Azithromycin - nežiadúce účinky

m_o_n_c_a_k
15. mar 2021

Ahojte dievčatá brali ste niektorá Azitromicin alebo ATB s touto zložkou? Podeľte sa prosím o nežiaduce účinky. Ja mam hnačku, nepokoj, nechuti mi jest a neviem dobre spat. Mali ste niektorá podobne nežiaduce účinky alebo niekto z vášho okolia?

nelca84
15. mar 2021

@m_o_n_c_a_k mne ho prepisuje lekarka pri angine, kedze penicilin nemozem uzivat, nikdy som ziadne vedlajsie ucinky nezaznamenala. Probiotika uzivas?

paskolinka
15. mar 2021

@m_o_n_c_a_k hnacky su pri ATB bezne, to ostatne moze byt tiez. plus ono to je niekedy tazko urcit, ze z coho to mas, ci z chorob samotnej alebo ako vedlajsi ucinok lieku. ja som Azitromycin brala pred rokom a nic zvlastne som si nevsimla (teda okrem teploty, nechutenstva, sopla a kasla - ale to bola ta choroba samotna 😉 ) ja nikdy po ATB nemavam hnacky, takze ani pri tomto som nemala.

m_o_n_c_a_k
autor
15. mar 2021

Baby doktorka mi povedala, že to sú príznaky po Kovide. Postkovidovy syndrom

cacianka
15. mar 2021

To post teda.
Ja som po Atb ospamox ležala 8dni v nemocnici.komplet vysypana, najprv na jemnejsej koži, potom všade.takmer anafylaktycky šok, kortokoidy, .
Po roku testy na atb a potvrdila sa alergia ako hrom.

mimamik
4. apr 2021

@m_o_n_c_a_k ja momentálne tiez v súvislosti s covidom beriem tento liek a mam všetky popísané neziaduce ucinky ako ty....m