Artroskopia kolena - skúsenosti

lucia1123
9. feb 2021

Ahojte, bola mi diagnostikovaná na MR malá a vertikálna trhlina na mediálnom menisku. V kolene mam pocit tuhnutia, no dá sa zaťažiť, niekedy sú na druhý deň mierne bolesti, ale nič hrozné. Rotačné pohyby ale robiť nemôžem, mam pocit nestability a v kolene mi stále niečo preskakuje, puká. Je to už 6 mesiacov... Bola mi doporučená artroskopia, dosť sa však bojím či to po nej nebude horšie. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.

danusskaaa
9. feb 2021

@lucia1123 meniskus sa inak ako operacne nedá vyliečiť. Ja mozem len a len odporucit. Mala som okrem menisku aj ine poranenie (poskodena chrupavka, pretrhnuty krízny vaz) a bolesti boli casom len a len horšie. Uraz som mala v apríli, operacia v septembri. Týždeň po operacii som uz chodila bez barli, 3 mesiace od operacie som odbehla polmaraton. Čiže za mňa áno- operácia.

lucia1123
autor
9. feb 2021

@danusskaaa ďakujem za radu, a aký máte pocit v kolene teraz, žiadne obmedzenia? Cítite ho ako zdravé?

danusskaaa
9. feb 2021

@lucia1123 obmedzenie žiadne, ale hlavne pri zmene počasia tak chvilku "akoby ťahá". Ale nie je to bolesť ako taka...

teleskop
10. feb 2021

@lucia1123 jedno kolenomam operovane dva krat, na toiste co ty, to je dobre, druhe mam raz na to iste to je strasne zle....

iva936
9. dec 2022

@danusskaaa môžem sa spýtať kde bola operácia?

danusskaaa
9. dec 2022

@iva936 v Rajci dr. Durmis

iva936
10. dec 2022

@danusskaaa ďakujem