Biela bodka na bradavke. Čo to môže byť?

kosicanka1
1. júl 2008

Prosim o pomoc pri mojom probleme a MK je moja posledna nadej, nakolko medicina uz zlyhala. Asi 3 tyzdne mam na bradavke bielu ovalnu bodku, vyzera ako vyrazka na vytlacenie, ale neskutocne to boli, pri kojeni to je nieco strasne. Bola som s tym na gynekologii, u vseobecnej aj u koznej, nikde som nepochodila, poriadne nevedia co to je, mazem to vsetkym moznym aj obklady davam a nic. Este chcem nadalej kojit. Nemali ste nieco podobne, co to bolo a ako sa toho zbavit?

annag
6. aug 2008

greta, môže to, a je o aj veľmi pravdepodobné, súvisieť s tou infekciou,

ťažko Ťa je "diagnostikovať" na diaľku, skúsený kožný lekár Ti odpovie, o akú infekciu ide. Takže, ak nezaberie canesten v priebehu pár dní, choď ku kožnej

evixa
14. feb 2009

ahojte, cim ste si prepichovali tu bodku? Mozno blba otazka... Pisalo sa tu, sterilnou ihlou. Co sa pod tym mysli? Ako prve mi napadlo, ze si vyvarim ihlu na sitie (matka na MD...), ale hlbsom zamysleni by som povedala, ze ide o ihlu lekarsku z lekarne asi. 🙂 Bielu bodku som mala na bradavke uz ako tehotna. Ta zmyzla ani neviem kedy. Teraz sa mi robi nieco podobne ale na druhom prsniku a tak nejak viac pod kozou. Nuz neviem co je to, ci mliekovod ci pluzgierik. A zatial to neboli.

pammy
14. feb 2009

Evixa:
Naozaj obycajnou ihlou (na sitie) vyvarenou vo vriacej vode alebo opalenou v plameni....

katarina.banska
19. aug 2010

ahojte.
mam bielu bodku na bradavke, neboli, len ked mala potiahne tak to trosku zaboli, no inak nie. myslela som si, ze to nic nie je, no ako citam tak to bude asi nieco vaznejsie. poradte co mam s tym robit? mam si to prepichnut? len sa bojim, ze si tam zanesiem infekciu. vam co pomohlo? nestaci to len niecim natierat? mam to povedat pediatricke? lebo ku gynekologovi mam ist az na buduci rok a dovolat sa mu je katastrofa. vy ste s tym boli u gynekologa? a co vam povedal z coho to moze byt?
prosim poradte mi co mam robit. nechcem to podcenit.
dakujem krasne 🙂

mirka907
19. aug 2010

@katarina.banska ja som to mala prve mesiace dost casto...vzdy som ale mala naliaty prsnik..miestami az tvrdy alebo zapaleny (cast prsnika bola cervena). U mna to bol upchaty mliekovod, ktory nalezite viedol k zapalu a velkej bolesti. S doktorom som to nikdy neriesila. Kupila som si v lekarni sterilnu ihlu (ak nebola, tak som vyvarila obycajnu na sitie)a snazila sa to prepichnut aby sa mliekovod uvolnit. A casto som prikladala malu, ci to neodsaje.

katarina.banska
19. aug 2010

@mirka907 dakujem
a nedavala si si na ne nic? len si si ich prepichovala? ked ja sa to prepichovania bojim, boli to vsak? 🙂
no mne sa praveze zda, ze mlieka mam menej. no ten prsnik kde sa mi urobila ta bodka sa mi dost casto nalieval. mala som az take bolestive hrce v nom. ako si vedela, ze si mala upchaty mliekovod?
malu normalne prikladam na ten prsnik a zda sa mi, ze sa ta bodka zvacsuje ako z neho saje, myslis, ze to pomaha? 🙂

mirka907
19. aug 2010

@katarina.banska ked som mala zapal, tak som si zvykla davat studene obklady....a calcium...nie vsak na bradavku ale na okolie...to mi vzdy pomohlo zapal stiahnut. A tu bodku som prepichovala, inac nic.najprv som sa bala ale potom mi to prislo uz take normalne 😀 ...vzdy ked som mala bolestivy prsnik (uplne tvrdy ako kamen alebo tie hrce ako spominas), hladala som bielu bodku, lebo som vedela, ze u mna to je upchaty mliekovod a prepichnutie mi prislo prijatelnejsie ako ta bolest pri naliatom prsniku. Inac mala som snahyu aj to rozmasirovat ale nikdy to nepomohlo...

katarina.banska
19. aug 2010

@mirka907 si si ju prepichla a potom co? nieco odtial vytieklo? nedostanem z toho nejaku infekciu , ked si to sama prepichnem? a ako velmi si mam do toho pichnut?
kupila som si kalciovu mast na bradavky, tak teraz neviem, ci si mam bradavku potriet a ak to nepomoze az potom skusit prepichnut. prsnik ma neboli, ani ho nemam naliaty. praveze sa mi zda, ze mam menej mlieka. tak neviem co mam robit. a preco sa mi to objavilo prave teraz, ked uz nemam tolko mlieka ako na zaciatku.
dakujem ti

mirka907
19. aug 2010

@katarina.banska nie som odbornik, pisem len z vlastnej skusenosti🙂...no ked som prsnik prepichla, tak mne zacalo tiect az striekat mliecko...no ked pises ze prsnik nemas naliaty ani zapaleny, tak neviem ci je to to iste...a pichla som len tolko aby sa uvolnil mliekovod....ak nahodou mas co ja...tak to bude citit...prsnik sa uvolni a hlavne mliecko tecie...
A ked si prsnik stlacis, mliecko ti tecie no z miesta kde je ta bodka nie? ja by som to asi na tvojom mieste nechala tak, ked to nesprevazaju ine bolesti/komplikacie a je velka pravdepodobnost, ze to mala vytaha. Prikladaj ju trosku viac. Joj a ked si prsnik obzries, nemas niekde cerveny flak? U mna tak zacinal zapal. Najprv flak az potom bolest a neskor teplota.
Infekciu som nemala, vzdy som pouzila sterilnu ihlu (ihla s umelohmotnou nasadkou a este zabalena)kupovanu v lekarni. Ak ma zapal zastihol nepripravenu, vyvarila som klasicku na sitie a este som jej hrot opalila na ohni.
A pocas zapalu som mala stale menej mlieko, no neskutocne sa mnozstvo zvysilo, ked zapal ustupil ale to asi kvoli tomu, ze som casto prikladala.

mirka907
19. aug 2010

@katarina.banska skus sa este opytat aj v teme dakujeme annag, tam su vacsie odbornicky ako ja 😉 a podobne veci sa tam riesia

katarina.banska
19. aug 2010

@mirka907
dakujem ti, necham to teda zatial tak, nebudem si ju prepichovat a dufat, ze mala ju vytaha. pre nedavnom som mala ten prsnik naliaty, aj som v nom mala hrce, tak som si ho premasirovala a potom to preslo. no a teraz je tam ta bodka, ale prsnik nie je naliaty.
no ked mala potiahne, tak to riadne boli... no da sa to vydrzat.
idem si kuknut ci mam tie flaky na prsniku, dufam, ze nie.... 🙂

strapco13
19. aug 2010

@katarina.banska prepichni ju..necakaj kym ti ju maly rozcucne..ja som cakala /lebo som o tom nic v tedy nevedela/..a bradavka sa mi rozstiepila na 3 casti a davala sa skoro 4 mesiace do poriadku, z coho prve 2 mesiace som revala od bolesti
takze akonahle mas bielu bodku ..prepichni

katarina.banska
22. aug 2010

@strapco13 mne ju prave dnes mala vycucla 🙂
a je v pohode bradavka, takze mam po starosti. nic ma neboli... paraaada 🙂

strapco13
22. aug 2010

@katarina.banska super...keby zacala ale znovu boliet..tal pozor na mykozu..treba preliecit

anavila
21. nov 2011

@kosicanka1 ahoj...preslo uz dost casu ale chcem sa ta opytat, ci si to vyliecila, ci ti ti zmizlo..ja mam podobny problem, ale tu bodku ma na bradavke moja 10mesacna dcerka...ani doktroka nevedela co to je...poslala nas na detsku gynekologiu, sme objednani o tyzden...no zlakla som sa veru

ewik85
30. sep 2016

https://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela...
Baby toto som nasla na nete,ja mam tiez tento problem,boli to jak svina a nemozem sa toho zbavit

barbi9999
30. jan 2024

Viem ze stará diskusia ale ro su mazove žľazy, ma to každý, takze klud 😉