Antidepresíva na časté bolesti hlavy

laskonka80
27. dec 2017

Dievčatá často ma bolí hlava, hlavne po zobudení ráno som veľmi stuhnutá. Neurologička mi chce predpísať na tento problém antidepresíva. Máte s tým niektorá skúsenosť?

bibistec
27. dec 2017

Skor si dajte poriadne vysetrit hlavu na migrenu a pripadne este krcnu chrbticu a nie antidepresiva

eliska13
27. dec 2017

@laskonka80 čítala som, že na časté migrény sa predpisujú kvôli tomu, že nízky serotonín spúšťa migrény a mávajú ju citliví a úzkostni ľudia
Ale tu by som Ti skôr poradila pravidelnú masáž a nejaké cvičenia na natiahnutie skrátených svalov nie AD
Čo Ti chcela predpísať?
Máš robený RTG krčnej chrbtice a vyšetrenia u ortopéda?

certi
27. dec 2017

@laskonka80 presne ako pisu baby....krcna, vankus zly, poloha spania zla atd....skus Magne B6+vitamin B.....mne toto pomohlo na migreny

eliska13
27. dec 2017

@laskonka80 a čo je to časté?Možno si myslí, že to máš psychického pôvodu
Napätie stres sa buď prejaví bolesťami hlavy, žalúdka, búšenie srdca
Daj si každý týždeň dobrú masáž a potom stačí raz mesačne.Aj ja mám skrátené svaly na krčnej a 95%dni sa ráno zobudím stuhnuta veď to je normálne, keď sa celý deň hrbim a mám stiahnuté svaly čo mám aj od ortopéda potvrdene,že niekde sa to prejaví bez cvičenia strečingu masaze

evitka83
27. dec 2017

@laskonka80 no s tymi antidepresivami by som este pockala. Daje si skontrolovat chrbticu, rovnako cievy, ci nie su zuzene a moja osobna skusenost bola, ze som mavala neuveritelne migreny z HAK. Moja mama mala podobny priblem, ale z inych hormonalnych liekov. Takze ak beriete nieco hormonalne zvazila by som tie lieky. Moja mama pobehala x neurologov, brala tazke lieky na migrenu a nakoniec to vyriesil gynekolog. Drzim palce.

deti95060810
27. dec 2017

antidepresíva? tie sa berú na psychiku a nie na bolesť hlavy....
na migrénu sa berie Sumatriptan napr. mne pomáha veľmi. Berie sa len v prípade potreby, nie každý deň....antid. sa berú poctivo každý deň....a vedĺajšie účinky už ani nehovorím....
veĺa ľudí čo berie antid. má nulovú chuť na sex...napr.

dharmasanata
27. dec 2017

Vymeň neurologičku

danielahamar
27. dec 2017

Aj moj 11.rocny dostal magnezium miesto tabletiek, a prisli sme nato, ze to ma zo stresu, tie bolesti hlavy

laskonka80
autor
27. dec 2017

@danielahamar
@dharmasanata
@deti95060810
@evitka83
@eliska13
@certi
@bibistec Dievčatá ďakujem za radu, mám diagnostikovanú migrénu/na ňu beriem triptány/, na MRI mi našli protrúzie 3 platničiek na krčnej chrbtici, ale dr. mi povedala že s takým nálezom nemôžem mať časté bolesti hlavy po tom čo mi stuhnú trapézy počas spánku. Zvyknú mi stuhnúť aj keď sa vystresujem počas dňa ale vtedy to väčšinou rozhýbem.Za tie roky som už vymenila matrace, vankúše, skúšala som čínsku med., homeopatiu, akupunk., Magme B6 a rôzne výživové doplnky. Ona si myslí že by to mohlo pomôcť. Preto hľadám niekoho kto má/mal/podobný problém a AD mu pomohli. 😒

bibistec
27. dec 2017

@laskonka80 no ja som napr alergicka na take ze niekto iny by mi tvrdil ze ma nemoze boliet hlava
..chc tym povedat ze aj ked si lekarka mysli ze nemoze tak asi moze
Ps kym tie antidwpresiva nevyskusas nebudes vediwt ci pomozu aj ked asi ny som skor vyskusala inu lekarku a ambulanciu chronickej bolesti

margareta15
27. dec 2017

@laskonka80 taktiež má trápili časté bolesti hlavy. Na nespavosť (asi 5 rokov dozadu) som brala trittico (AD) a počas brania cca 1 rok, ma hlava vôbec nebola. Po vysadení trittico bolesti hlavy znovu začali a dostala som sa z nich bránim horčíka s B6. Vyskúšaj, výsledok sa dostaví, samozrejme nie hneď. Magnézium beriem poctivo každý deň a skutočne mi pomáha proti bolesti hlavy.

lapersefona
27. dec 2017

Antidepresiva na bolesť hlavy? A ake presne? Nezacala by som ich brat pokial nezistim pricinu. Robila ti aj nejaké v

....poprípade psychosomaticky charakter ( nevyriesene konflikty v rodine ci partnerstve či veľa stresu v práci.

Zatiaľ si môžeš kúpit b vitamíny a magnezium a brať ho každý den. A začala by som chodiť na rehabilitácie či masáže liečebné.

Ináč migrény vyvoláva aj zle trávenie a znečistené črevá. Na to je dobre brať probiotik a istý čas + zdravá strava a p recistit organizmus + menej mäsa jest

ninusa7
27. dec 2017

Antidepresiva urcite nie 😁 ani na migrenu to nevyzera 😊

juliet86
27. dec 2017

Isla by som ku kvalitnemu fyzioterapeutovi ak si z ba robert baumann. Na krcno usne. Komplet krv. Komplet hormonalny profil. Co su spustace? Pijes alko kavu? Komplet alergologicke si spravit. Ist k psychologovi. Skusit schudnut ci pribrat cvicenie jogu sm system meditky. Drzim palce

laskonka80
autor
28. dec 2017

@lapersefona
@juliet86
@ninusa7 Ďakujem za rady

kofilka33
28. dec 2017

@laskonka80 skús si dať vyšetriť zrak.Ja som mala stále neskutočne bolesti hlavy,migreny.Rano som sa nudila na bolesť hlavy.....dala som si vyšetriť zrak a zistili,ze ta bolesť je z oči.Od kedy mám okuliare (0,5)tak bolesť hlavy prešla.

gora8
5. jan 2018

@laskonka80 tie bolesti halvy su z chrbtice alebo len migreny? Tenzne bolesti od chrbtice mozu byt sposbene aj uzkostou, stresom, psychickou nepohodou, preto dr odporuca antidepresiva. Ak Ti mozem poradit, skus najskor ajurvedsku bylinu ashwaganda dlohodobo a natieraj si krk a spanky kvalitnym esencialnym pepermintovym olejom.

laskonka80
autor
6. jan 2018

@gora8
@kofilka33 Ďakujem

laskonka80
autor
1. aug 2021

Ahojte dievčatá píšem po nejakom čase.Antidepresiva som nezačala užívať, pretože som nemala žiadne úzkosti ani depresie,tak som také lieky nechcela skúšať.Pomohla mi nakoniec biologická liečba na migrénu.

spadzira
27. dec 2021

@laskonka80 dobrý deň,prosím aká je to biologická liečba?

laskonka80
autor
27. dec 2021

@spadzira Aimovig alebo Ajovy-je to liečba na migrény

lucia851
22. sep 2023

@laskonka80 z antidepresív boli hlava a ešte som nevidela aby sa ad dávali na bolesť hlavy

hladamematku
22. sep 2023

@laskonka80 sú antidepresíva ktoré blokujú receptory bolesti bežne pomáhajú boli na to vyvinute

laskonka80
autor
22. sep 2023

@hladamematku ktoré prosím?

hladamematku
22. sep 2023

@laskonka80 mne na chrbát ponúkali alventu čiže niečo v tej skupine ja som to nebrala

lucia851
22. sep 2023

@hladamematku ja na chrbát beriem dulseviu