do troch dní

zuzkaa1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
9. júl 2020

@montemotherone tak ako pise pani vyšše ist k lekarovi ja som akurát včera skoncila na pohotovosti keďže dva dni rastlo ako vam az modrina sa robila tiez mi pichla niečo tie isté antibiotiká plus mi dala inu masticku a mam pocit ze to zabera takze urcite ist lekárovi tiez neviem co to mohlo byt pytala sa na kliesta len viem ze v tom mieste nebol bol nejaky pupenec a potom sa menilo ba cervene a do rana rastlo aj cez den
Prva foto prvý den druha druht de Posledna foto po masticke

majusikk
9. júl 2020

@zuzkaa1991 áno ja som to tiež mala malé červené podnik to malo 20cm do každej strany a potom to až bolelo palilo a spravila sa mi až hnedá modrina a ťahalo sa to až do pred preto som šla na pohotovost

montemotherone
autor
9. júl 2020

@majusikk dala som si v lekárni zamiešať tú masť tak dúfam že zaberie. Inak, včera som ešte našla (a že mi to nenapadlo, lebo to používam aj pri ekzeme) ovsenu kašu. Dala som si to na noc a fakt to je lepšie 😊 Namiešala som hustejšiu kašu z prášku na ovsené mlieko a pridala ovsené vločky, urobila som zábal a obviazala. Fakt to už nesvrbelo a aj dnes je to lepšie 😊

montemotherone
autor
9. júl 2020

@majusikk to čo by mi dali na pohotovosti som si už dala, (som alergička, mám všetko doma) skôr som hľadala konkrétnu masť na samotné svrbenie, zápal... Zmiernenie svrbenia kým sa to zahojí

zuzi56
9. júl 2020

ja mavam to iste, alergologicka mi predpísala krem advantan, potom mi robila testy.
Ten krem je perfektný, vôbec to nepali a ani nesvrby, a to mavam aj 30 cm priemer stipanca.
A Mateo si to alkoholom.

amienne
9. júl 2020

Chcem sa spytat. Muza tiez stipla osa alebo vcela, nevsimol si. Prvy den relativne Ok a na druhy brutal opuch. Poslala som ho na pohotovost. Dali mu ATB mast, povedali ze ak do troch dni neprejde ma ist k lekarovi na ATB ze prejav alergie to nie je. Do dalsieho dna sa mu spravil taky biely kruh ako pri borelioze, ze stred okolo vpichu asi 3 cm bol tmavocerveny, potom nasledoval bledy kruh a potom zas ruzovy kruh. Cele to mal asi 15 cm velke. Do dalsieho dna po masti mu to zacalo miznut a ostal len ten tamvy kruh pri vpichu. O tri tyzdne ma ist na krv kvoli borelioze i ked kliesta nemal. Aj vy ste mali take kruhove opuchy? Bojim sa lebo mama sa lieci na boreliozu dlho a nema sa velmi dobre. Z tych foto co som tu videla sa to priblizuje tomu co ma. Alergik je na roztoce a ma astmu.

montemotherone
autor
9. júl 2020

@amienne tiež som alergická na roztoče a áno, vyzeralo to presne tak ako pri borelioze. Aj teraz, aj keď ma minulý rok pichla osa. 🥴

amienne
9. júl 2020

@montemotherone dakujem za odpoved. Trosku mi odlahlo. Viem , ze primarne prenasaju boreliozu klieste ale vraj nielen klieste ale aj komare, blchy , ovady a pod. A ked som videla ten kruh hned som si spomenula na mamu. Ked isiel k obvodacke uz mu to zacalo ustupovat ale mal foto ako to vyzeralo a prve co sa pytala bolo ci nemal kliesta. A to ho vraj osy v zivote dostipali velakrat a nikdy takuto reakciu nemal.

montemotherone
autor
9. júl 2020

@amienne inak moja známa mala zistenú boreliozu a veľmi jej pomohla bylinka Štetka lesná 😉 https://www.zdravysvet.sk/p/stetka-lesna-50ml-t...

amienne
9. júl 2020

@montemotherone dakujem za info. Hned idem postudovat.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
autor
15. júl 2020

@taskataska rozklikaj, čítaj, rozmýšľaj... 🤷‍♀️