Bartholiniho žľaza

molly9991
15. nov 2014

ahojte prosiiiim mate niektora skusenost s Bartoliniho zlazou ?aaa este aj akurat idem s pohotovosti a mam cystu tam dole mi vsetko opuchlo a doktorka povedala ze sa musim na operacoi objednat ☹ mate skusenosti?

jellinga
15. nov 2014

@molly9991 Ahoj, ja som bola na to operovana, najskor sa mi to lekar snazil len ihlou odstranit asi 3x ale stale sa mi to vracalo, tak som musela podstupit operaciu. Prvy den ma prijali, druhy operovali a na treti den som isla domov. Nebolo to nic hrozne, len som si prve dni nevedela poriadne sadnut, ale inak sa nemas coho bat... 😉

molly9991
autor
15. nov 2014

@jellinga dakujem moc ja som bola pred mesiacom na tu zlazu a dala mi tam knot ..a dnes zas a povedala ze to je cysta a musim na operaciu...ale dakujem za povzbudive slova

jellinga
15. nov 2014

@molly9991 Nemas vobec za co, ozaj to nic nie... 🙂 Drzim paste, nech si cim skor fit a keby si mala akekolvek otazky kludne napis 😉

molly9991
autor
15. nov 2014

@jellinga moc dakujem ..a kolko si bola cca doma na pn?

jellinga
15. nov 2014

@molly9991 to si uz veru poriadne ani nepamatam, ja som vtedy este studovala, ale tyzden urcite, max 2, ale asi aj zalezi co robis. Ale po par dnoch si ani nespomenies, ze si na nejakej operacii bola...

molly9991
autor
15. nov 2014

@jellinga dakujem moc 🙂

17alexis
15. nov 2014

@molly9991 mne sa raz urobila taká hrčka o veľkosti možno dvoch hrachov, na nete som si našla, že to je zápal Bart. žľazy a vraj to môže narásť do veľkosti vajíčka. Pekne som si to vyšklbala čo sa dalo a mám už 5 rokov pokoj. :D Rýchle uzdravenie ti prajem. 🙂

simkaaa1
24. jan 2015

Ja som bola na oberacii bartholinky pred dvoma tyzdnami..... najprv som brala tyzden antibiotika no nepomohlo tak som isla do nemocnice a o pol hodinu na to som lezala na sale.... bolelo ma to strasne a nevedela som si predstavit ze by mi to mali prepichnut atd tak sme sa s primarom zhodli na tom ze ma uspia a ide sa na to 🙂 a musim povedat ze lepsie som sa rozhodnut nemohla..... ta ulava co prisla potom je na nezaplatenie 🙂 sice ju este sem tam citim ale neni to bolest ale skor len take zastipanie..... ale tak este sa mi to musi uplne zahojjit 🙂 Takze odporucam vsetkym co ich bartholinka trapi aby sa nebali a dali sa operovat 🙂 je to par minutova zalezitost 🙂 a hned vas v ten den aj pustia domov 🙂

jellinga
27. jan 2015

@simkaaa1 ja som praveze vobec ziadne bolesti nemala co sa aj lekar cudoval, len sa mi to neustale vracalo tak to muselo skoncit operaciou, ale odvtedy uz problemy nemam 🙂

ivetka32
2. nov 2021

@simkaaa1 ahoj viem ke to uz par rokov ale chccem s spytat naozaj je to v pohode ked mi ju budu davat prec?bojim sa ako to bude ked sa prebudim z narkozy ako dlho sa to bude hojit a ako sa o to potom starat po operacii bojiˇ sa niejakeho krvacania co som citala ze to moze krvacat ci ako ked pisu ze je to par minutova zalezitost ale po tom to trva d´hsie to zotavovanie sa ?mam za sebou 2cisarske je to horsie?

ivetka32
2. nov 2021

@jellinga ahoj. Ked si prisla domov si musela nieco robit potom?niejake zabaly alebo antibiotika alebo nieco?