Bartholiniho žľazy

lenuela258
8. mar 2016

Ahojte, predpokladam ze na takuto temu je tu dost diskusii a otazok ale trosku "ozivim"
Asi pred mesiacom som bola u mojeho gynekologa s malickou hrckou, pri nahmatani to bolo ako malicka gulicka, hrasok.
Objavilo sa mi to na lavej (vonkajsej) strane pri vchode do posvy. Povedal ze to mam iba zanesenu, resp.upchatu zliazku, prip.nejaku tukovu vyrazku.
Dal mi nejaku masticku, tmavej konzistencie tusim Ichtoxyl, ze si to mam natierat a ze by mi to malo vytiahnut, alebo ked nie tak mam prist a ze mi to prepichnu.
Nebolelo ma to tak som to na urcitu dobu ani neriesila. Az pred par dnami mi to priserne napuchlo, mam to velke tvaru asi ako fazula,
velmi je to bolestive, pri chodzi, pri kazdej cinnosti, mam problem sa co i len toho dotknut. Citala som aj vela clankov a z popisu sa moze jednat o bartholiniho zlazy.
Mate niektora skusenosti? co vam pomohlo aspon trosku zmiernit bolesti? Bolo nutne si to dat odstranit?
Vela zien si to dalo "prepichnut" a vycistit ale ze ajtak sa im to po case stale vracalo a obnovovalo.
Pomoze trvale operativne odstranenie? Nieje to potom bolestive pri pohlavnom styku aj po uplnom vyhojeni?
Samozrejme planujem navstivit gynekologa, len rano som dostala menstruaciu, tak myslim ze bude asi lepsie s tym pockat.
Dakujem za kazdu odpoved

katka184
1. apr 2016

@lenuela258 S bartoliniho zlazou som mala problem tak asi pred rokom. Tiez som to mala na lavej strane, objavila sa mi v oktobri 2014. Do januara 2015 mi to tri krat prepichovali a cistili (teda v pomerne kratkej dobe). Masticky ani sedave kupele ti nepomozu. Ja by som ti to velmi priala keby sa ti to neopakovalo ale asi pravdepodobne bude. Urcite ti odporucam trvale odstranenie, mne by sa to urcite vracalo a bolo to velmi neprijemne. Pred tym nez mi zlazu vybrali sme vsak museli riesit akutny zapal ktory tam pri zakroku nesmie byt. P. doktorka mi odporucila wobenzym ktory mi pomohol potom aj pri hojeni rany. Vo februari 2015 som bola na zakroku - bolelo to velmi ten prvy den a potom sa to davalo postupne do poriadku. Preto hovorim neboj sa a daj si ju odstranit, hojenie sice trva dlhsie (u mna asi 3 mesiace) ale stoji to za to! nie je to bolestive pri pohlavnom styku a uz vobec nie je pravda ze zena strati tu prirodzenu vlhkost!!! chcem vas vsetky takto povzbudit lebo vela som pred zakrokom hladala na nete nejake uzitocne info no vacsinou marne. Som rada ze uz s tym nemam problemy a drzim vam palce 🙂

aduskatt
1. apr 2016

ja som to mala raz, v nemocnici mi to čistili, bola som tam asi 5 dní, odvtedy sa mi to nezopakovalo, je to už cca 12 rokov

tana85
1. apr 2016

aj ja som to mala a na pohotovosti mi to bez upozornenia a znecitlivenia na surovo rozrezali...masaker. vycistili a potom som este tyzden chodila na cistenie. viac sa mi to nevratilo, ale je pravda, ze som zmenila intimnu "upravu" z holenia na strihanie, mozno aj toto tomu pomohlo. same sa to neukludni a treba ratat s nejakym zakrokom.

cameron77
1. máj 2016

Ja som to mala uz asi 7 krat , stale narezane a osetrene atb pricom mi to robili lokalne, asi pred 2 mesiacmi som to mala 7. krat, kedze studujem mimo bydliska neostavalo mi nic ine ako sa vybrat na gyn. pohotovost. Tam ma uspali co bolo pre mna zvlastne ale ovela prijemnejsie a vycistili . Uz som mala ist na uplne odstranenie vraj sa to potom nevracia ale musi sa nahmatat mala gulicka aby sa to dalo odstranit. Ked som sla po zakroku na kontrolu ku svojemu gynekologovi, povedal mi ze mi to tak precizne vycistili ze mi tam neostalo nic a ze sa ani nic vybrat neda, ze nechape ako je to mozne. Tak mi to snad vycistili poriadne a uz sa to nevrati. 🙂 inak nikdy necakat ze sa to spravy samo radsej skor riesit ako si potom v bolestiach ani nesadnut. 🙂

katka1981
29. máj 2021

Dievcata prosim poradte z vlastnej skusenosti vyborneho lekara, kt. vam vyoperoval bartoliniho zlazu v BA alebo okolie. Velmi pekne dakujem.

katka1981
29. máj 2021

Dievcata prosim poradte z vlastnej skusenosti vyborneho lekara, kt. vam vyoperoval bartoliniho zlazu v BA alebo okolie. Velmi pekne dakujem.