Blokáda hrudnej chrbtice

10. dec 2022

Ahojte, už cca rok trpím bolesťami na hrudníku, pravdepodobne budem mať zablokovanú hrudnú chrbticu pretože ostatné výsledky mám v poriadku. Boli mi odporúčané rehabilitácie a pripadne aj neurológ. Chcem sa spýtať, ako také neurologické vyšetrenie prebieha? A ak s týmto problémom máte niekto skúsenosti, bol by som vďačný za vaše reakcie, či sa to dá nejako vyriešiť aj cvičením doma alebo bude najlepšie ísť na tie rehabilitácie. Doteraz sa to dalo vydržať, ale už sa tie bolesti stupňujú, už aj pri dýchaní to cítim a takto to ďalej nejde.

kacena4
10. dec 2022

trebea zmenit zivotny styl, praca za pc, viac pohybu.... jednoznacne rehabilitacie tam ta naucia cvicit presne na problem ktory mas co zabera a pomaha a vysetrenie prebieha jednoducho skontroluje ti chrbat popyta sa ako sa citis kde ta boli a zhodnoti co treba a ako riesit

autor
10. dec 2022

@kacena4 Čítal som že niekomu tuším dávali nejaké injekcie na uvoľnenie alebo niečo také, ale to asi musí byť už veľký problém ktorý nejde riešiť cvičením

kacena4
10. dec 2022

to musis mat ine bolesti aby ti dali kortikoidove injekcie, tie sa davaju az ked ina liecba zlyha

kacernakokse
10. dec 2022

Asi myslíte skôr plynové injekcie, nemusí to být velký problém akurát je to dost neprijemné a myslím že to ani nehradí poisťovňa že je to za doplatok. Každopádne ak nezmeníte životný štýl a nebudete cvičit, problém sa vráti. Neurologicka vás pravděpodobne pošle na rtg aby potvrdila blokádu.

autor
10. dec 2022

@kacernakokse ja som bol na rtg, najprv ma tam poslala všeobecný lekár a neskôr aj ortopéd, ale okrem skoliózy mi nič nepovedali

luccija
10. dec 2022

Normálne ideš k neurológovi a popises problémy pošle Ta na MRI, ak máš bloky môže Ti dávat infúzie na uvoľnenie svalstva či obstreky.Infuzie som vybrala 10 ks a veľmi mi pomohli.Rok máš problém a nešiel si ani k fyzioterapeutovi ani k neurologovi

autor
10. dec 2022

@luccija k neurológovi ale treba výmenný lístok či mýlim sa?

luccija
10. dec 2022

Ano