Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Angína a nezaberanie antibiotík.

AngínaZdravie a choroby (A - Z)
gabilili
26. mar 2020

Ahojte prosím vás ako dlho trvá angína?... Od soboty, som sa necítila dobre zimnica, zvýšená teplota 37,3 a hrdlo som cítila... V pondelok som bola u Dr samozrejme angína... Lenže od pondelka večera beriem ATB ale nejak sa necítim lepšie... Práveže v čera som mala 37,5 teraz ráno ako keby som mala teplotu asi vnútornú a zima mi je... Kedy majú zabrať ATB? A ako keby nebol ten koro vírus človek by sa tak nebál, ale ja si teraz veľmi namyslam a bojím sa... Nikto v našom okolí nebol v karantény ani sa nevrátil zo zahraničia ani v našom regióne ešte není potvrdení prípad... Len ja mam už skoro rok problém zo psychikou a toto mi nepridáva... Nechcem hneď volať Dr aby som nevyzerala ako.... 😁 Ďakujem pekný deň prajem a

veronikaszabova
26. mar 2020

@gabilili mne antibiotika zaberaju tak po 3 dnoch.
A nestresuj s koronavirusom.

angie11
26. mar 2020

@gabilili až po 3 dňoch začnú účinkovať, treba si popri. niečo uviazať okolo krku aby bol v teple a ležať, ono to prejde, netreba sa stresovať okolo virusu, keďže ste nebola s nikým nakazenym v kontakte

tslobik
26. mar 2020

@gabilili A to máš streptokokovú angínu? Lebo na angínu máš dosť nízku teplotu. Býva vyššia, cez 38°C. Minimálne 10 dní, skôr dlhšie sa užívajú ATB. A pri vírusovej ti antib. nezaberú.

prasiatko30
26. mar 2020

@tslobik presne ak je to virusove tak tie atb ti nepomozu

gabilili
autor
26. mar 2020

@angie11 ležať sa mi nedá pri dvoch deťoch 😁

natassha1
26. mar 2020

este to je kratko, daj mi meste cas a hlavne nestresuj 🙂

angie11
26. mar 2020

@gabilili aha tak to chápem 🙂

majamat
26. mar 2020

zazila som viackrat, ze ATB zabrali az o 5dni, ale ak nezaberu, tak treba mozno zmenu ATB.
ja som mala nedavno asi zapal dutin. najskor len kasel - tazden suchy, tyzden vlhky, potom torsku hrdlo a nadcha, pach v nose. bola som u dr, ked som bola chora 3,5t som s akonecne dostala k dr. a dostala ATB., uz na 3den som citila zmenu - pach v nose ubudol a nos uz nebol tak upchaty. no potom sa to zlepsovalo len velmi pomaly a unavena som bola snad este 2t.

chrobacik41
26. mar 2020

@gabilili ahoj tak ja som mala takú poriadnu angínu naposledy v máji. Na moje mandle vždy pomohla šalvia, uvariť si odvar a kloktat pozor nie horúce ale také vlažné, a môžeš vyskúšať aj slanú vodu do pohára 2dcl si daj vlažnú vodu a lyžičku soli zamiešať a kloktat. Antibiotiká z tých mi zaberá jediné augmentin. A to kloktanie, ale ta teplota sa mi nezdá u teba. Lebo ja keď mám angínu tak mám hneď 39-40 horúčku, zimnicu, bolia ma nohy a svaly, samozrejme neviem prehĺtat a dva dni zvraciam a toto keď mam viem ze mam anginu. Pockaj este do 3-4 dni by ti malo zabrať, a skús to kloktanie, šalvia je na to perfektná. A este jedna vec ked pijes tekutiny vzdy ich maj také vlažne nie horúce, to mi poradila lekárnička. Prajem skoré uzdravenie.😉

lucka23
Včera o 08:03

Ja mam tiež streptokokovu angínu už mesiac. Vybrala som najprv penicilin, po 3 dňoch od dobratia sa mi však príznaky vrátili. Znova Dr, vytery, krv a nové atb zinat na 10 dní. V nedeľu som ich dobrala. V pondelok znova kontrola, vytery aj crp negatívne ale aslo rastie. No a včera sa znova vratila bolesť hrdla. Čiže po 5 dňoch od dobratia atb. Už som zúfalá. Okrem toho má bolia kĺby. Teplotu nemám. Tie atb mi vždy zabrali už po jednej tabletke. Tak ja už neviem čo robiť. 😔

gabilili
autor
Včera o 14:42

@chrobacik41 nonjanuz neviem... Stále mi to kolíše do 37,5... Vo štvrtok som bola u Dr znova spravila mi crp hodnota 7 takže žiaden zápal... Hrdlo už lepšie... Ale ja ho Orave že viac cítim a tie zvýšené teploty... Nechápem nikdy som to takto nemala... Teraz si len človek namysla keď sa deje to čo sa teraz deje...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre