Birchermüesli - ovocná bomba z ovsených vločiek

leoni.d
22. apr 2008

Tak mi tu vo Svajciarsku oblubujeme Birchenmüesli- Ovocna bomba z ovsenych vlociek

Potrebujeme 3 az 4 lyz. ovsenych vlociek, ktore dame napucat do trochu mlieka, pridame pol. alebo cely biely joghurt, nastruhame 2 jablka, dva banany pokrajame na male kusky,po pripade pridame hrozno a treba tam pridat za hrst ovocnej zmesi ako su maliny , ribezle , cernice, jahody, ale mozu byt napr. iba same maliny.Tato zmes nam vsetko sfarbi, a vsetko by malo byt bledoruzovej farby.Ja kupujem mrazenu, ktoru roztopim v mikrovlnke.Moze sa tam dat vlastne vela ovocia podla chuti a fantazie. Davam tam i zomlete mandle.Na koniec to treba osladit bud medom alebo cukrom. Moze to byt ako dezert, vydatne ranajky, olovrant.. Moze sa to podavat i so slahackou. Moj syn to moc nemusi, ale pre nas dospelych to je naozaj bomba. Tu u nas to Svaciari miluju..a ja tiez..
Treba vyskusat..

vodniicka
30. apr 2008

leoni..je to fakt super..ked som bola vo Svajci tiez sme to robili ..len oni tam davali jogurt a aj smotanu sa mi zda..si mi to teraz pripomenula tak sa oblizujem 😵 😵