Baktéria Brucella, prekonali ste ju niektorá?

cherry1981
6. dec 2018

Prosim Vas, mala som MA a zistili mi bakteriu brucella, mam sa objednat na infektologiu, prekonali ste ju niektora?

ikonica
6. dec 2018

@cherry1981 ako ti ju zistili?

cherry1981
autor
6. dec 2018

@ikonica z krvi gynekolog

ikonica
6. dec 2018

@cherry1981 a to ti ju odoberal po potrate ci ako? Ja mam za sebou tri ale takyto test mi nikto nerobil aj ked som sa na to po druhom vyslovene pytala...

cherry1981
autor
6. dec 2018

@ikonica ano v septembri som mala MA v 13tt a hned ma objednal na odber krvi, kde mi zistoval vela infekcnych bakterii, ktore mozu sposobovat potraty a tam mi to zistili. A teraz ma objednali na infektologiu

ikonica
6. dec 2018

@cherry1981 hmmm mna tam nechcel poslat gyn ani po druhom potrate... Uz mam vsetky vysetrenia len infektologiu nie... A uz mam za sebou aj treti potrat... Chodila som vencit psov z utulku/karanteny... Tak mi napadlo, ci som nemohla od nich nieco schytat :( aj som to lekarovi povedala, ale nejako to nebral do uvahy...

cherry1981
autor
6. dec 2018

@ikonica a toto ochorenie sa zevraj prenasa na cloveka od psov a mlieka suroveho nepasterizovaneho a z masa tepelne neupraveneho.......

ikonica
6. dec 2018

@cherry1981 ved prave ze som na tu info narazila v suvislosti s potratmi... A dr mi to vysetrenie nedal... Pisali tu nejake baby ze treba nejake silne antibiotika dlhu dobu brat ci co.. Ze je to nejake odolne...