Androgénna alopécia

luuca1
24. júl 2014

Ahojte baby založila som tému nakoľko som tu nenašla nikoho s touto diagnózou a potrebujem rady skúsenejších ktorý majú tiež tento problém.
Mne ho zistili zhruba pred 3 týždňami a fakt neviem čo ďalej som z toho psychicky na dne, pretože mi vlasy padajú a nič nepomáha. Všetky výsledky mám v poriadku.
Prosím poraďte.

adam510
17. júl 2015

@lorela Tak ak by som mal rozpisovať krok po kroku bol by som tu veľmi dlho nakoľko som skúšal všetko možné kým som našiel tú pravú cestu. Ale tak v základe určite žiadny, lepok, laktóza, biele pečivo, biely cukor, obmedzenie živočíšnych produktov, pravidelná strava, pravidelné športy, určite skvelá vec pri vypadávaní vlasov je taktiež joga nakoľko krásne prekrvuje cievy tam kde sa za bežného fungovania krv nedostane a má to naozaj skvelý vplyv na lymfatickú sústavu čo veľmi ale naozaj veľmi pomáha pri obnovovaní vlasov. Ja osobne taktiež otužujem pretože je to najlepšie na prírodné posilnenie imunitného systému. Ale pokiaľ by ste chceli skutočne podrobnosti rád sa s vami dohodnem na nejakom sedeníčku 😉

momusa
18. jún 2017

@adam510 ahoj adam, mohla by som sa s tebou spojiť a porozpravat sa nejako? Ďakujem Monika

ritka8
5. nov 2017

@atanerka77 ahoj môžem sa spýtať či ti niečo pomohlo ? Ďakujem

atanerka77
5. nov 2017

@ritka8 ja som toho uz tolko vyskusala ze uz ani neviem co vsetko ale v zasade som stale davala a davam Neocapil okrem vitaminov sk B a zeleza

ritka8
18. dec 2017

@plnenapaprika ahoj viem ze tato tema tu bola uz davnejsie , ale chcela by som sa opytat tebe vysadenie bielkoviny pomohlo ? A bola ti diagnostikovana androgena alopecia ? Mne zistili na bielkovinu alergiu a neviem ci to vypadavanie by mohlo suvisiet s tym. dakujem

bashee
1. apr 2018

Ak trpite okrem AGA aj akne v oblasti sanky, krku a lic tak vedzte ze za oboma problemami stoji vasa hormonalna nerovnovaha, teda nadprodukcia androgenov tj testosteronu ktory sa neskor 5alfa reduktazou premiena na DHT. DHT je pritomne vsade tam kde je zapal cize v oblasti aknoznej pleti a plesatejucich miest na hlave. DHT nie je hlavnym vinnikom, ma branit proti zapalu. S velkou pravdepodobnostou trpia zeny s AGA inzulinovou rezistenciou (google it). Uz po par dnoch na SCD diete mi akne komplet zmizlo a nemam v tychto oblastiach jedinu tvrdu bolestivu nevytlacitelnu vyrazku. Zabranujem tomu aby mi stupol krvny cukor (stupa aj po zjedeni vacsieho mnozstva basmati ryze ktora ma nizsi GI nez hneda ryza) takze vsetky obilniny vratane zemiakov, ryze nejem. Jem len maso, vajcia, ovocie s mierou, zeleninu, orechy, huby, ryby, domace pecivo z bananovej muky. Moja diagnoza znela AGA a viac to nikoho nezaujimalo. Pritom mam syndrom podobny PCOs (nasledok IR) a verim ze takto dokazem zabranit dalsiemu progresu AGA pripadne zvrateniu. Netreba zabudat na pravidelny sport nakolko sa pri nom spaluje nadbytocny cukor a tak zaabranuje opat IR. Po mesiaci na SCD diete mi zmizlo akne, prestali vypadavat vlasy, zmizla bolest pri menstruacii, zvysila sa imunita. Proste telo nie je sproste a funguje podla istych pravidiel. Masticky a samponiky nevyhadzujte do kosa, ale najprv rieste pricinu AGA nie len priznaky. 🙂 vlasom zdar!

lorela
4. apr 2018

@ritka8 Jednou z príčin vypadavánia vlasov je aj nedostatok bielkovín...

ester1307
10. júl 2018

Dobrý deň prajem. Mám 21 rokov a zhruba pred dvomi mesiacmi mi začali z ničoho nič padat vlasy. Pred tým som take problémy nikdy nemala. Vlasy mi padajú takým spôsobom, že keď si potiahnem končeky vždy mi ostane jeden dva vlasy v ruke. Najhoršie je to pri cesani. Vacsinou si vyčešem okolo 48 vlasov. Pred mesiacom sa k tomu však pridalo aj vypadávanie obocia a mihalníc. Obočie a mihalnice má vkuse dráždia akoby šteklili. Žiadne lysiny nemám a ani žiadne vypadnuté miesta som nespozorovala. Na trichologickom vysetreni u pani dr. Nestorovej mi bolo diagnostikovanie telogenne efluvium a seboroicka dermatitida čo doteraz moc nechápem vzhľadom na to, že žiadne príznaky seborei v pokožke vlasov nebadám. Pani doktorka mi povedala že mihalnice a obočie mi padajú taktiež koli seboree lebo vraj sú tam taktiež mastné miesta keďže seborea vzniká v mastnom prostredí. Predpisala mi antimikotické lieky a názvom fungolon a fungicidin a vytaminy no vlasy a obočie a mihalnice si vypadávajú spokojne ďalej. Už som z toho fakt zúfalá preto by som Vás chcela poprosiť, či nemáte podobne skúsenosti, buď podobný problém alebo respektíve či ste nemali skúsenosť s pani dr. Nestorovou, ak áno či Vám liečba zabrala. Ďakujem Vám za akúkoľvek odpoveď.

malabrunetka
25. okt 2020

@moon123 ahoj, ako si na Tom teraz a vlasmi?

tomas0
28. mar 2024

@luuca1 píšem sice o niekoľko rokov neskôr ale nenechaj sa zdeprimovať. Androgénna alopécia je čisto problém spôsobený hormónami ktoré sa musia vybalancovať aby to prestalo. Tak isto tu musíš brať do úvahy derivát testosterónu menom DHT ktorý aj u žien spôsobuje vypadávanie vlasov a taktiež Prostaglandín D2. Tieto 2 veci sú zhuba vlasov. Čiže odporúčam stravu ktorá ti bude inhibovať v tele DHT a Prostaglandín D2. Odporúčam ricínový olej na pokožku hlavy, tak isto rozmarínový olej je bomba ( odporúčam značku mielle ), jesť veľa špenátu ale že veľa lebo on inhibuje aj DHT aj Prostaglandín D2 + oblasuje železo ako bonus, tak isto vitamíny brať ( odporúčam ReviHair od Dr.Maxa ), určite šampóny bez sulfátov parabénov silikónov a alkoholu. Ďaľej choj určite na tricholgické vyšetrenie či to niesu upchaté korienky, na Prostaglandín odporúčam Gingko Bilobu a proti stresu určite Ashwagandhu ( ashwagandha je veľký banger vecička ). A pokiaľ je to už extrém tak Finasterid a Minoxidil ( u finasteridu ale extrémne opatrne hlavne u žien lebo pre ženy môže byť rizikový preto iba pod dohľadom doktora )
PS.: zelený čaj… ZELENÝ ČAJ je na všetko čo sa vlasov týka. Neni zaaač ❤️💅🏻

tomas0
28. mar 2024

@luuca1 Oh zabudol som ešte dermaroller alebo dermapen. Dermaroller s ihlami NIE DISKAMI ( napr. Folliroll, disky v dermarolleroch ti iba dojazvia a rozdráždia pokožku a povedzme si na rovinu na jazvách nikdy už nič rásť nebude ). A pokiaľ ti nesadne ReviHair tak DuoLife Keratin ( to je prírodné a účinné ) lebo každému sadne niečo iné. Tiež pobehaj doktorov či nemáš nejakú skrytú chorobu lebo to tiež môže byť príčina padania. Oleje som už teda spomínal, rozmarínový od mielle, ricínový hocijaký za studena lysovaný a čistý, tymiánový ( odporúčam Gyo Labs ale opatrne lebo tymián vie byť veľmi agresívny ku pokožke ) a tiež môžeš skúsiť olej zo semiačok tekvice ( odporúčam RejuveNaturals + je to topikálny inhibitor DHT ). Tak isto Red Light Therapy je banger, je obdivuhodné koľko toho vie zvládnuť červené svetlo. Kozmetiku odporúčam od Andreine ( tá ale nie každému sadne ) alebo Nanogen 😌 to je asi všetko. Ak ma ešte niečo napadne tak napíšem.