Atopický ekzém a Equoral u dospelých

nikanebusova
29. nov 2017

Pekný večer, mám 25 rokov a od narodenia trpím atopickou dermatitídou /zdedila som ju/. Počas liečby som vyskúšal xy mastí, krémov, olejov no posledný rok je môj ekzém natoľko zhoršený, že sa moja doktorka rozhodla pre rázne riešenie - Equoral. Doteraz som to zvládala s masťami, sem tam nejaka hydrocortizonová injekcia, odbery krvi, svrbenie, škrabanie do krvi, zmena stravy, zlepšenie ekzému, zhoršenie ekzému a zas opakovanie toho všetkého. Čo sa týka kúpeľnej liečby čakám na rozhodnutie z kúpelov Smrdáky. Chcem Vás poprosiť o rady, skúsenosti , postrehy s týmito liekmi /Equoral/ či to stojí za to. Nakoľko som si prečítala pribalený letáčik tak som sa kus viac zľakla a neviem či mi to stojí za to. Čo sa týka môjho zdrav. stavu okrem ekzému mám alergiu. Čo sa týka tehotenstva a dieťaťa - mám sa báť , že nebudem môcť v budúcnosti otehotnieť ?
Prosím všeetkých o pomoc, ktorí trpia atopickou dermatitídou a mali nasadený Equoral. Ďakujem 🙂

janka2501
29. nov 2017

Ahoj. Sice ti zrejme nepomozem. Moja dcerka brala equoral 20 mesiacov. Ma nefroticky syndrom. Jej zatial pomohol. Uz ho dr vysadila a drzi sa. No mala vedlajsie ucinky ako zmena spravania,zvysene ochlpenie a bolesti bruska. Dcerka ho brala od 4r. Teraz ma 5 a pol roka.

nikanebusova
autor
29. nov 2017

@janka2501 tých vedľajších účinkov sa bojím najviac...teraz som si dala dávku a cítim sa taká nezorientovaná , páli ma záha a tiež to bruško...ja pevne verím, že po 50 dňoch ho už nebudem musieť brať nakoľko by sme chceli s drahým bábätko 🙂

prevenar
29. nov 2017

@nikanebusova atopicky ekzem je autoimunitne ochorenie ..taky krem ci injekciu, kt. by ti s tymto pomohla este nikto nevymyslel 🙂

zato, mozes si pomoct sama a bez brutalnych neziaducich ucinkov . na zaciatok zmen stravu - zbav sa vsetkeho co obsahuje mlieko / mliecne vyrobky a lepok ..a uvidis sama 🙂

drzim palec

peter2404
30. nov 2017

dcerka 6r ma atopicky ekzem a u nej je to vyslovene sezonna zalezitost, osobne mam pocit ze to ma u nej pramalo spolocne so stravou. skusali sme vylucit vselico mozne, v zime jednoducho nemame sancu, treba prezit a v lete sa to zvykne radikalne polepsit..
moj jediny a zaruceny tip su kupele smrdaky, za 12e si raz do tyzdna lahne do vane v detskej balneoterapii na 5 min. zlepsenie je citelne..

lucysl
30. nov 2017

Ahoj....ja som ho užívala kvôli ekzému skoro rok, mne pomohol, vedľajšie účinky som nespozorovala. Potom som ale počkala s otehotnením asi tak ďalší rok....bála som sa potratu....máme zdravého syna

biokozmetika
30. nov 2017

aj ja mám dcéru s precitlivelou až atopickou pokožkou a snažíme sa strážiť stravu ale v zime sa to naozaj mierne zhoršuje kvôli vetru a chladu ale našli sme krémik, ktorý nám pomohol a keď pravidelne premasťujeme tak to je OK. len ozaj treba denne premasťovať. a robili ti testy na potravinové alergie? to strašne zhoršuje stav ekzému...

libawet
30. nov 2017

@nikanebusova skús koloidné striebro, potierať ním a aj piť.
http://www.darzdravia.sk/show-free.htm?fid=12

nikanebusova
autor
30. nov 2017

Už mi robili testy asi na všetko. Čo sa týka nejakej potravinovej alergie či intolerancie tak mi na nič neprišli. Akurát , že sa vyhýbam citrusom a paradjkám lebo tie mi nerobia dobre. Viac sa po nich škrabem. Mám alergiu na srsť psa - a to cítim najviac, že sa mi ťažšie dýcha, som akoby dopŕhlená a viac sa škrabem. Testy mi budú robiť v januári - pečeňové a obličkové. Mne keď DR. prepíše maste tak len robené, pretože hotové obsahujú niektoré zložky , ktoré mi nerobia dobre. Pred mesiacom mi predpísali robené maste a držala som sa dobre, ekzém sa zahojil, no neviem čo sa stalo a nastal zlom a začal sa zhoršovať. Vždy sa ma pýta čo som zjedla no vždy to isté jem. Venujem sa teraz fitness cvičeniu čiže stravu mám upravenú t.j. zelenina, bielkoviny /vajcia,losos,mäkké syry/, kur.mäso, tuniak, vločky, ráno len ovocie atď. Najviac sa bojím tých vedľajších účinkov :(

janka2501
1. dec 2017

Pri Equorale sa nesmie nic co ma v sebe grep. Ani samotny grep. Ten znizuje ucinok equoralu.

nikanebusova
autor
1. dec 2017

@janka2501 áno to som sa dočítala ale ja grep nemám rada tak či tak 🙂 ale ďakujem, som zvedavá ako sa to bude celé vyvíjať 🙂 musím poklepať ale za tie dva dni čo užívam Equoral tak mi zápal zmizol čo som prekvapená 🙂

mimikas
1. dec 2017

@lucysl a kolko ti vydrzal ucinok?

janka2501
1. dec 2017

@nikanebusova super,tak nech je len lepsie 😊

nikanebusova
autor
1. dec 2017

@mimikas len 3 dni beriem tie tabletky a za 3 dni zápal zmizol. Vidno mi ešte nejaké tie suché ložiská a aj to kde sa ekzém nachádza no nemám už červené ruky 🙂

lucysl
1. dec 2017

@mimikas
ekzem je na celý život....takže pol roka po pôrode som dostala menštruáciu a mala som to v podstate v takom rozsahu zas ako pred užívaním liekov...to som sa vytrápila, ale odvtedy mám nález v znesiteľnej podobe

nikanebusova
autor
1. dec 2017

A akú kozmetiku používate na ekzém ? Mne sa zatiaľ osvedčila Bioderma Atoderm , zatiaľ žiadna iná ... A-Derma mi robí dobre len rada na opaľovanie a po opaľovaní ... ani žiadne detské prípravky mi nerobia dobre ... a keďže mam ekzém aj na krku tak na vlasy klasika - žihľavový šampón 🙂 Ekzém mi zasahuje aj do podpazušia čiže ako deodorant používam tuhé deo od Ponio.sk 🙂 skúste mi poradiť akú kozmetiku používate vy, poprípade aj nejakú bio 🙂

matazirafa
1. dec 2017

@nikanebusova cyklosporiny su silne lieky ktore neviem ci stoja za to jest ked mas 'len' ekzem.. Ja som Equoral brala na psoriázu, chvilu to zaberalo ale po roku to prestalo pomahat. Nesmies napr. chodiť na slnko, tie vedlajsie účinky co som mala ja bolo napr brnenie prstov hlavne v zime ked prides z vonku dnu, tak ako keby ti sli odpadnut. Ja som teraz uplne prestala riesit, nemastim sa nejem lieky a je to lepsie nez to bolo s tym chemickým bordelom.

maykaaa1122
1. dec 2017

Zvyknem mat takuto reakciu konkretne teraz, ked zjem citrusy. Musim kontrolovat svoju stravu, a co sa tyka masticiek pouzivam vyhradne bepanthen, odporuvam dalej.

biokozmetika
1. dec 2017

@nikanebusova skús pozrieť na môj bazár- je to nemecká certifikovaná biokozmetika vhodná aj na atopickú pokožku. hlavne s detskou radou sú mamičky spokojné a používajú ju na ekzemy u detí (aj my sme s tým mali problém)- skús si pozrieť zloženie či tam nie je niečo také čo by ti to mohlo dráždiť ale nie je tam žiadna chémia, umelé konzervanty ani alergické vône.

maminka1986
28. dec 2017

No ja berem equoralnpol rok roka na uveitidu teda zapal oka....zabral 10 idem na kontrolu ...plus orednison berem ale prevo sa nemoze otehu rok az????? Ja fufam ze mi ho vysadi uz lebo chceme druhevponaly

klaudulixx
30. jan 2019

Ahojte, viem že je to stará téma, ale náhodou, neviete ktorý doktor(dermatológ?) predpisuje EQUORAL?? ďakujem.

jaja198
16. feb 2019

Equoral predpisuje odborn lekár..kožný,reumatológ, atď podľa diagnózy