Angína a nezaberanie antibiotík.

gabilili
26. mar 2020

Ahojte prosím vás ako dlho trvá angína?... Od soboty, som sa necítila dobre zimnica, zvýšená teplota 37,3 a hrdlo som cítila... V pondelok som bola u Dr samozrejme angína... Lenže od pondelka večera beriem ATB ale nejak sa necítim lepšie... Práveže v čera som mala 37,5 teraz ráno ako keby som mala teplotu asi vnútornú a zima mi je... Kedy majú zabrať ATB? A ako keby nebol ten koro vírus človek by sa tak nebál, ale ja si teraz veľmi namyslam a bojím sa... Nikto v našom okolí nebol v karantény ani sa nevrátil zo zahraničia ani v našom regióne ešte není potvrdení prípad... Len ja mam už skoro rok problém zo psychikou a toto mi nepridáva... Nechcem hneď volať Dr aby som nevyzerala ako.... 😁 Ďakujem pekný deň prajem a

veronikaszabova
26. mar 2020

@gabilili mne antibiotika zaberaju tak po 3 dnoch.
A nestresuj s koronavirusom.

angie11
26. mar 2020

@gabilili až po 3 dňoch začnú účinkovať, treba si popri. niečo uviazať okolo krku aby bol v teple a ležať, ono to prejde, netreba sa stresovať okolo virusu, keďže ste nebola s nikým nakazenym v kontakte

tslobik
26. mar 2020

@gabilili A to máš streptokokovú angínu? Lebo na angínu máš dosť nízku teplotu. Býva vyššia, cez 38°C. Minimálne 10 dní, skôr dlhšie sa užívajú ATB. A pri vírusovej ti antib. nezaberú.

prasiatko30
26. mar 2020

@tslobik presne ak je to virusove tak tie atb ti nepomozu

gabilili
autor
26. mar 2020

@angie11 ležať sa mi nedá pri dvoch deťoch 😁

natassha1
26. mar 2020

este to je kratko, daj mi meste cas a hlavne nestresuj 🙂

angie11
26. mar 2020

@gabilili aha tak to chápem 🙂

majamat
26. mar 2020

zazila som viackrat, ze ATB zabrali az o 5dni, ale ak nezaberu, tak treba mozno zmenu ATB.
ja som mala nedavno asi zapal dutin. najskor len kasel - tazden suchy, tyzden vlhky, potom torsku hrdlo a nadcha, pach v nose. bola som u dr, ked som bola chora 3,5t som s akonecne dostala k dr. a dostala ATB., uz na 3den som citila zmenu - pach v nose ubudol a nos uz nebol tak upchaty. no potom sa to zlepsovalo len velmi pomaly a unavena som bola snad este 2t.

chrobacik41
26. mar 2020

@gabilili ahoj tak ja som mala takú poriadnu angínu naposledy v máji. Na moje mandle vždy pomohla šalvia, uvariť si odvar a kloktat pozor nie horúce ale také vlažné, a môžeš vyskúšať aj slanú vodu do pohára 2dcl si daj vlažnú vodu a lyžičku soli zamiešať a kloktat. Antibiotiká z tých mi zaberá jediné augmentin. A to kloktanie, ale ta teplota sa mi nezdá u teba. Lebo ja keď mám angínu tak mám hneď 39-40 horúčku, zimnicu, bolia ma nohy a svaly, samozrejme neviem prehĺtat a dva dni zvraciam a toto keď mam viem ze mam anginu. Pockaj este do 3-4 dni by ti malo zabrať, a skús to kloktanie, šalvia je na to perfektná. A este jedna vec ked pijes tekutiny vzdy ich maj také vlažne nie horúce, to mi poradila lekárnička. Prajem skoré uzdravenie.😉

lucka23
28. mar 2020

Ja mam tiež streptokokovu angínu už mesiac. Vybrala som najprv penicilin, po 3 dňoch od dobratia sa mi však príznaky vrátili. Znova Dr, vytery, krv a nové atb zinat na 10 dní. V nedeľu som ich dobrala. V pondelok znova kontrola, vytery aj crp negatívne ale aslo rastie. No a včera sa znova vratila bolesť hrdla. Čiže po 5 dňoch od dobratia atb. Už som zúfalá. Okrem toho má bolia kĺby. Teplotu nemám. Tie atb mi vždy zabrali už po jednej tabletke. Tak ja už neviem čo robiť. 😔

gabilili
autor
28. mar 2020

@chrobacik41 nonjanuz neviem... Stále mi to kolíše do 37,5... Vo štvrtok som bola u Dr znova spravila mi crp hodnota 7 takže žiaden zápal... Hrdlo už lepšie... Ale ja ho Orave že viac cítim a tie zvýšené teploty... Nechápem nikdy som to takto nemala... Teraz si len človek namysla keď sa deje to čo sa teraz deje...