Je angina bez teplôt normálny priebeh choroby?

sasa223
9. sep 2019

Prosim vas babi,
Potrebujem radu. Vcera som sa nasla hrcku na krku tak som isla na druhy den k lekarovi. Moja doktorka mi povedala ze mam anginu a ze mam uzliny a zväcene mandle. Lenze ja nemam teplotu a ani sa necitim byt chora. Ako je to mozne? Pomozte mi

ovaaa
9. sep 2019

Si bola u lekarky...preco si sa nespytala?

kika831
9. sep 2019

@sasa223 podla mna mas zvacsene uzliny z nejakej virozy alebo infektu. Ak by si mala anginu tak mas minimalne bolave hrdlo a asi by ti aj lekarka dala antibio. Nasad vit C a uvidis. Mozno to telo zvladne a bude dobre.

ajsha123
9. sep 2019

Moje deti mávajú angínu bez teplôt. Ale zapálené hrdlo, aj anginovy povlak. Alergolog mi neveril,lebo to nezvykne byt, ale nám sa to stalo uz viackrat....

sasa223
autor
9. sep 2019

@ajsha123 dakujem🙂

sasa223
autor
9. sep 2019

@kika831 ano a zabudla som napisat ze mi dala Zinnat

tatianaba
9. sep 2019

Anginu bez teplot mavam aj ja. Ale mam take hrdlo,ze nemozem poriadne jest ani pit a chora sa teda citim poriadne.

lenka2710
9. sep 2019

@sasa223 ja som mala naposledy len 37 asi tri dni po sebe,ale hrdlo ma bolelo riadne

sasa223
autor
9. sep 2019

@lenka2710 praveze mna hrdlo vobec neboli...mna neboli nic🤔

lenka2710
9. sep 2019

@sasa223 tak buď rada,ja ked mam angínu,tak prvé tri dni sa dobreze neplazim po zemi,čo ani ležať,ani chodiť ani sediet,ani nič! A po antb som rozbita ešte dva týždne 😢

sasa223
autor
9. sep 2019

@lenka2710 ale neni to divne? Ze mam anginu a nic ma neboli? Ani hrdlo ani nic?

kika831
9. sep 2019

@sasa223 to moze byt- aj pri alergii moze telo reagovat zvacsenim uzlin. A nemohli ste sa s lekarkou zle pochopit? Nemohla povedat ze alergia? A nie angina?

sasa223
autor
9. sep 2019

@kika831 este sa ma pytala ze ci nemam alergiu ale ja nemam nic alergiu

sasa223
autor
9. sep 2019

Len to ze furt kycham a soplim...to je vsetko

lenka2710
9. sep 2019

@sasa223 neviem,ale kamoska mi to spominala tiež,ale ona to mala alergiu! Ale ju tiez bolelo hrdlo,len nemala teplotu a angína to tiez nebola,len forma alergie

sasa223
autor
9. sep 2019

@lenka2710 myslis ze mam alergiu o ktorej neviem? Lebo inak si to neviem vysvetlit. Ale nechapem preco mi doktorka povedala ze mam anginu...

eliska13
9. sep 2019

@sasa223 aj Ti robila crp?lebo pri angíne bývajú veľké bolesti hrdla a vysoké teploty niekto máva
Uzliny môžeš mať chytenie aj pri bežnej viróze či boli tie ATB potrebne

0hena0
9. sep 2019

@sasa223 ja mam anginu odjakziva bez teploty. Mozno je to aj tym, ze malo kedy mam teplotu aj ked som chora viac. Chripka a pod. Domonca, som mala zapal pluc, myslela som ze umriem od bolesti. A nemala som teolotu. Jeden lekar vravel, ze nieje mozne mat zapal pluc bez teploty, tam kde mi robili rontgen, vyvratili jeho nazor. Ze vraj, su take pripady. Myslela som ze neprezijem a to mam prah citlivosti dost dobry. Vela znesiem.

0hena0
9. sep 2019

@sasa223 mozno chcela povedat alergiu a sa slovne kopla a povedala anginu

sasa223
autor
9. sep 2019

@0hena0 zajtra tam pojdem este raz lebo chcem vedet teda co mi je

sasa223
autor
9. sep 2019

@eliska13 praveze mi nerobila crp

sasa223
autor
9. sep 2019

@0hena0 a ked si mala anginu nemala si ani bolesti v hrdle?

lenka2710
9. sep 2019

@sasa223 mala ti dr urobiť crp,podľa.toho by zistila,či máš v sebe zapal alebo nie
Mne ho dr robi pokazde,podľa toho aj predpisuje antb
Alergiu.môžeš získať aj v priebehu zivota a nemusíš o tom vediet,pokiaľ nemáš priznaky! Poznám pani,čo celý život piekla koláče a potom dostala zrazu alergiu na múku,sú všelijaké pripady

0hena0
9. sep 2019

@sasa223 este pockaj 2,3 dni. Pohybuj sa minimalne vonku. Ak mozes, nechaj si v spalni zatvorene okno. Este stale je vo vzduchu silny alergen a teraz prsi, takze je silnejsi. A ak si nebola doteraz alergicka, uz mozes byt. Alergiu clovek ziskava pocas svojho zivota kedykolvek.

0hena0
9. sep 2019

@sasa223 podrazdila ti mozno mandle, uzliny sa zvacsili. Preto kychas a soplis.

lyci
9. sep 2019

ja nikdy nemam teplotu. ani pri hnisavej angine. neviem co myslis pod hrckou na krku, ale zvacsene uzliny ma clovek pri hocijakej viroze. ak sa este necitis chora, to neznamena, ze to tak aj zostane. mne sa choroba vzdy zhorsi v noci. vecer si lahnem ok a rano ledva vstanem. ja kycham a soplim celorocne. alergia nepotvrdena. zavaznost choroby sa da urcit aj podla farby soplu. k lekarovi chodim len ked uz sa citim velmi zle kvoli CRP. vacsinou sa potvrdi len viroza. na hnisavu anginu mi CRP netreba, lebo to sa neda s virusovou infekciou pomylit. je smutne, ze lekari v dnesnej dobe neponukaju CRP automaticky

eliska13
9. sep 2019

@sasa223 veď, keď sa pozries do zrkadla na svetle musíš vidieť či máš červené hrdlo a zväčšené mandle.ak to na pohľad videla lekárka asi preto dala ATB.Ak je červené malo by bolieť a pri angíne boli akoby si žiletky prehltala.
Môžeš mať aj mononukleozu aj to sú mandle zväčšené a bolesti, teplota napr.

deti95060810
9. sep 2019

mala som angínu bez teploty, ale to som nie že len nemohla jesť, ale ani rozprávať....

sasa223
autor
9. sep 2019

@lyci dakujem pomohla si mi 🙂

sasa223
autor
9. sep 2019

Dakujem vam babi🙂
Len sa bojim ci to neni nieco vaznejsie....napr. Cysta,rakovina...nechcem pozerat len na to najhorsie ale bojim sa

galioska
9. sep 2019

@sasa223 je to možné aj ja tak mávam, nieje to moc dobre lebo teplotou telo bojuje bez je to potom zdlhavejsie, ja nemávam teplotu už roky...