B komplex a jeho užívanie do 16:00

dema4016
31. mar 2019

Môže sa užívať B komplex 1 x denne, a napr. Novanight na noc na spanie, ktorý tiež obsahuje vitamín B6? Dr. mi povedala, že vitamíny by sa mali užívať len do popoludnajších hodín do nejakej 16.00? Lebo že potom ovplyvňujú spánok, človek potom nevie spať? A ešte máte niekto skúsenosť s užívaním Novanight na spanie? Ako ste s ním spokojní?

katarinamarkova
31. mar 2019

@dema4016 len do 16 tej? 😊 podľa tejto teórie by už po 16 tej nemal človek nič jest lebo každé jedlo obsahuje nejaký ten vitamin 😊 😊 😊

dema4016
autor
31. mar 2019

no veď toto, ja neviem čo si už o tom mám myslieť

mogaa
31. mar 2019

Možno niektoré vitamíny, podľa mňa skôr ak sa užíva vitamínový komplex a je tam napr. ženšen alebo guarana - tak tie sa odporúčajú ráno lebo majú stimulujúce účinky. Čo a ale týka B komplexu - Bčka sú vitamíny ktoré skludňujú prispievajú k vyváženej psychike , tým že skludňujú vedia dopomôcť ku kľudnému spánku....Ten prípravok na spanie nepoznám, ale treba sa popýtať v lekárni či je vhodný aj pre deti, lebo zväčša je tam dávkovanie pre dospelých.....

dema4016
autor
31. mar 2019

@mogaa b komplex je ten obyčajný bez ženšenu a quarana, a prípravok na spanie je pre mňa, a ten obsahuje len vitamín b6

mogaa
31. mar 2019

@dema4016 prepáč, som myslela že to riešiš pre dieťa.....jasne môžeš to užívať večer, tie prípravky na spanie skoro všetky obsahujú aj magnézium aj Bvitamíny + nejaká levandula, chmel, medovka.....môžeš vyskúšať aj napr. okolo 19-20-tej si dať MagneB6 alebo pohár piva(chmel)

eliska13
1. apr 2019

@dema4016 áno môžeš, b vitamínu má väčšina ľudí malo

eliska13
1. apr 2019

@dema4016 ale nenašla som ani info koľko toho b vitamínu obsahuje ten Novanight ja som proti takýmto prípravkom len taký marketing ...to si daj kvalitné magneb6 a medovkovy čaj ako toto....

eliska13
1. apr 2019

@dema4016 ale nenašla som ani info koľko toho b vitamínu obsahuje ten Novanight ja som proti takýmto prípravkom len taký marketing ...to si daj kvalitné magneb6 a medovkovy čaj ako toto....

dema4016
autor
1. apr 2019

@eliska13 Novanight obsahuje 0,48 mg

eliska13
1. apr 2019

@dema4016 takže úplne nič😁 práveže magneb6 sa dáva na upokojenie a kľudne si môžeš dávať pred spanim

marika3110
1. apr 2019

@dema4016 Novanight je super uzivam ho ako nahradu predpisaneho Rivotrilu na spanie, respektive striedam ho ked neviem spat. A tak isto denne uzivam kazde rano Dvitamin s K2kou, zinok 15mg, poobede Bkomplex super forte( najsilnejsi na trhu bez predpisu) a s vecerou omega3 olej 1PL
A samozrejme kazde rano Cipralex10mg uz cca 1,5roka koli poporodnej depresii a uzkostnym stavom. A citim sa super, taketo davkovanie vitaminov mojmu telu vyhovuje. Musite si to vyskusat na sebe, ako telo reaguje a ci casove davkovanie vam vyhovuje.

adrika25
1. apr 2019

Ahojte, prosím vás votriem sa Vám sem...neviete mi poradiť ktorý b komplex je Najlepsi na trhu ? Resp najsilnejší? Musím ho brat kvôli cyste len sa neviem vysomarit ktorý je Najlepsi 🙈ďakujem

marika3110
1. apr 2019

@adrika25 ja uzivam najsilnejsi bez predpisu od vyrobcu Terezia Bkomplex super forte 100tbl stoji cca5€ dostat aj v lekarni.uziva sa 1denne spolu s jedlom idealne