Asi aj syn je pozitívny. Mám ostať ďalej na pandemickej PN alebo na pandemickej OČR?

ivana154
8. mar 2021

Vedeli by ste mi niekdo poradiť... Bola som pozitívna a zajtra mi konci 14 deň... Ale mam problém ze už je pozitívny aj môj 10 ročný syn a chcem s nim ostať doma... Ako sa to rieši?... Mam ostať ďalej na pandemickej PN alebo pandemickej OCR?... Neviem ako mam postupovať. Ďakujem za odpovede

hettinka
8. mar 2021

@ivana154 buď zostaň ďalej na PN (po dohode s lekárom), alebo prejdi na OCR. Financne to je rovnaké, 55% z hrubej mzdy. Rozdiel je v tom, že na PN nesmieš ist von. Na OCR po skončení tvojej karantény môžeš ist aspoň nakúpiť.
Inak, karanténa ti konci, až ak si za posledné 3 dni už nemala žiadne príznaky, tých 14 dni je minimum.

ivana154
autor
8. mar 2021

@hettinka myslíš pandemicku OČR alebo tu klasickú OCR?... Dokonca mame zatvorenu aj synovu školu, takže by to mohla byť aj pandemicka OCR... Neviem ako sa mam rozhodnúť

hettinka
8. mar 2021

@ivana154 pokial je škola zatvorená, prešla by som na pandemicku OCR. A môžeš ist po skončení tvojej karantény aj von, keby si potrebovala.

ivana154
autor
8. mar 2021

@hettinka ďakujem za radu 🙂

evkamotka
8. mar 2021

@ivana154 nam odporucila dr pandemicku ocr. Jednak ty mozes ist tym padom po svojej karantene von a tiez tato ocr nema casove obmedzenie (hodi sa, ak by aj zostala zavreta skola). Klasická ocr je tusim len 10 dni

ivana154
autor
8. mar 2021

@evkamotka môžem sa spýtať, pandemicka OCR nejde cez lekára, len treba poslať žiadosť na sociálnu?

babls5
8. mar 2021

@ivana154 ano len na sociálnu keď sa jedná o pandemicku.. Iba ale ak majú zatvorenu školu

evkamotka
9. mar 2021

@ivana154 ano. Bez lekara elektronicky na soc poist