Bio kozmetika Urtekram

donnah
7. aug 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s touto kozmetikou? Natrafila som na ňu náhodou v jednom online bio obchodíku a chcem vedieť hlavne či je naozaj BIO alebo sa tak výrobca len tvári, keďže som o nej veľa info nenašla. Som za všetko čo je naozaj bio nedráždivé keďže mám dosť silnú alergiu na veľkú časť kozmetiky. Momentálne sa mi osvedčila kozmetika alverde, ktorá síce tiež nie je celkom kóšer, ale zlepšilo sa mi to. Mám z nej sprcháč plus telový krém, sú veľmi jemné a navyše veľmi príjemne voňajú. Takisto mám aj pár kúskov z dekoratívnej kozmetiky tejto značky. Tiež ok. Jeden problém sa mi však nedarí vyriešit, a to nájsť vhodný prací prášok. Naposledy som skúšala Denk Mit detský sensitiv a mala som naň fakt hroznú reakciu. Teraz premýšľam nad pracím gélom ecover. Takže ak máte skúsenosti aj s ním veľmi mi pomôžete 🙂

carmel524
7. aug 2014

Ja mám od Urtekramu šampóny levanduľový, rhassoul, aloe vera a morské riasy, levandulový vonia krásne (aj keĎ nie každému teda levanduľa vonia), pení slabšie keďže je bio, ale je dosť jemný k vlasom, rhassoul vonia sviežo ako mäta mňam 🙂 študovala som aj zloženie a je dosť jednoduché s málo zložkami, nenašla som tam nič alarmujúce, ak by som mala súdiť podľa šampónov tak dám Urtekramu 10 z 10, lebo odkedy som ho vyskúšala iný ani do ruky nevezmem 🙂 na zahraničných fórach som videla,že ľudia majú veľmi pozitívne skúsenosti aj s inými produktmi od tejto značky

monkabr
7. aug 2014

Aj viacere sampony od uterkamu obsahuju SLS (sodium coco-sulfate alebo sodium cocoyl glutamate), Co to je za ,,fajnotu" si mozete vygooglit ( napr. napiste SLS sampony ).
To, ze je nieco prirodne, este neznamena, ze je to neskodne alebo zdrave

donnah
autor
7. aug 2014

@carmel524 Tak to si ma potešila, a máš toho teda dosť od tejto značky, aj to o niečom hovorí. Veď práve že to zloženie je také jednoduché, aspoň na tých výrobkoch ktoré som si stihla na nete pozrieť, preto som chcela vedieť skúsenosť tých, ktorí už mali niečo tejto značky doma, či je to ozaj tak a nenájdem tam nemilé prekvapko. Za tú cenu očakávam naozaj čisté zloženie.

carmel524
8. aug 2014

@monkabr, to že obsahuje sodium coco-sulfate viem, keď som si to googlila už dávnejšie pisali tam, že v princípe ide o to, či je človek na to citlivý. V mojom prípade sa neprejavili žiadne kontraindikácie, ikeď viem, že z dlhodobého hľadiska môžu vraj tieto látky vyvolať alergie, či vysúšať vlasy, no s tým prvým som sa nestretla, a to druhé sa dá vyriešiť pár kvapkami oleja, ktoré vlasy dodatočne hydratujú (odporúčam avokádový, aj keď mnohý hovoria, že kokosový je naj, je aj dosť článkov, ktoré tvrdia, že kokosový má príliš veľké molekuly a nedokáže dobre vsiaknuť dnu, avokádový pekne vsiakne, jeho vôňa je jemná a nevtieravá a hydratuje podľa mňa lepšie ako ten kokosový) Každopádne ak človek hľadá šampón bez sulfátov, ja som našla zatiaľ jeden jediný a to od Biopha (ten je aj bez mydla, vonia pekne, žiaľbohu pení veľmi mizerne aspoň na mojich dlhých hustých vlasoch, potrebovala som asi 10 pumpičiek na jedno umytie, čo je bláznovstvo) je ťažké nájsť šampón úplne bez sulfátov, ja som sa stretla iba s tým jedným a to mojimi vlasmi prešli stovky drogériových, salónových aj prírodných (som tak trochu vlasový úchyl). Ak vieš o šampónoch, ktoré sú uplne bez týchto zložiek kľudne to sem napíš budem vďačná za typ 🙂

carmel524
8. aug 2014

mnohí* 🙂

monkabr
8. aug 2014

@carmel524 ahoj, ja som sa pomylila, ospravedlnujem sa, iba jeden sampon od tejto znacky obsahuje sls, ostatne nie, takze v nich nie je nic nebezpecne... Ta druha latka ktoru som spomenula je bezpecna, nie je sls, to je ten omyl... Par don, stava sa, hlavne krd nevypisujem stylom copy-paste ako mnoho ludi... Inak sls ma viacero negativ, prispieva aj k rakovine... A obsahuje ho drviva vacsina kozmetiky...

carmel524
8. aug 2014

@donnah za seba odporúčam vyskúšať aj keď ja nemám skúsenosti so všetkými výrobkami len tými vlasovými, ak hľadáš niečo na tvár, ja obľubujem značku AnneMarie Borlind, za čistotu ich zloženia sa zaručiť neviem, pretože to som popravde dopodrobna neskúmala, ale vyskúšala som radu ZZ Sensitive a Combination + momentálne mám od nich očný krém a som spokojná 🙂 Je to stále lepšie ako Nivea z drogérie, dokonca som si ich krémy na tvár obľúbila viac ako tie od Vichy (tie mi po dlhšom používaní nejako upchávali póry), ale to, čo vyhovuje mne, nemusí vyhovovať ostatným no :/

carmel524
8. aug 2014

@monkabr Nevadí stáva sa 🙂 Áno ja som minule čítala že je rozdiel medzi sodium-coco sulfate a sodium-lauryl sulfate, že to prvé je bezpečné lebo je to z kokosového oleja, každopádne chemik nie som, takže sa do toho veľmi nevyznám, tak musím as spoliehať na to, čo prečítam v článkoch, ale na SLS si dávam pozor, inák ešte k tomu zloženiu, Urtekram má 11 zložiek myslím ako som počítala, keď som to porovnávala so šampónom od Loreal Professionnel z kaderníctva, ten šampón ich má až 33 (a nečudo SLS je jednou z nich) vôbec sa nečudujem že po dlhodobom používaní som mala vlasy bez života, úplne spľasnuté a rýchlo mastné

monkabr
8. aug 2014

@carmel524
Su to uple rovnake latky, len vyrobcovia zacali pouzivat iny nazov, aby zmiatli zakaznikov...

dodomacnosti
25. dec 2015

Ja som nedávno čítala dobrý článok o tom, aký je rozdiel medzi prírodnou kozmetikou a tou BIO. Hlavne aký hnus výrobcovia dávajú do tej bežnej ☹ ☹ ☹ . Prečítajte si aj vy: http://www.dodomacnosti.eu/prirodna-kozmetika-a...